آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارزش بازار زنجیره هوشمند بایننس به نقطه عطف جدیدی رسید و با ۴۸% افزایش QoQ رکوردی جدید ثبت کرد.

ارزش بازار زنجیره هوشمند بایننس به نقطه عطف جدیدی رسید و با 48% افزایش QoQ رکوردی جدید ثبت کرد.

ارزش بازار زنجیره هوشمند بایننس به نقطه عطف جدیدی رسید و با ۴۸% افزایش QoQ رکوردی جدید ثبت کرد.

به گزارش زوم ارز، در طول سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، زنجیره هوشمند بایننس  رشد قابل توجهی در معیارهای کلیدی نشان داده است، همانطور که در گزارش جامع مساری مشخص شده است.

به عنوان سومین پروتکل بزرگ در لایه ۱ بر اساس ارزش بازار، BSC تجربه مثبتی داشته است. پیشرفت‌هایی در شاخص‌های مالی آن، به عنوان یک سه ماهه سازنده برای اکوسیستم بلاکچین، نشان می‌دهد.

تراکنش‌های رکوردشکنی زنجیره هوشمند بایننس

گزارش نشان می‌دهد که ارزش بازار زنجیره هوشمند بایننس در  QoQ  با افزایش ۴۸ درصدی روبرو بوده است. این افزایش نشان از علاقه مجدد به BNB، که دارایی اصلی BSC است، پس از دو فصل کاهش متوالی است.

علاوه بر این، درآمد BSC که بر اساس دلار آمریکا اندازه‌گیری می‌شود، نیز تجربه رشد قابل توجهی با ۲۷ درصد QoQ داشته است. این افزایش درآمد، که به بیش از ۳۹ میلیون دلار در سه ماهه چهارم می‌رسد، نشانگر افزایش فعالیت در پروتکل و اجرای طرح‌های مختلف در طول سال است.

نمودار BNB
نمودار BNB

هزینه‌های گاز مصرفی در BNB، که یک معیار فعالیت شبکه است، نیز شاهد افزایش ۲۱ درصدی قابل توجه QoQ بود. افزایش تعداد تراکنش‌ها و تعاملات قراردادهای هوشمند به افزایش هزینه‌های گاز کمک کرده و اکوسیستم زنجیره هوشمند Binance را بهبود بخشیده است.

علاوه بر معیارهای مالی، BSC پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌های دیگر نیز داشته است. تعداد اعتباردهنده‌های فعال با یک افزایش ۲۵ درصدی QoQ رشد کرده است، که نشان از افزایش اعتماد و مشارکت در امنیت شبکه است. تمرکز BSC بر دیسنترالیزه شدن نیز واضح بود، زیرا پروتکل یک افزایش ۵۴ درصدی در تأییدهای فعال را تجربه کرده است.

به گفته مساری، در طول سال ۲۰۲۳، BSC توانسته است همزمان توانمندی خود را در مدیریت فعالیت‌های رشد یافته و کاهش هزینه‌ها برای کاربران نشان دهد. تراکنش‌های روزانه در شبکه با افزایش ۳۵ درصدی در سالانه و ۳۰ درصدی QoQ، به طور میانگین حدود ۴.۶ میلیون تراکنش در روز در سه ماهه چهارم را نشان می‌دهد.

این افزایش در حجم تراکنش‌ها به فعالیت‌های مرتبط با کتیبه‌ها برمی‌گردد، با BSC که در تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۲۳ رکوردی با شکست ۳۲ میلیون تراکنش در روز ثبت کرد.

اکوسیستم DeFi BSC به ۴.۶ میلیارد دلار TVL رسید

با وجود کاهش میانگین روزانه آدرس‌های فعال و آدرس‌های منحصربه‌فرد جدید، علاوه بر اینکه کاربران در زنجیره‌های جایگزین مانند opBNB کاوش می‌کنند، فعالیت درون زنجیره‌ای BSC همچنان قوی باقی مانده است.

اکوسیستم استیبل کوین‌های پروتکل، که تحت تسلط USDT شرکت Tether است، در سه‌ماهه چهارم به ارزش کل قفل شده ۴.۶ میلیارد دلار رسید، که یک رشد ۳۳ درصدی QoQ را نشان می‌دهد. افزایش در ارزش قفل شده در  DeFi نیز بهبود قابل توجهی را نشان داده است.

نمودار استیبل کوین
نمودار استیبل کوین

با وجود کاهش معیارهای مربوط به توکن غیر قابل تعویض در سه ماهه چهارم، زنجیره هوشمند Binance و اتریوم شاهد تحولات مثبت در فعالیت خود به سمت پایان سه ماهه بودند، که نشان دهنده یک روند صعودی بالقوه در چرخه بازار بعدی است.

علاوه بر رشد Binance Smart Chain ، توکن BNB نیز تغییرات قابل توجهی در قیمت خود تجربه کرد. پس از یک افت شدید، قیمت BNB از ۲۳۸ دلار به سطح ۳۳۸ دلار رسید. با این حال، در ادامه، قیمت آن به ۲۸۷ دلار کاهش یافت.

در ۲۴ ساعت گذشته، BNB یک رشد ۳.۷ درصدی را ثبت کرده است و قیمت فعلی معاملات آن به بالای ۳۰۲ دلار رسیده است.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده