آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

در حالی که ۱ میلیارد دلار USDT تتر در حرکت بود، برای مدتی بیت کوین از سطح ۶۴۰۰۰ دلار عبور کرد

در حالی که ۱ میلیارد دلار USDT تتر در حرکت بود، برای مدتی بیت کوین از سطح ۶۴۰۰۰ دلار عبور کرد

به گزارش زوم ارز، بیت کوین با عبور از مرز ۶۴,۰۰۰ دلار و رسیدن به بالاترین سطح سالانه‌ی ۶۴,۲۶۸ دلار، یک رکورد جدید را به ثبت رساند. این افزایش قیمت همزمان با ایجاد یک میلیارد دلار از نماد USDT توسط شرکت Tether صورت گرفت.

این حرکت، باعث برانگیختن گمانه‌زنی‌های گسترده و علاقه شدید در سراسر صنعت رمزنگاری شده است.

آیا جدیدترین ضرابخانه USDT بازار ارزهای دیجیتال را پمپاژ می‌کند؟

در روز یکشنبه، Whale Alert، یک پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاکچین، گزارش داد که یک دسته جدید از USDT ضرب شده منتشر شده است. این اقدام، بحث‌هایی درباره تأثیرات بالقوه آن بر قیمت بیت کوین را در حال راه انداختن است. از نظر تاریخی، ارتباطی بین اقدامات ضرب کردن تتر و افزایش قابل توجه ارزش بیت کوین وجود دارد.

در ماه ژانویه، تتر ۲ میلیارد دلار USDT را طی ۱۰ روز منتشر کرد که همزمان با افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین بود. این اتفاق نیز ناشی از پیش‌بینی‌های مربوط به ETF بیت کوین بود. این روند باعث شده است که برخی افراد نسبت به نوسانات قیمت بیت کوین در آینده گمانه‌زنی کنند.

بین گمانه‌زنی‌های بازار، Elja، یک سرمایه‌گذار رمزارز، نوشت: “۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ USDT استخراج شد. آنها قصد دارند کدام سکه را پمپ کنند؟”

در پاسخ به این گمانه‌زنی‌ها، پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، توضیحاتی ارائه کرد. او توضیح داد که ۱ میلیارد دلار USDT برای درخواست‌های صدور آینده و سواپ‌های زنجیره‌ای در نظر گرفته شده است، نه برای تأثیر فوری در بازار.

آردوینو درباره استخراج ۱ میلیارد دلار USDT در شبکه اتریوم نوشت: “توجه داشته باشید که این یک تراکنش مجاز است اما صادر نشده است، به این معنی که این مبلغ برای درخواست‌های صدور در دوره‌های بعدی و سواپ‌های زنجیره‌ای استفاده می‌شود.”

این توضیحات نشان می‌دهد که عملیاتی بودن فناوری بلاکچین چقدر پیچیده است. در اینجا نشان داده می‌شود که چگونه دارایی‌های دیجیتال می‌توانند در چندین بلاکچین حرکت کنند تا نیازهای بازار را برآورده کنند و نقدینگی را افزایش دهند.

Tether نزدیک به رسیدن به ارزش بازار ۱۰۰ میلیارد دلار است و بهTether، یک استیبل‌کوین  مرتبط به دلار آمریکا، نزدیک به رسیدن به ارزش بازار ۱۰۰ میلیارد دلار است. طبق گفته DefiLlama، تسلط این ارز دیجیتال در بازار استیبل‌کوین‌ها بسیار واضح است و بیش از ۷۰ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

تسلط بر بازار تتر (USDT). منبع: DefiLlama
تسلط بر بازار تتر (USDT). منبع: DefiLlama

با این حال، Tether با بررسی‌های دقیق با مسائلی روبرو شده است. در ماه گذشته، شرکت JPMorgan Chase & Co نسبت به رشد Tether در سهم بازار نگرانی خود را بیان کرد.

آنها به مسائلی مربوط به رعایت مقررات و شفافیت اشاره کردند. نقد JPMorgan بر بحث‌های جاری درباره نقش استیبل‌کوین‌ها در اکوسیستم مالی تأکید می‌کند.

این نگرانی‌ها به ویژه به دلیل سهم قابل توجهی که Tether در بازار استیبل‌کوین‌ها به خود اختصاص داده است، بروز می‌کند. این شرکت با بیش از ۷۰ درصد سهم بازار، تسلط چشمگیری در بازار استیبل‌کوین دارد.

نگرانی JPMorgan نشان می‌دهد که نقش استیبل‌کوین‌ها در اکوسیستم مالی و نحوه رعایت مقررات و شفافیت در ارتباط با آن‌ها، بحث‌هایی جاری است که همچنان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده