آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

جیمسون لوپ Jameson Lopp کیست؟ |مخترع ایده سایبرپانک Cypherpunk

بیوگرافی جیمسون لوپ Jameson Lopp

بیوگرافی جیمسون لوپ  (Jameson Lopp):

جیمسون لوپ کیست و چرا در حوزه ی رمز ارز ها معروف می باشد؟ ؟البته که علت شهرت وی به خاطر توسعه دادن زیرساخت های بیت کوین (Bitcoin) و ارائه دادن ایده ی سایبرپانک (Cypherpunk) است ولی در ادامه ی این مطلب بیشتر با او آشنا میشویم.

جیمسون لوپ  (Jameson Lopp) مهندس نرم افزار سابق BitGo بوده است (بیت گو نام یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال  می باشد که کیف پول هایی با امنیت بالا ارائه می دهد، که این کیف پول ها دارای سه کلید هستند ,یک کلید در اختیار صرافی و دو کلید دیگر در دست کاربر قراردارد ,در حال حاضر این صرافی با کیفیت بسیار خوبی به کارخود می پردازد و دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا است که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است).

جیمسون هم اکنون مدیر ارشد فناوری کاسا (casa) است. او تقریبا از سال ۲۰۱۵ در زمینه ی ارز های دیجیتال به صورت فعال مشغول به کار کردن می باشد البته بیشتر از پرداختن به رمز ارز های دیگر ،در خصوص بیت کوین و تجزیه و تحلیل این ارز دیجیتال محبوب بین مردم می پردازد.فعالیت جیمسون به گونه ای بوده که وی را یکی از محبوب ترین و معتبر ترین اشخاص در فضای ارز های دیجیتال تبدیل کرده است.


عملکرد جیمسون لوپ (Jameson Lopp):

شرکت کاسا (Casa) از سال ۲۰۱۸ تاسیس شده و تاکنون به یکی از اصلی ترین منبع ها برای دریافت کردن نرم افزار و سخت افزار هایی با امنیت بالا و قابل دسترس به بیت کوین تبدیل شده است.

جیمسون لوپ طی گزارشی نوشت چگونه یک مبلغ بیت کوین را در ۱۵ مرحله (البته کار آسانی نیست) خود را ناپدید کرد. در واقع علت شهرت وی نیز ارائه ی ایده ی سایبر پانک برای خروج از شبکه (Cypherpunk) بوده که در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت است و باید از اطلاعات خود حفاظت کنیم و از فاش شدن آنها جلوگیری کنیم.

طبق گزارشی آقای جیمسون بیان کرده است که ماینر های چینی هیچ تهدیدی برای شبکه ی بیت کوین محسوب نمی شوند و به زودی سلطه ی چین بر صنعت استخراج بیت کوین که از سال ۲۰۱۵ بیشتر در دست چینی ها بوده تمام می شود. وی افزود: درست است که تمرکز روز افزون توان هش ها در دست چینی ها نگران کننده است ولی حتی اگر ۵۰ درصد حمله علیه شبکه بیت کوین داشته باشند با محدودیت های بسیاری مواجه خواهند شد.

به دیگر پروژه هایی که آقای جیمسون در آن شرکت کرده است میپردازیم:

پروژه های جیمسون:

_طرح پس انداز بیت کوین

_مبدل Xpub بیت کوین

_مولد پیکربندی Bitcoin Core

(بیت کوین کور از اساسی ترین نرم افزارهای بیت کوین است که به ذخیره سازی بیت کوین و مشاهده ی بلاکچین و تراکنش های شبکه می پردازد و یکی از ویژگی های آن هک کردن را بسیار سخت و هزینه بر می کند , انجام واکنش در این نرم افزار بسیار سرعت بیشتری دارد و هزینه ی تراکنش های بسیار پایینی نیز دارد.)

_ماشین حساب اندازه معامله Bitcoin

منبع: زوم ارز


با افراد بیشتر یآشنا شوید:

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده