آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

رکورد جدید بایننس: حجم معاملات اسپات به ۴۲۷ میلیارد دلار رسید!!!

رکورد جدید بایننس: حجم معاملات اسپات به ۴۲۷ میلیارد دلار رسید!!!

به گزارش زوم ارز، با توجه به گزارش اخیر CoinGecko، بایننس، بزرگترین صرافی متمرکز جهان از نظر حجم معاملات، توانست در سال ۲۰۲۳ جایگاه رهبری خود را حفظ کند.

با وجود تغییرات قابل توجه در رهبری و افزایش بررسی‌های نظارتی، بایننس توانست سهم بازار خود را حفظ کند. در دسامبر ۲۰۲۳، حجم معاملات لحظه‌ای بایننس به ۴۲۷.۱ میلیارد دلار رسید که نشان دهنده‌ی افزایش ۳۷.۵ درصدی ماه به ماه (MoM) است. در این مدت، بایننس ۴۳.۷ درصد از حجم کل معاملات را در اختیار داشت.

حجم معاملات بایننس در سال ۲۰۲۳ به ۳.۸ تریلیون دلار رسید

براساس گزارش CoinGecko، بایننس در آغاز سال ۲۰۲۳ با سهم بازار ۶۳.۵ درصدی شروع کرد، اما در طول این سال تجربه کاهش تدریجی سهم بازار را کرد و در پایان به سهم بازار ۴۳.۷ درصدی دست یافت. در ماه دسامبر نیز این کاهش سهم بازار مشاهده شد.

اگرچه بایننس همچنان با ۵۲.۶ درصد از کل حجم معاملات نقدی در سال ۲۰۲۳ در بازار تسلط داشت، اما کاهش نسبی سهم بازار آن قابل توجه بود. به طور کلی، بایننس در طول این سال، حجم معاملاتی به مقدار ۳.۸ تریلیون دلار را تولید کرد.

نمودار قیمت
نمودار قیمت

بایننس در سال ۲۰۲۳ با فشارهای نظارتی قابل توجهی مواجه شد و تسویه حسابی در نوامبر انجام شد که منجر به پرداخت جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری برای این صرافی شد. وزارت دادگستری  و کمیسیون معاملات آتی کالا  به دلیل ادعاهای نقض های مالی پرونده را باز کرده بودند.

به عنوان بخشی از تسویه حساب، Changpeng Zhao (CZ) مدیرعامل بایننس، موافقت کرد از سمت خود کناره گیری کند. Richard Tang نقش رئیس شرکت را به عهده گرفت و CZ همچنان محدودیت سفر به خارج از حوزه قضایی ایالات متحده را تجربه می‌کند.

Upbit و OKX از نزدیک دنبال کنید

Upbit، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، در سال ۲۰۲۳ با سهم بازار ۹.۵ درصدی و حجم معاملات نقدی ۶۸۷.۰ میلیارد دلار، موفق شد جایگاه خود را به عنوان دومین صرافی متمرکز بزرگ حفظ کند.

با توجه به گزارش، Upbit از Kimchi Premium بهره برد که منجر به تقاضای قوی داخلی و قیمت‌های برتر برای ارزهای رمزنگاری شد.

حجم معاملات نقدی ماهانه این صرافی با افزایش ۹۳.۵ درصدی به طور فصلی به حد بالاترین مقدار سالیانه ۹۰.۷ میلیارد دلار در ماه دسامبر رسید.

به طرف مقابل، OKX با سهم ۶.۷ درصدی از بازار و حجم معاملات ۴۸۵.۹ میلیارد دلار، جایگاه سوم خود را در میان صرافی‌های متمرکز در سال ۲۰۲۳ به دست آورد. در طول سال، OKX رشد پایداری در سهم بازار تجربه کرد که از ۵.۱٪ در ژانویه شروع شد و در دسامبر به ۸.۹٪ رسید. حجم معاملات این صرافی در چهارمین فصل به ۱۷۷.۹ میلیارد دلار رسید که نشان دهنده افزایش قابل توجه ۱۵۱.۶ درصدی نسبت به فصل قبل است.

در میان ۱۰ صرافی متمرکز برتر، CoinGecko گزارش می‌دهد که MEXC رشد بالاترین را در چهارمین فصل سال ۲۰۲۳ ثبت کرده و حجم معاملات آن با افزایش ۲۰۳.۷ درصدی به ۹۰.۴ میلیارد دلار رسید.

به دنبال آن، Bybit با نرخ رشد ۱۶۲.۱٪ (۱۰۷.۵ میلیارد دلار) و KuCoin با نرخ رشد ۱۶۱.۲٪ (۴۹.۲ میلیارد دلار) دنبال شدند. KuCoin پس از دوره‌ای کوتاه در سومین فصل، با سهم بازار ۳.۳٪ در پایان دسامبر، جایگاه خود را در میان ۱۰ صرافی برتر در چهارمین فصل به دست آورد.

نمودار قیمت
نمودار قیمت

قیمت Binance Coin  با موفقیت در بالای آستانه ۳۰۰ دلار حفظ شده است و قیمت فعلی معاملات آن ۳۰۴ دلار است. این نشان دهنده یک کاهش ۱.۸ درصدی در طول ۲۴ ساعت گذشته است.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده