آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

TVL بلاکچین Base یک شبه ۶۲ درصد جهش می کند، علت چیست؟

TVL بلاکچین Base یک شبه 62 درصد جهش می کند، علت چیست؟

TVL بلاکچین Base یک شبه ۶۲ درصد جهش می کند، علت چیست؟

به گزارش زوم ارز، Base، یک بلاک چین لایه ۲ اتریوم (L2) که توسط صرافی رمزارز Coinbase توسعه یافته است، در ۳۱ آگوست ارزش کل قفل شده (TVL) خود را مشاهده کرد که بالاترین قیمت تاریخی خود را نزدیک به ۳۲۰ میلیون دلار چاپ کرد. این جهش در بحبوحه تبلیغات فزاینده در اطراف فرودگاه غیرمتمرکز صرافی (DEX) تازه راه اندازی شده صورت می گیرد که مشوق های قابل توجهی را برای معامله گران جدید ارائه می دهد.

پایگاه DeFi Desposits در میان هیاهوی فرودگاه افزایش می یابد

بر اساس داده‌های DefiLlama، ارزش کل قفل شده در قراردادهای DeFi در شبکه بلاک چین بیس Coinbase در روز پنجشنبه به بالاترین حد خود رسید. شایان ذکر است، رکورد جدید پس از آن است که TVL شاهد افزایش بیش از ۶۲ درصدی یک شبه بود که این رقم را از ۱۹۶.۸ میلیون دلار در روز گذشته به ۳۱۹.۶ میلیون دلار رساند.

افزایش شدید کل سپرده‌ها در شبکه عمدتاً ناشی از مشوق‌های استخراج نقدینگی فعلی در Aerodrome است، یک DEX جدید که برای Base ساخته شده است. اساسا، استخراج نقدینگی انگیزه ای است که پروژه بین کاربران پلتفرم جدید توزیع می کند. در این مثال، Aerodrome به کاربران برای انجام معاملات در صرافی پول پرداخت می کند.

Aerodrome که به عنوان فورک Velodrome، یک DEX محبوب در شبکه Optimism راه اندازی شد، قصد دارد به یک راه حل نقدینگی در بلاک چین پایه تبدیل شود. DEX در ۲۹ آگوست توسط تیم پشتیبان Velodrome عرضه شد که همچنین استخراج نقدینگی را برای توکن بومی صرافی، AERO اضافه کرد.

تیم پشت سر این سرمایه گذاری ۱۰ درصد از عرضه اولیه توکن ۵۰۰ میلیون توکن Aerodrome را برای استخراج نقدینگی اختصاص داد. علاوه بر این، ۴۰ درصد از این عرضه را به دارندگان توکن VELO، یک توکن حاکمیتی بومی Velodrome، ارسال کرد.

طاس با وجود شکست طاس، علاقه را به خود جلب می کند

ظهور مجدد سپرده‌های DeFi در Base تنها چند هفته پس از آغاز به کار شبکه بلاک چین رخ می‌دهد.

زنجیره لایه ۲ که با پشته Optimism’s OP ساخته شده است، قبل از راه اندازی شبکه اصلی شاهد یک کلاهبرداری قابل توجه memecoin بود. به طور خاص، یک سکه میم BALD، که در پایان ژوئیه در Base عرضه شد، پس از حذف بیش از ۲۵ میلیون دلار نقدینگی توسط شرکت‌ها، مشخص شد که یک قالیچه بزرگ است.

با این حال، این کلاهبرداری نتوانست مانع از راه اندازی پروژه های رمزنگاری بزرگ در Base شود، همانطور که در مورد Aerodrome مشاهده شد. یکی دیگر از پروژه‌های مبتنی بر پایه که مورد توجه قرار گرفت، پلتفرم اجتماعی Web3 Friend.Tech بود که به کاربران اجازه می‌دهد تا خود را توکن کنند و «اشتراک‌ها» را به طرفداران و دنبال‌کنندگان بفروشند. با این وجود، این پروژه بعداً به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی موضوع بحث و مناقشه شد.

آیا فکر می‌کنید Base می‌تواند به یکی از راه‌حل‌های پیشرو لایه ۲ تبدیل شود؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


منبع: tokenist.com

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده