لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

بانک تسویه بین المللی (BIS) گزارش جدید خود را در مورد ارزهای دیجیتال منتشر کرد

بانک تسویه بین المللی (BIS) گزارش جدید خود را در مورد ارزهای دیجیتال منتشر کرد

بانک تسویه بین المللی (BIS) گزارش جدید خود را در مورد ارزهای دیجیتال منتشر کرد

به گزارش زوم ارز،

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) هشداری به اقتصادهای نوظهور در مورد خطرات ثبات مالی مرتبط با پذیرش ارزهای دیجیتال صادر کرده است.

BIS اعلام کرد ارزهای دیجیتال باید کنترل شوند نه ممنوع

در گزارشی که روز سه‌شنبه منتشر شد، BIS بیان کرد که آسیب‌پذیری‌ها در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند خطرات قابل‌توجهی برای ثبات مالی در این کشورها ایجاد کند.

کشورهای در حال توسعه به دلیل نوسان نرخ ارز و دسترسی محدود به خدمات بانکداری سنتی، کاربران قابل توجهی از رمزارزها شناخته شده اند. با این حال، برخی از بانک‌های مرکزی آمریکای لاتین درباره توانایی فناوری کریپتو برای تحقق وعده‌های خود ابراز نگرانی کرده‌اند و خواستار کنترل این فناوری به جای ممنوعیت کامل شده‌اند.

گزارش BIS انواع مختلفی از ریسک‌های مرتبط با رمزنگاری، از جمله ریسک نقدینگی، اعتبار، ریسک‌های عملیاتی، برداشت و جریان سرمایه را برجسته می‌کند. او همچنین هشدار داد که اگر مؤسسات یا افراد مستقیماً دارایی های رمزنگاری شده را در اختیار داشته باشند، نوسانات قیمت می تواند منجر به ریسک بازار شود.

این گزارش، تنظیم‌کننده‌های محلی را تشویق می‌کند تا ممنوعیت‌های انتخابی، محدودیت‌ها و مقررات دارایی‌های رمزنگاری خاص را در نظر بگیرند.

با وجود این نگرانی‌ها، BIS پذیرفت که بسیاری از فعالان بازارهای نوظهور، دارایی‌های رمزنگاری شده را به عنوان پناهگاهی امن در برابر ارزهای محلی بی‌ثبات می‌بینند. این امر به ویژه در آرژانتین صادق است، جایی که خاویر مایلی، نامزد ریاست جمهوری دوستدار بیت کوین اخیراً در انتخابات مقدماتی پیروز شد.

تحقیق BIS نشان داد که اگرچه دارایی‌های رمزنگاری تا کنون خطرات مالی را به جای کاهش آنها در اقتصادهای کمتر توسعه‌یافته افزایش داده‌اند، مقررات این صنعت به ممنوعیت کامل ترجیح داده می‌شود.

*نه توصیه سرمایه گذاری.


منبع: en.bitcoinsistemi.com

زهرا راد
زهرا راد
من زهرا راد هستم. کارشناسس کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده