آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گمانه زنی در مورد فروش داده‌های کاربران Binance در دارک وب😳

گفته می شود داده های کاربر بایننس در دارک وب فروخته می شود

گمانه زنی در مورد فروش داده‌های کاربران Binance در دارک وب

به گزارش زوم ارز،  Binance، یکی از بزرگترین صرافی‌های دنیا از حیث حجم معاملات، در حال حاضر با احتمال مواجهه با یک مشکل جدی مرتبط با نقض اطلاعات کاربران است.

یک انجمن در تاریک‌ترین بخش‌های وب ادعا می‌کند که داده‌های تایید شده کاربران از پلتفرم Binance در دسترس هستند. این پست فروش، اطلاعاتی از قبیل نام، کشورها و شماره تلفن کاربران Binance را به فروش می‌رساند. این اگر واقعی باشد، ممکن است مسائل مهمی از جمله نقض حریم خصوصی را برای کاربران این صرافی به همراه داشته باشد.

پست در این انجمن تاریک ادعا می‌کند که داده‌ها به طور اصلی شامل کاربران انگلیسی‌زبان از کشورهای سطح یک هستند. فروشنده هم تأکید دارد که برای اطمینان از صحت اطلاعات، می‌توان با تلاش برای ورود به سیستم با استفاده از شماره‌های تلفن موجود در binance.com یا تماس مستقیم با کاربران، اطلاعات را تأیید کرد.

هرچند ادعاهای ارائه شده در تالار گفتمان وب تاریک نگران‌کننده است، اما هنوز صحت این اطلاعات توسط منابع رسمی تأیید نشده است.

حادثه ۲۰۱۹

تاکنون هیچ مدرک رسمی‌ای برای تأیید اینکه داده‌ها از سیستم‌های Binance سرچشمه می‌گیرند یا دقیق بودن آن‌ها موجود نیست.

در یک حادثه مشابه در سال ۲۰۱۹، Binance یک نشت ادعایی اطلاعات تأیید مشتری را بررسی کرد. در آن زمان، صرافی این ادعاها را رد کرد و به تناقضات با داده‌های داخلی خود و عدم وجود واترمارک دیجیتال از سیستم خود اشاره کرد.

براساس گزارش‌ها، حادثه ۲۰۱۹ شامل تهدید به توزیع عمومی ۱۰۰۰۰ عکس شبیه به داده‌های Binance KYC بود، مگر اینکه باج ۳۰۰ بیت کوین پرداخت شود که Binance آن را رد کرد.

با توجه به این رویدادهای قبلی، وضعیت فعلی تردیدهایی را در مورد مشروعیت داده های فروخته شده ایجاد می کند.

وب تاریک به خاطر چنین پیشنهادهای غیرقانونی بدنام است و تعیین منبع و اعتبار چنین داده‌هایی همچنان یک چالش برای مؤسسات آسیب‌دیده و کاربران آنهاست.

Binance قبلاً تعهد خود را برای بررسی و همکاری با مجریان قانون برای رسیدگی به چنین مسائلی اعلام کرده است.


منبع: u.today

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده