آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین ایده برای ساخت NFT

بهترین ایده برای طراحی nft

بهترین ایده برای ساخت NFT، شما که در حال مطالعه این مقاله هستید احتمالاً با توجه به گسترش درآمد های حوزه NFT تصمیم به طراحی و سپس ساخت آیتم های مختلف گرفته اید و قصد دارید تا از این راه کسب درآمد کنید. همان‌طور که مطلع هستید شما می توانید از تصاویر میمون ها و یا سگ های کارتونی و حتی DNA انسان و… یک ان.اف.تی بسازید و با فروش آن کسب درآمد کنید.

با گسترشی که این روزها صنعت NFT دارد به کاربران علاقه مند این حوزه ثابت می شود که حتی برخی از ایده های عجیب و غریب و شگفت انگیز می تواند تبدیل به NFT و سپس درآمد شوند. البته این موضوع تنها برای ان.اف.تی هایی صدق می کند که ایده های محکمی داشته باشند؛ به طوری که کاربران دیگر مجاب به خرید آن ها شوند.

با توجه به موضوع فوق باید بیان کنیم که طراحی ایده و ساخت NFT بسیار آسان است اما فروش ان.اف.تی کاملاً سخت. فروش NFT نیاز به تخصص تبلیغات و بازاریابی دارید. شما بدون دانش فوق نمی توانید به راحتی NFT خود را بفروشید.

در ادامه این مقاله برای آشنایی بیشتر به برخی از ایده های NFT و مثال های واقعی اشاره خواهیم کرد. شما می توانید با اجرا ایده های فوق محصولات NFT خود را بسازید و از آن ها کسب درآمد کنید. همچنین در انتها برای آشنایی بیشتر کمی درباره فروش آیتم های ان.اف.تی توضیحات خواهیم داد. در صورتی که قصد دارید تا با موارد گفته شده آشنا شوید مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

از چه چیزی می توان NFT ساخت؟

از چه چیزی می توان NFT ساخت؟
از چه چیزی می توان NFT ساخت؟

اگر بخواهیم در یک کلام به این سؤال پاسخ دهیم باید عنوان کنیم که تقریباً هر چیزی! همان‌طور که در ابتدا ذکر شد شما می توانید هر چیزی را به NFT تبدیل کنید. در اصل باید عنوان کنیم که یکی از جذابیت های حوزه ان.اف.تی دقیقاً همین موضوع است که شما هر چیزی را می توانید به یک دارایی دیجیتال تبدیل و از آن کسب درآمد کنید.

برای مثال اگر تاریخچه ان.اف.تی را مطالعه کرده باشید، در اوایل زمانی که به تازگی ان.اف.تی ها سر و صدا کرده بودند، جک دورسی بنیان‌گذار توییتر اولین توییت خود را به مبلغ بسیار بالایی فروخت. دورسی ابتدا تصویری از توییت خود را به NFT تبدیل کرد و سپس با انتشار آن توانست آن تصویر را به عنوان یک NFT بفروشد.

اینکه شما می توانید هر چیزی را به NFT تبدیل کنید به این دلیل است که NFT ها به عنوان گواهی اصالت و مالکیت دیجیتالی عمل می کنند. با توجه به این موضوع حتی می توان NFT ها را به یک شیء دیجیتال و یا فیزیکی پیوند دهید. در صورتی که درباره ان.اف.تی ها اطلاعاتی اندکی دارید به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ان.اف.تی چیست سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع درباره NFT توضیحاتی را ارائه داده ایم. در نهایت اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


معرفی ۱۰ ایده برای طراحی NFT | معرفی بهترین ایده برای ساخت NFT

معرفی بهترین ایده برای ساخت NFT
معرفی بهترین ایده برای ساخت NFT

با توجه به توضیحاتی که تا به این بخش با آن ها آشنا شدید، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ اصل مطلب برویم. در ادامه شما می توانید با ۱۰ ایده برای طراحی NFT آشنا شوید. قبل از شروع معرفی ایده های فوق، لازم به ذکر است که از تمامی ایده هایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم در دنیای ان.اف.تی، محصول وجود دارد؛ بنابراین شما می توانید برای اطمینان به سراغ ان.اف.تی های موجود بروید و ایده های خود را تکمیل کنید.

 1. هنری Art (محبوب ترین ایده)

بدون شک هنر یا Art یکی از محبوب ترین مجموعه های NFT است. در زمان نگارش این مقاله برخی از آثار هنری میلیون ها دلار به فروش رفته است و این یعنی قدرت هنر در NFT!

هنرمندانی همانند دیمین هرست (Damien Hirst) و ترور جونز (Trevor Jones) نشان داده اند که چگونه هنرمندان می توانند در این فضا به موفقیت دست یابند و درآمد های بسیاری را کسب کنند.

در بین تمامی هنرمندانی که در این حوزه فعالیت می کنند، شما نیز می توانید یک هنرمند دیجیتال باشید و از خلاقیت هایتان پول در بیاورید. در صورتی که علاقه ای به هنر ندارید می توانید کلکسیونر های هنری باشید و آثار هنری را خریداری کنید و آن ها را برای کسب سود در آینده نگه دارید؛ اما اگر مهارت های طراحی، عکاسی و یا خلق یک اثر هنری دیجیتال دارید، طراحی NFT های هنری و سپس فروش آن ها یک ایده عالی برای شما خواهد بود.

برای اینکه با یک نوع از درآمد های کسب شده در حوزه ان.اف.تی های هنری آشنا شوید بهتر است تا برایتان یک مثال بزنیم. یکی از گران ترین آثار هنری فروخته شده در مجموعه ان.اف.تی خطای مدرن می باشد که توسط هنرمند مشهور دیجیتال بیپل (Beeple) طراحی شده است.

او یکی از مجموعه های خود را به قیمت ۶۹ میلیون دلار در یک حراج به فروش رساند. این اثر هنری که با نام «Every day’s: The First 5000 Days» نام‌گذاری شد، رکورد فروش NFT را شکست و جایگاه سوم را در فهرست گران‌ترین آثار هنری فروخته شده توسط هنرمندان زنده به دست آورد.

این اولین NFT بود که در یک حراج فروخته شد و باعث شد که راه برای بسیاری از NFT های هنری دیگر هموار شود. همچنین جز ان.اف.تی فوق باید به اثر The Merge نیز اشاره کرد که در دسامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۹۸.۱ میلیون دلار فروخته شد.

با توجه به موارد گفته شده، همان‌طور که مطالعه کردید، اگر کمی خلاقیت داشته باشید می توانید از طریق NFT های هنری برای خود درآمد داشته باشید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. توییت ها Tweets

تا به حال به این فکر کرده اید که بتوانید یک توییت را به NFT تبدیل کنید و میلیون ها دلار بفروشید؟ برای برخی ها که مخالف صنعت ان.اف.تی هستند شاید این جمله باورنکردنی باشد اما باید عنوان کنیم که تبدیل توییت به ان.اف.تی و سپس فروش آن حقیقت دارد! شما می توانید به راحتی و کمتر از چند دقیقه این کار را انجام دهید.

قبل از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، مالک این شرکت یعنی جک دورسی از شانس خود استفاده کرد و اولین توییتش به قیمت ۲.۹ میلیون دلار در بازار ان.اف.تی فروخت. طبق گزارش های مطرح شده این توییت توسط مدیرعامل ریج اوراکل (Bridge Oracle) یک شرکت مشهور بلاکچینی خریداری شد.

بنیان‌گذار سابق توییتر نیز تمام هزینه ای که برای فروش NFT فوق دریافت کرد را صرف امور خیریه نمود و به یک سازمان خیریه آفریقایی هدیه کرد. با مطالعه جملات فوق شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که یک توییت دیجیتالی وقتی فروخته می شود، چه اتفاقی می افتد؟ به زبان ساده، به خریدار گواهی دیجیتال امضا شده و همچنین تأیید شده توییت فوق داده می شود.

این روش از کسب درآمد، یک راه درآمد زایی جالب در دنیای ان.اف.تی می باشد. شما می توانید از این موضوع ایده بگیرید و توییت های آموزشی و یا… منتشر کنید و سپس آن ها را با قیمت گذاری های منطقی بفروشید و درآمد کسب کنید. شاید به ظاهر این ایده، یک ایده مسخره به نظر برسد اما همان‌طور که مطالعه کردید؛ پیش‌تر توسط یک کارآفرین مشهور انجام شده است.

ایلان ماسک چهره مشهور در حوزه کریپتو نیز یک توییت فروخته نشده دارد که در زمان نگارش این مقاله هیچ مسیری برای فروش ان.اف.تی فوق مشخص نشده بود. این توییت حاوی یک آهنگ با مضمون توکن های غیرقابل تعویض می باشد. البته طبق برخی از منابع برای خرید توییت فوق به قیمت یک میلیون دلار درخواست ارسال شد اما با آن موافقت نشد!

با توجه به موضوعات فوق، ممکن است مطرح کنید که اگر برای ایجاد توییت ایده نداشته باشیم، از چه راه دیگری می توانیم استفاده کنیم؟ در ادامه به روش های پیش‌تری برای کسب درآمد از NFT اشاره خواهیم کرد. در کل اگر قصد دارید تا در حوزه تبدیل توییت به ان.اف.تی و فروش آن فعالیت کنید، در صورتی که برای انجام فعالیت فوق هیچ ایده ای ندارید، می توانید به سراغ توییت افراد معروف بروید. برای مثال ممکن است یک خواننده، بازیگر و… در شبکه اجتماعی توییتر و یا حتی اینستاگرام و… مطلبی را منتشر کرده باشد که آن مطلب مورد توجه عموم مردم قرار گرفته باشد.

در این مواقع شما می توانید به سراغ هنرمند فوق بروید و با فرد مورد نظر رایزنی انجام دهید تا درنهایت بتوانید از مطلب منتشر شده استفاده کنید و آن را به ان.اف.تی تبدیل نمایید. اگر برای ایجاد توییت ایده ندارید، این راه بهترین مسیری است که می توانید آن را انتخاب کنید.

 1. بازی های ویدیویی Video Games

یکی دیگر از ایده هایی که برای طراحی NFT می توانیم مثال بزنیم ساخت بازی و یا طراحی بازی های ویدیویی است. اگر تخصص بازی سازی داشته باشید، می توانید به راحتی با ساخت بازی در حوزه ان.اف.تی، برای خود درآمد ایجاد کنید. یکی دیگر از راه هایی که در حوزه گیم برای درآمد زایی مطرح است طراحی زمین می باشد.

اگر تا به حال در رابطه با خرید و فروش زمین شنیده باشید، احتمالاً منظور فوق را متوجه شده اید. در پلتفرم هایی همانند دیسنترالند شما می توانید یک زمین طراحی کنید و سپس با خرید زمین، طرح فوق را در زمینی که خریداری کرده اید پیاده سازی کنید و درنهایت از این موضوع درآمد زایی داشته باشید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

پلتفرم دیسنترالند قابلیتی دارد تا شما بتوانید به عنوان یک طراح زمین مورد نظر را طراحی کنید. طراحی زمین در محیط فوق به وسیله ابزارهایی که وجود دارد امکان پذیر می باشد. فرقی نمی کند که تخصص شما در این حوزه چقدر است چراکه در این بخش بیشتر ایده و سلیقه برای طراحی زمین مهم است.

اگر برای طراحی زمین ایده دارید، می توانید ایده خود را در محیط Decentraland پیاده سازی کنید. درنهایت این کار باعث می شود تا افرادی که زمین خریداری کرده اند برای ساخت و طراحی آن از شما کمک بگیرند و شما نیز بتوانید از این راه به درآمد برسید.

جز دیسنترالند، در پلتفرم هایی همچون سندباکس نیز چنین امکانی برقرار است. تفاوت پلتفرم سندباکس با دیسنترالند در این است که شما باید در سندباکس بازی ایجاد کنید؛ یعنی در زمین خود یک بازی طراحی کنید. برخی از افراد ممکن است چنین تخصصی نداشته باشند. در این صورت شما می توانید برای آن ها اقدام به طراحی بازی کنید و سپس درآمد داشته باشید. توجه کنید که طراحی بازی در سندباکس نیاز به اطلاعات اندکی دارد که اگر کمی آموزش ببینید می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 1. ویدیو های پرطرفدار Viral Videos

آیا تا به حال ویدیویی دیده اید که در فضای مجازی پخش شده باشد و افراد بسیاری به آن علاقه داشته باشند؟ این نوع ویدیو ها را می توانید به ان.اف.تی تبدیل کنید و سپس با فروش آن به درآمد های دلاری برسید. یکی دیگر از ایده های طراحی ان.اف.تی فروش کلیپ و یا حتی بخش هایی از فیلم های معروف می باشد.

یکی از فیلم های مطرح در شبکه های اجتماعی خارجی، فیلم Charlie Bit My Finger می باشد. این فیلم که تقریباً ۱۵ سال پیش ساخته شده بود توسط سازندگان اصلی از پلتفرم یوتوب YouTube حذف شد. پس از آن این فیلم به یک محصول ان.اف.تی تبدیل شد و به قیمت تقریبی ۷۶۰ هزار دلار فروخته شد. شاید تعجب کنید اما این موضوع یک حقیقت است!

اگرچه این روش یک راه آسان برای کسب درآمد از ان.اف.تی ها می باشد اما محدودیت هایی را نیز دارد. اولین محدودیت به مالکیت فیلم در دنیای حقیقی بر می‌گردد. قبل از اینکه بخواهید فیلم و یا کلیپی را به ان.اف.تی تبدیل کنید، باید به خوبی آن را مورد بررسی قرار دهید. این موضوع باعث می شود تا ابتدا متوجه شوید که ویدیو فوق ویروسی نیست! سپس باید با مالک فیلم مذاکره کنید. در نهایت اگر نتیجه به دست آمده مثبت بود، می توانید فیلم و یا کلیپ فوق را به ان.اف.تی تبدیل کنید و سپس از فروش آن درآمد داشته باشید.

بهترین راه برای کسب درآمد در این روش، ایجاد ویدیو توسط شخص شما می باشد. اگر کمی خلاق باشید، می توانید به راحتی ویدیو خلق کنید و سپس آن را به ان.اف.تی تبدیل و در نهایت بفروشید. این روش هیچ محدودیتی برای شما ندارد چراکه خالق ویدیو هستید.

اگر بخواهیم نمونه ای از ان.اف.تی های فروخته شده در این حوزه را مثال بزنیم، می توانیم به ویدیو های کوتاه Paris Hilton یا پاریس هیلتون اشاره کنیم. او چندی پیش یکی از مجموعه ویدیو های کوتاه خود را به نام Planet Paris به ان.اف.تی تبدیل کرد و سپس با قیمتی معادل یک میلیون دلار فروخت. این موضوع نشان دهنده این است که در حوزه ان.اف.تی برای کسب درآمد هیچ محدودیتی نیست و شما می توانید از هر روشی درآمد ایجاد کنید.

 1. طراحی مبلمان دیجیتال Furniture

طراحی و فروش مبلمان در دنیای حقیقی طرفداران بسیاری دارد. همچنین این شغل به نوعی یک شغل پردرآمد نیز به حساب می آید. اگر از دنیای حقیقی فاکتور بگیریم، آیا به این فکر کرده اید که می توانید از طراحی و ساخت مبلمان در دنیای مجازی کسب درآمد کنید؟

این راه، یکی دیگر از ایده هایی است که می توانید برای کسب درآمد از حوزه ان.اف.تی از آن استفاده کنید. چندی پیش، یک طراح آرژانتینی چندین قطعه مبلمان مجازی طراحی کرد. سپس آن ها را به توکن های غیرقابل تعویض تبدیل نمود و سپس در مارکت پلیس های ان.اف.تی لیست کرد. در نهایت توانست آن ها را بفروشد و به سرمایه مناسبی دست پیدا کند.

شاید حالا که در حال مطالعه این مقاله هستید، این نوع از کسب درآمد برایتان مسخره به نظر بیایید اما باید بدانید که به زودی مبلمان دیجیتال طرفداران بسیاری پیدا می کند و همچنین ارزش سرمایه گذاری بر روی آن ها بسیار رشد خواهد کرد. شاید برایتان سؤال پیش بیاید که دلیل این اتفاق چه چیزی می تواند باشد؟

شما که در حال مطالعه این مقاله هستید نام متاورس را شنیده اید. با توجه به اینکه به زودی متاورس جایگزین اینترنت می شود مردم به مبلمان دیجیتال نیاز خواهند داشت. اکثر افرادی که در متاورس های مختلف مثل دیسنترالند اقدام به خرید زمین برای راه اندازی خانه و یا دفتر کار کرده اند، برای دکوراسیون منازل و یا دفاتر خود به مبلمان احتیاج دارند. به نوعی باید بگوییم که تمام فضا های فوق باید مبله شوند و این موضوع می تواند به یک ضرورت تبدیل شود.

اگر هنوز به این موضوع شک دارید، شما می توانید از ایده های دیگر برای طراحی ان.اف.تی استفاده کنید تا در نهایت بتوانید به درآمد برسید و به صورت هم‌زمان درباره این موضوع تحقیق کنید و اطلاعات به دست بیاورید. در نهایت اگر موافق جریان و نظرات فوق بودید آموزش ببینید تا بتوانید یک طراح مبلمان دیجیتال حرفه ای شوید.

 1. میم ها Memes

جز فیلم و کلیپ های مختلف، شما می توانید از فروش میم ها نیز در دنیای NFT کسب درآمد داشته باشید. برخی از افراد باهوش در حال حاضر از طراحی و فروش meme ها درآمد های دلاری بسیار بالایی دارند. معمولاً میم های موجود تصاویر طنز و یا ویدیو هایی کوتاه هستند که اغلب کپی شده و همچنین در سراسر اینترنت پخش شده اند.

اگر بخواهیم درباره فروش NFT ها با مضمون میم مثالی بزنیم، می توانیم به یک میم معمولی که چندی پیش با نام Bad Luck Brian فروخته شد، اشاره کنیم. این میم یک خنده اینترنتی برای نزدیک به یک دهه گذشته بود. فردی که اقدام به فروش میم فوق کرد توانست آن را به قیمت ۳۶ هزار دلار بفروشد. او سرانجام پس از سال ها حضور در اینترنت از NFT ها کسب سود کرد.

به طور مشابه، می توانید با میم های مختلف از فروش مجموعه های میم خود به عنوان NFT سود های بسیاری کسب کنید. اگر برایتان سؤال است که چه میم هایی را می توانیم به NFT تبدیل کنیم، باید بگوییم که هر میم و یا کلیپ کوتاهی را می توان به NFT تبدیل کرد اما موضوعی که در این بخش مهم است نحوه فروش NFT فوق می باشد. شما می توانید با اختصاص کاربرد یا Utility به ان.اف.تی فوق، کاربران را مجاب به خرید NFT خود کنید. همچنین، شما می توانید با جستجوی نام ان.اف.تی مثال زده شده در بخش فوق، برای طراحی NFT ایده بگیرید.

یکی از سؤالات مهمی که اکثر کاربران درباره NFT های میم از ما می پرسند این است که آیا خرید و فروش MEME طرفدار دارد؟ بله. زمانی که در بازار ان.اف.تی فعالیت می کنید، این بازار جهانی است؛ بنابراین در جهان افراد مختلفی هستند که به این نوع از ان.اف.تی ها علاقه داشته باشند. برای مثال، سرمایه گذاران و کارآفرین های مشهوری همانند ایلان ماسک از بزرگ‌ترین طرفدار های میم و فرهنگ میم ها هستند. از این موضوع می توانیم نتیجه بگیریم که اگر به سراغ خرید و فروش میم برویم، احتمالاً برنده شده بالا است.

در کل باید بدانید که در بازار NFT ها از هر طرح و ایده می توان کسب درآمد کرد. فرقی نمی کند که میم قرار است طراحی کنید یا یک کاراکتر! NFT ها همه چیز را متفاوت کرده اند و به مردم اجازه داده است که متفاوت کسب درآمد کنند.

 1. موسیقی Music NFTs

موسیقی از دیگر ایده هایی است که شما می توانید از آن در بازار NFT کسب درآمد کنید. اگر نوازنده هستید، اگر از موسیقی اطلاعات دارید می توانید با طراحی یک فایل و یا یک آلبوم موسیقی مجموعه ان.اف.تی خود را ایجاد کنید و سپس آن را بفروشید و درآمد کسب کنید.

برخی از مارکت پلیس های ان.اف.تی مثل اوپن سی Opensea دارای بخش اختصاصی برای ان.اف.تی های موسیقی هستند. این موضوع باعث می شود تا با لیست ان.اف.تی های مورد نظر در بخش های فوق بهتر بتوانید شانس فروش ان.اف.تی را تجربه کنید.

جز اوپن سی، چندین بازار وجود دارد که به صورت تخصصی تنها از ان.اف.تی های موسیقی پشتیبانی می کنند. اگر در صنعت موسیقی فعالیت می کنید، می توانید با بررسی بازار های فوق در صورت تمایل آن ها را انتخاب و سپس فعالیت کنید. برخی از بازار هایی که شما می توانید به صورت تخصصی با عنوان موسیقی در آن ها فعالیت کنید عبارت اند از: Async Music، Catalog، Royal.

شما می توانید بدون در نظر گرفتن ژانر، موسیقی های که می سازید را به NFT تبدیل کنید. به عنوان مثال هنرمند هیپ هاپ Latashá با موزیک ویدیو های NFT در فضای ان.اف.تی و وب ۳ معروف شد. به نوعی او یکی از اولین نوازندگانی است که این کار را انجام داده است. هنرمندان دیگری نیز هستند که در ژانر های دیگر معروف شده اند. مثل اد بالون یا Ed Balloon که برای پروژه های صدا و فیلم های متحرک خود مشهور است.

در صورتی که نوازنده هستید و یا از علم موسیقی اطلاع دارید، می توانید با کمی ایده و خلاقیت از این راه در بازار NFT کسب درآمد کنید. در صورتی که برای انجام فعالیت فوق با مشکل رو به رو هستید و یا اینکه سؤال دارید، می توانید سؤال و یا مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. لباس های دیجیتال و مد و پوشیدنی Digital fashion and NFT wearables

تا چندی پیش مد دیجیتال شناخته نشده بود و همچنین یک ایده پوچ به نظر می رسید؛ اما در حال حاضر همه چی فرق کرده است! همه این ها این روزها به لطف متاورس و یا جهان های مجازی است. با استفاده از مد و لباس های دیجیتال، شما می توانید برای کاراکتر های که در حوزه متاورس هستند لباس طراحی کنید. حتی شما می توانید با راه اندازی یک فروشگاه مد و لباس دیجیتال در فضای متاورس از فروش لباس برای آواتار های مختلف درآمد کسب کنید.

پس از اینکه متاورس جایگزین اینترنت فعلی شود، بسیاری از کارها و زندگی ها می تواند به متاورس منتقل شود. این موضوع می تواند نوید این را بدهد که صنعت مد و پوشاک در آن زمان می تواند رشد بسیاری را تجربه کند.

یکی از ایده هایی که شما می توانید از این راه در صنعت مد و پوشاک کسب درآمد کنید را در ادامه مطرح می کنیم. شما می توانید با خرید یک قطعه زمین در پلتفرم هایی مثل دیسنترالند Decentraland اقدام به طراحی و ساخت یک نمایشگاه کنید. دقیقاً همانند پیشنهادی که پیش‌تر مطرح کردیم.

حتی شما می توانید دیزاین نمایشگاه و یا فروشگاه خود را در محیط های فوق خودتان انجام دهید و یا اینکه به یک هنرمند دیگری بسپارید. سپس به سراغ طراحی مد و پوشاک بروید و در نمایشگاه آن ها را منتشر کنید. هر محصولی که در نمایشگاه برای فروش قرار می دهید یک آیتم NFT به حساب می آید. از این به راحتی می توانید آن ها را در مارکت پلیس های ان.اف.تی از جمله اوپن سی opensea، راریبل Rarible، سوپر ریر Super rare و… برای فروش بگذارید.

ناگفته نماند که انجام این کار نیاز به کمی سرمایه دارد. در صورتی که سرمایه ای برای این کار اختصاص ندهید نمی توانید نمایشگاه خود را راه اندازی کنید. با توجه به این موضوع شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که برای راه اندازی نمایشگاه که بتوانیم مد و و پوشاک در آن ارائه دهیم حتماً باید مکانی را خریداری کنیم؟ خیر. شما حتی می توانید یک مکان اجاره کنید. دقیقاً همانند دنیای واقعی! البته لازم است مطرح کنیم که با توجه به قیمت دلار و… اجاره زمین نیز همانند خرید نیاز به سرمایه زیادی دارد اما به هر حال ممکن است برخی ها بتوانند هزینه فوق را پرداخت کنند.

 1. آیتم های ورزشی Sports NFTs

در سال ۲۰۲۱ ان.اف.تی های ورزشی و کارت های تجاری ورزشی طرفداران بسیاری پیدا کرد؛ اما با توجه به بازار نزولی کریپتو و ان.اف.تی، این روزها کمی از علاقه کاربران به موضوعات فوق کاسته شد. در این بازار نزولی، برخی از پلتفرم ها که در زمینه ورزشی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا رشد کنند و بتوانند کاربران بسیاری را مجدد جذب کنند.

برای مثال، پلتفرم Sorare که یکی از بازی های ورزشی پرطرفدار در حوزه ان.اف.تی می باشد، با توجه به جام جهانی ۲۰۲۲ مسابقات مختلفی را برای جذب کاربر برگزار کرده است. در صورتی که شما یک بازیکن ورزشی هستید، می توانید به راحتی به سراغ ان.اف.تی های ورزشی بروید و در این حوزه کسب درآمد کنید.

از طرفی، اگر به علم برنامه نویسی مسلط باشید، می توانید یک قدم فراتر بروید و به سراغ انتشار بازی و یا پلتفرم های ورزشی با محوریت NFT بروید. در صورتی که چنین فعالیتی انجام دهید، بسیار می توانید در حوزه فوق موفق شوید. در صورتی که برای انجام این کار نیاز به مشاوره دارید، همین حالا با تیم پشتیبانی زوم ارز ارتباط برقرار کنید.

 1. اقلام فیزیکی Physical items

یکی از مواردی که باید به آن در حوزه ان.اف.تی و متاورس دقت کنید این است که تکنولوژی های فوق تنها به موارد دیجیتال محدود نمی شوند. شما می توانید به راحتی یک NFT را به یک آیتم فیزیکی پیوند دهید و سپس آن را بفروشید. این موضوع می تواند باعث رشد قیمت NFT نیز شود! در این بخش لازم است اشاره کنیم که برخی از هنرمندان مثل Beeple و FEWOCiOUS نسخه فیزیکی برخی از آثار هنری خود را نیز همراه با NFT ارائه داده اند.

شما می توانید از این ایده استفاده کنید و از اقلام فیزیکی برای ان.اف.تی استفاده کنید. این ترفند به شما کمک می کند تا هم‌زمان بتوانید نوع فیزیکی محصول خود را به مشتری تحویل دهید و از فروش NFT سود بیشتری کسب کنید. در صورتی که در این باره نیز نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید.


کدام NFT بهترین فروش را دارد؟

کدام NFT بهترین فروش را دارد؟
کدام NFT بهترین فروش را دارد؟

نیم نگاهی گذرا به گران‌ترین NFT‌های تاریخ به شما ایده می‌دهد که چه چیزی به عنوان NFT بهترین فروش را دارد. اگر کمی درباره NFT ها مطالعه کرده باشید، تقریباً پاسخ به این سؤال مشخص است. در حال حاضر NFT های هنری و همچنین کلکسیونی بیشترین طرفدار را در بین افراد دارد. البته لازم به ذکر است که با توجه به گسترش بازی های بلاکچینی، در آینده ان.اف.تی های بازی های بلاکچینی نیز ممکن است جزء پرطرفدار ترین ها شود.

اگر به مارکت پلیس های معتبر فعال مثل اوپن سی opensea و راریبل Rarible مراجعه کنید، می توانید به راحتی با جدول ان.اف.تی های برتر آشنا شوید. در جدول فوق به ترتیب می توانید با ان.اف.تی های پرفروش و همچنین پرطرفدار آشنا شوید.

برای مثال در زمان نگارش مقاله فوق به مارکت پلیس اوپن سی opensea مراجعه کردیم. طبق رنکینگ موجود، حجم معامله کالکشن های CryptoPunks، Bored Ape Yacht Club، Mutant Ape Yacht Club، Otherdeed for Otherside، Azuki نسبت به دیگر کالکشن ها بیشتر است و هر ۵ کالکشن فوق در مارکت اوپن سی در بین ۵ کالکشن برتر قرار دارند.

به همین راحتی شما می توانید با NFT و همچنین کالکشن های پر فروش آشنا شوید و از آن ها برای طراحی ان.اف.تی ایده بگیرید. در صورتی که برایتان در این باره سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


معرفی چند ایده منحصر به فرد NFT

معرفی چند ایده منحصر به فرد NFT
معرفی چند ایده منحصر به فرد NFT

کمی پیش‌تر با ایده های اصلی مختلفی برای طراحی NFT آشنا شدید؛ اما در ادامه قصد داریم تا به چند ایده منحصر به فرد اشاره کنیم. در حال حاضر ایده های فوق کمتر در بازار NFT مشاهده می شود. استفاده از ایده های منحصر به فرد باعث می شود تا نسبت به دیگران متمایز شوید و در نهایت این موضوع می تواند باعث موفقیت شما شود.

یکی از ایده های منحصر به فرد طراحی Alethea AI می باشد. منظور از Alethea AI یک iNFT یا ان.اف.تی هوشمند (توکن های هوش مصنوعی در بلاکچین) است. این نوع ان.اف.تی بسیار جالب به نظر می رسد چراکه این‌ها NFT های تعاملی با یک شخصیت هوش مصنوعی تعبیه شده هستند. آن ها با تعامل با شما یاد می گیرند و همچنین تکامل پیدا می کنند.

جز این ایده، ایده های دیگری مثل خدمات ثبت نام می باشد. خدمات ثبت نام مانند ENS و Unstoppable Domains به کاربران این امکان را می دهد که نام های کوتاه تری را که به راحتی به خاطر می سپارند را برای کیف پول های رمزنگاری شده ثبت کنند. با توجه به این موضوع، دیگر کاربران نیازی نیست تا دردسر های یک آدرس طولانی کیف پول را تجربه کنند.

همان‌طور که مطالعه کردید، اگر به دنبال ایده های منحصر به فرد هستید، می توانید درباره دو ایده فوق تحقیق کنید و در صورتی که به نتیجه مثبت رسیدید، فعالیت خود را آغاز کنید. در صورتی که شما ایده های مشابه دیگری دارید و نیازمند مشاوره هستید می توانید از بخش تماس با ما، با کارشناسان زوم ارز ارتباط برقرار کنید.


سؤالات متداول

اگر مقاله فوق را تا به این بخش با دقت مطالعه کرده باشید، ممکن است سوالاتی برایتان ایجاد شده باشد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا به چند سؤال مهم و پرتکرار پاسخ دهیم. اگر سؤال شما جزء موارد ذیل نبود می توانید سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 1. چگونه می توانیم با ایده های منحصر به فرد NFT برای ساخت آشنا شویم؟

اگر مقاله فوق را با دقت مطالعه کرده باشید، ایده های مختلفی برای ساخت ان.اف.تی معرفی کرده ایم. شما می توانید یکی از موارد فوق را انتخاب و سپس نسبت به آن آیتم های مرتبط را طراحی و سپس با تبدیل آن ها به NFT کسب درآمد کنید. در صورتی که نیاز به ایده های بیشتری دارید، می توانید به مارکت پلیس های مختلف مراجعه کنید و ایده های دیگری را نیز دریافت کنید.

 1. کدام نوع NFT بیشتری فروش را دارد؟

اگر قصد خرید و فروش NFT های آماده را دارید، می توانید به سراغ مارکت پلیس مورد نظر بروید و با مراجعه به لیست برترین ها، با پرفروش ترین ان.اف.تی ها آشنا شوید؛ اما اگر قصد دارید از پر فروش ترین کالکشن ایده بگیرید، می توانید به سراغ کالکشن های هنری یا Art بروید. در حال حاضر این نوع کالکشن نسبت به باقی کالکشن ها مثل کلکسیونی، طرفداران بیشتری دارد.

 1. در کالکشن های هنری، بیشتر چه هنری فروخته می شود؟

برای افرادی که قصد طراحی ان.اف.تی های هنری دارند این سؤال جزء مهم ترین سؤالات می باشد. در حال حاضر طبق علاقه مندی های کاربران، در دسته بندی NFT های هنری بیشترین طرفدار را ان.اف.تی های نقاشی، طراحی و عکس دارند. در صورتی که به دنبال ایده برای طراحی ان.اف.تی های هنری دارید می توانید به سراغ دسته بندی های فوق بروید.

 1. چگونه پس از ساخت NFT، محصول خود را محبوب کنم؟

برای انجام این کار باید از ترفند های فروش استفاده کنید. به نوعی شما می بایست ان.اف.تی خود را تبلیغ و بازاریابی کنید. برای انجام این کار می توانید از پلتفرم هایی مثل اینستاگرام، توییتر، دیسکورد و… استفاده کنید. همچنین شما می توانید با راه اندازی یک هشتگ برند خود را بیشتر به کاربران معرفی کنید.

جز موارد فوق لازم است که تبلیغات انجام دهید. فرقی نمی کند که تبلیغات شما رایگان است یا غیر رایگان مهم بازخوردی می باشد که شما از تبلیغاتی که انجام می دهید دریافت می کنید. در صورتی که مقاله فوق را با دقت مطالعه نکرده اید، می توانید با مراجعه به بخش راهنمای فروش بیشتر با بازاریابی و تبلیغات آشنا شوید.

 1. پس از طراحی و ساخت آیتم، آیا برای تبدیل آن به NFT باید هزینه پرداخت کنیم؟

پاسخ به این سؤال را نه می توان با بله گفت و نه با خیر! شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که دلیل این پاسخ چیست؟

شما برای اینکه یک NFT بسازید و یا به اصطلاح مینت Mint کنید باید به سراغ مارکت پلیس Marketplace های فعال بروید. برخی از مارکت پلیس ها در هنگام ساخت NFT از شما هزینه ایجاد و همچنین تراکنش را دریافت می کنند اما برخی از مارکت پلیس های دیگر خیر! برای مثال اگر شما NFT مورد نظر خود را در مارکت پلیس اوپن سی opensea ایجاد کنید، در ابتدا هیچ هزینه ای نباید پرداخت کنید اما اگر ان.اف.تی شما فروخته شود، از مبلغ معامله شده ۲.۵ درصد بابت کارمزد از شما کسر می شود.

اما در مارکت پلیس سوپرریر super rare برعکس اوپن سی از شما هزینه های تراکنش و همچنین ساخت NFT در همان ابتدا کسر می شود. در صورتی که قصد دارید تا زمان فروش ان.اف.تی خود هیچ هزینه ای پرداخت نکنید، برای ساخت می توانید به سراغ مارکت پلیس اوپن سی بروید. البته لازم به ذکر است که جز اوپن سی پلتفرم های دیگر مثل راریبل و… نیز از شما در هنگام ساخت هزینه ای دریافت نمی کنند.

 1. آیا همه هنرمندان از طراحی و فروش NFT درآمد دارند؟

این موضوع تماماً بستگی به نوع هنر، نوع ان.اف.تی و نوع بازاریابی و… دارد. برای اینکه بتوانید یک NFT را بفروشید موارد مختلفی دخیل است. به همین دلیل، ممکن است برخی از هنرمندان در این زمینه موفق باشند و برخی های دیگر نیز در همان ابتدا با شکست رو به رو شوند. همه چیز بستگی به شما و نوع استراتژی که با آن فعالیت می کنید، دارد. در صورتی که استراتژی مناسبی برای تبلیغ و بازاریابی نداشته باشد، از شانس فروش NFT شما کاسته می شود.

 1. هنرمندان برای طراحی ان.اف.تی خود از چه چیزی استفاده می کنند؟

پاسخ این سؤالی بستگی به هنر دارد. برای مثال اگر هنرمند مورد نظر شما نقاش باشد، طراحی های خود را به صورت نقاشی انجام می دهد و در نهایت طرح خود را به یک فایل JPEG تبدیل و سپس بارگذاری می کند. در صورتی که هنرمند مورد نظر شما از نوع گرافیکی باشد، معمولاً هنرمندان گرافیکی از نرم افزار هایی مثل فتوشاپ photoshop، ایلستریتور illustrator و نرم افزار های مشابه استفاده می کند. در کل همان‌طور که اشاره کردیم، هر هنرمند نسبت به تخصص خود از ابزار های مورد نیازشان استفاده می کنند.

 1. هنرمندان NFT در سال چه مقدار درآمد دارند؟

میانگین فروش ۳۰ روزه یک مجموعه NFT بر اساس میانگین قیمت NFT و میانگین حجم فروش ۱۸۳ فروش در ماه، مجموعاً ۴۲۴۹۹.۹۲ دلار است. با فروش ماهانه بین ۸۰۰۰ تا ۴۱.۵ میلیون دلار، ۲۰ درصد از هنرمندان برتر NFT می توانند حداقل ۹۶۰۰۰ دلار در سال از فروش NFT درآمد کسب کنند.

 1. اگر پس از طراحی و ساخت NFT ما فروخته نشود چه اتفاقی رخ می دهد؟

در صورتی که در مدت مشخص شده نتوانید آیتم های ان.اف.تی خود را بفروشید، هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد و شما ضرری نیز نمی کنید چراکه مجدد می توانید NFT خود را برای فروش بگذارید و تبلیغات و همچنین بازاریابی را دوباره انجام دهید. در صورتی که از مارکت پلیس های غیر رایگان مثل سوپر ریر Super rare استفاده کنید، تنها ضرری که متحمل می شوید کارمزد مینت Mint یا ساخت NFT می باشد.

 1. چه مدت زمان نیاز است تا NFT ایجاد شده فروخته شود؟

برای ساخت NFT که زمان زیادی لازم ندارید. به محض اینکه عملیات ساخت و یا mint ان.اف.تی را شروع کنید، می توانید در کوتاه ترین زمان ممن محصول خود را ایجاد کنید. برای فروش ان.اف.تی نیز نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد چراکه این موضوع بستگی به نوع استراتژی و تبلیغات و همچنین بازاریابی شما دارد. در صورتی که بتوانید فعالیت های فوق را به نحوه احسن انجام دهید ممکن است ان.اف.تی های شما در کمترین زمان ممکن فروخته شود.


سخن آخر

با در نظر گرفتن تمامی موارد، وقتی صحبت از ایده های NFT می شود، تخیل شما محدود است و همه چیز را نمی بیند؛ اما همان‌طور که می بینید، فناوری NFT فضایی است که می توانید به خلاقیت خود اجازه دهید تا در آن کار کند و هر نوع ایده ای را بسازد.

همان‌طور که مطالعه کردید یک NFT تنها یک تصویر JPEG و یا هنر و یا موسیقی نیست! شما می توانید NFT های متحرک، سه بعدی، واقعیت افزوده یا بازی ایجاد کنید و یا حتی بهتر از آن! ممکن است ایده شما در آینده بزرگ ترین آیتم در فضای NFT باشد!

در صورتی که قصد ساخت و طراحی هر یک از ایده های مطرح شده را دارید و برایتان سؤالی ایجاد شده است، می توانید سؤالات خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ سؤال خود را دریافت کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “بهترین ایده برای ساخت NFT” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده