آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مهاجمی که پشت سر هک ۱.۷ میلیون دلاری کریپتو قرار دارد، قصد مذاکره دارد!😲

مهاجمی که پشت سر هک 1.7 میلیون دلاری کریپتو قرار دارد، قصد مذاکره دارد!😲

مهاجمی که پشت سر هک ۱.۷ میلیون دلاری کریپتو قرار دارد، قصد مذاکره دارد!

به گزارش زوم ارز، فردی که مسئول حمله هکری به ارز دیجیتال به ارزش ۱.۷ میلیون دلار با هدف تحت تأثیر قرار دادن Goledo Finance در تاریخ ۲۸ ژانویه بود، علاقه خود را برای مذاکره اعلام کرده است. این تغییر ناگهانی در رفتار مهاجمان سایبری در پی گفتگو با قربانیان خود رخ داده است.

هکر رمزارز مایل به مذاکره است

Goledo Finance تأیید کرده است که Conflux eSpace، که به عنوان بازار وام‌دهی و وام‌گیری ایجاد شده بود، نقض‌هایی را در مجموعه وام‌دهی خود گزارش کرده است و به سرعت فعالیت خود را متوقف کرده است تا اطمینان حاصل شود که امکان بهره‌برداری بیشتر وجود ندارد. پاسخ شرکت سریع و شفاف بوده و سعی در حفظ اعتماد کاربران داشته است.

مهاجم، که هویتش ناشناخته است، مستقیماً با Goledo Finance تماس گرفته است. در پیامی آمده است: “من گلدو را هک کرده‌ام و می‌خواهم با شما در تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴ مذاکره کنم.” با این حال، نادر و ناشناخته، این رویکرد مستقیم در جرایم سایبری بر تمایل هکرها برای دریافت پاداش در هنگام کشف آسیب‌پذیری تاکید می‌کند.

در بیانیه‌ای، Goledo Finance تایید کرده است که با هکر کریپتو در تماس است و در مذاکرات فعال شرکت می‌کند. پروژه DeFi موقعیت مشخصی را ترسیم کرده و خواستار بازگرداندن تمام توکن‌های دزدیده شده به پروتکل شده است. حتی یک پاداش مشروط به بازگرداندن کامل دارایی‌های دزدیده شده ارائه شده است.

“ما خواستار بازگرداندن همه نشانه‌های سرقت شده به پروتکل هستیم. پس از دریافت کل مبلغ، ما یک جایزه کلاه سفید ارائه خواهیم کرد و پیگیر پیگرد قانونی نخواهیم بود”، در این پیام آمده است.

علاوه بر این، Goledo Finance با شرکای صرافی متمرکز همکاری می‌کند و حساب‌های هکر را مسدود می‌کند. هدف پروتکل DeFi با همکاری مقامات محلی، بازیابی وجوه مسدود شده است.

عملکرد قیمت فاینانس گلدو. منبع: CoinMarketCap
عملکرد قیمت فاینانس گلدو. منبع: CoinMarketCap

مدیریت Goledo Finance با تأکید بر اولویت دادن به شفافیت، اقدام سریع و ارتباطات باز، نشان داده است که یک رویکرد بالغ برای مدیریت بحران دارد. با این حال، توکن بومی Goledo Finance به نام GOL، افت قابل توجهی حدود ۳۵ درصدی در ارزش خود را تجربه کرده است و هنوز مشخص نیست که آیا هکر توانایی بازگرداندن رمزهای سرقت شده را دارد یا خیر.

منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده