آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش مرور ETF بیت کوین توسط جیم کرامر منتشر شد!

گزارش مرور ETF بیت کوین توسط جیم کرامر منتشر شد!

به گزارش زوم ارز، ایریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، اطلاعاتی درباره گزارش مروری از ETF کرامر بیت کوین منتشر کرده است.

نقدهای طراحی ETF جیم کرامر

بالچوناس به نقایص مهمی اشاره کرد که از زمان شکل‌گیری آن، ETF را مورد انتقاد قرار داده است. این تحلیلگر برجسته بیان کرد که صندوقی که برای سرمایه‌گذاری در سهام کرامر از طریق یک استراتژی کوتاه مدت طراحی شده است، به دلیل کارمزدهای بالا و طراحی نامناسب، نتوانست حتی در شرایط مطلوب بازار علاقه سرمایه‌گذاران را جلب کند.

بر خلاف ETFهای سنتی که عمدتا موقعیت‌های بلند یا کوتاه را اتخاذ می‌کنند، ETF کرامر به استراتژی کوتاه مدت بلندمدت معکوس می‌پردازد، که در آن بیشتر سهام یکدیگر را کنترل کرده و باعث می‌شود که شکست تقریباً امکان‌پذیر نباشد. بالچوناس بیان کرد که ETFهای موضوعی مثل این به عملکردهای جامع نیاز دارند که صندوق به دلیل محدودیت‌های ساختاری نتوانست به آن دست یابد.

مبارزه کرامر با ETF به نظر می‌رسد، به خصوص با توجه به انتقادات واضح او از بیت کوین. در ژانویه، کرامر با اشاره به نگرانی‌ها درباره افزایش سریع قیمت بیت کوین، به احتمال افت ارزش بیت کوین هشدار داد.

بیت کوین، وقتی که نادیده گرفته شده بود، به بالاترین سقف ممکن خود یعنی ۷۳۰۰۰ دلار رسیده و روند صعودی خود را ادامه می‌دهد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با ارزش ۷۲۳۰۰ دلار و با ارزش بازار ۱.۴ تریلیون دلار معامله شده است.

با افزایش ETF های بیت کوین و پذیرش سازمانی، در تضاد کامل با مبارزات جیم کرامر، ETF های نظامی بیت کوین موفق به جلب ارزش خالص دارایی ۵۸.۳۶ میلیارد دلاری شده‌اند. این اتفاق به دلیل تاییدهای نظارتی است که به سرمایه نهادی امکان ورود به بازار را می‌دهد.

با همکاری شرکت‌های BlackRock، Fidelity Investments و Ark Invest، افزایش جریان سرمایه از طریق ETF بیت کوین در آینده‌ای نزدیک محتمل است. شرکت برنشتاین، یک شرکت مدیریت دارایی جهانی، با پیش‌بینی‌های خود انتظار افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۵۰۰۰۰ دلار را بیان کرده و اعتماد بیشتری به پتانسیل بیت کوین ابراز کرده است. این شرکت کاهش اخیر سهام ماینرهای بیت کوین را به عنوان فرصتی برای خرید می‌داند و پیش‌بینی می‌کند که افزایش قیمت بیت کوین بیشتر ناشی از رویداد هاوینگ آینده خواهد بود.

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده