آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Balancer پس از هشدار آسیب‌پذیری، تقریباً ۹۰۰ هزار دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت

Balancer پس از هشدار آسیب‌پذیری، تقریباً ۹۰۰ هزار دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت

Balancer پس از هشدار آسیب‌پذیری، تقریباً ۹۰۰ هزار دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت

به گزارش زوم ارز، بازارساز خودکار اتریوم و پروتکل مالی غیرمتمرکز Balancer با قیمتی نزدیک به ۹۰۰۰۰۰ دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت، این پروتکل در ۲۷ اوت در X (توئیتر سابق) تأیید شد، تنها چند روز پس از افشای یک آسیب‌پذیری که چندین استخر را تحت تأثیر قرار داد. .

یک آدرس اتریوم که ادعا می‌شود متعلق به مهاجم است توسط مایر دولف، کارشناس امنیت بلاک چین، فاش شده است. پس از اکسپلویت، آدرس دو انتقال استیبل کوین دای (DAI) به ارزش ۶۳۶۸۱۲ دلار و ۲۵۷۵۲۷ دلار دریافت کرد که کل موجودی آن را به بیش از ۸۹۳۹۷۸ دلار رساند.

“Balancer از یک سوء استفاده مرتبط با آسیب پذیری زیر آگاه است”، تیم پروتکل در X پست کرد و افزود که در حالی که اقدامات کاهشی انجام شده در روزهای اخیر به شدت کاهش یافته است. خطرات، استخرهای آسیب دیده را نمی توان متوقف کرد. توصیه می‌شود: «برای جلوگیری از سوء استفاده‌های بیشتر، کاربران باید از LP‌های آسیب‌دیده خارج شوند.

Balancer برای اولین بار در تاریخ ۲۲ آگوست یک آسیب پذیری حیاتی را فاش کرد که بر استخرهای تقویت شده خود تأثیر می گذارد و از کاربران می خواهد وجوه خود را از ارائه دهندگان نقدینگی (LP) برداشت کنند و استخرها را برای کاهش آسیب احتمالی متوقف می کند. دارایی های مستقر در اتریوم، Polygon، Arbitrum، Optimism، Avalanche، Gnosis، Fantom و zkEVM در معرض خطر بودند.

در روز کشف آسیب‌پذیری، تنها ۱.۴ درصد از کل دارایی‌های آن در معرض خطر بود که نشان‌دهنده بیش از ۵ میلیون دلار قرار گرفتن در معرض دارایی است. در ۲۴ آگوست، حداقل ۲.۸ میلیون دلار یا ۰.۴۲٪ از کل ارزش قفل شده (TVL) هنوز در معرض خطر بود. Balancer به کاربران خود در X هشدار داد:

«ما معتقدیم وجوه موجود در استخرهای کاهش‌یافته (با برچسب «کاهش‌شده») ایمن هستند، اما با این وجود اکیداً مهاجرت به موقع به استخرهای ایمن یا خروج را توصیه می‌کنیم. استخرهایی که قابل کاهش نیستند برچسب “در معرض خطر” هستند. اگر LP در هر یک از این استخرها هستید، لطفاً فوراً خارج شوید.”

این پروتکل در ژوئن سال گذشته در شبکه Optimism مستقر شد و به دنبال افزایش عملکرد کاربر و کاهش هزینه‌ها بود.

منبع: cointelegraph .com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده