آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

خوش بینی تحلیلگران با نزدیک شدن به اولین ETF بیت کوین🎉

خوش بینی تحلیلگران با نزدیک شدن به اولین ETF بیت کوین🎉

خوش بینی تحلیلگران با نزدیک شدن به اولین ETF بیت کوین🎉

به گزارش زوم ارز،

بیت‌کوین اغلب به عنوان “طلای دیجیتال” شناخته می‌شود و به یک دارایی جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است تا سبدهای خود را متنوع کنند. برای سرمایه‌گذاران، راه‌های زیادی برای قرار گرفتن در معرض بیت‌کوین وجود دارد، اما تاکنون نتوانسته‌اند آن را از طریق یک صندوق قابل معامله در بورس نقدی ایالات متحده، که به عنوان “جام مقدس” برای دسترسی به هر دارایی در نظر گرفته می‌شود، خریداری کنند.

این ممکن است در ماه‌های آینده تغییر کند، زیرا تحلیلگران بر این باورند که درخواست‌های موسسات مالی معتبر از جمله Grayscale و BlackRock به احتمال زیاد توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پذیرفته می‌شوند. تا به حال، SEC 33 درخواست بیت‌کوین ETF را رد کرده است، که با اولین برنامه از دوقلوهای Winklevoss تقریباً یک دهه پیش شروع شد.

با این حال، با توجه به اینکه Grayscale اخیراً پیروزی دادگاهی را بر SEC که انکار قبلی درخواست خود را لغو کرده بود، و تصویب ETF آتی بیت‌کوین ProShares در سال ۲۰۲۱ به دست آورد، واضح است که حال و هوا در حال تغییر است.

جیمز سیفارت، تحلیلگر صنعت، اکنون تخمین می‌زند که ۹۰ درصد احتمال دارد که اولین ETF بیت‌کوین تا ژانویه تایید شود، و پیش‌بینی این اتفاق به افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت بیت‌کوین تنها در ماه اکتبر کمک کرده است.

آندری استویچف، مدیر پروژه در Nexo گفت: «به طور فزاینده‌ای به عنوان یک موضوع “چه زمانی” به جای “اگر” یک ETF بیت‌کوین در آینده نزدیک مورد تایید قرار می‌گیرد و این احتمال کم و بیش در بازار قیمت‌گذاری می‌شود، در نظر گرفته می‌شود. با این حال، اگر تأیید رسمی، به ویژه در مورد برنامه iShares ظاهر شود، می‌تواند حرکت رو به بالا بیشتری را برای BTC ایجاد کند.

چرا این همه هیاهو؟

بر اساس گزارش صنعت و مالی ایالات متحده، انتظار می‌رود که یک ETF بیت‌کوین نقطه‌ای بازار سرمایه این کشور را به‌طور چشمگیری تحت تأثیر قرار دهد. بازار سرمایه ایالات متحده به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار جهان و ۴۰ درصد از دارایی‌های با درآمد ثابت و ارزش بازار سهام جهان را در انجمن بازارها تشکیل می‌دهد.

ETFهای مستقر در ایالات متحده ۷٪ از سهام و درآمد ثابت در این کشور را تشکیل می‌دهند که این در حالی است که این نسبت در آسیا-اقیانوسیه و اروپا به ترتیب ۲٪ و ۴٪ می‌باشد. ارزش بازار ETF ایالات متحده حدود ۷ تریلیون دلار است، درحالی‌که تعداد دارایی‌های مدیریت‌شده توسط بانک‌ها، کارگزاران، شرکت‌های مدیریت دارایی و RIA تقریباً ۵۰ تریلیون دلار است. با توجه به ارزش بازار فعلی بیت‌کوین که کمی بیش از ۷۱۵ میلیارد دلار است، حتی یک مهاجرت ناچیز از این دارایی‌ها می‌تواند به افزایش ارزش این برترین ارز دیجیتال جهان کمک کند.

به گفته Chainalysis، ایالات متحده در حال حاضر در رتبه چهارم جهان از نظر پذیرش رمزارز قرار دارد و بسیاری از متخصصان باور دارند که این شور و شوق در این کشور، به ویژه از سوی سرمایه‌گذاران آمریکایی، به قوت خود ادامه خواهد یافت.

ETFهای بیت‌کوین نقطه‌ای نیز به‌عنوان گزینه‌ای با مزایایی مانند هزینه‌های تراکنش کمتر، خطاهای ردیابی کمتر، نقدینگی بیشتر و پیچیدگی کمتر نسبت به ETFها، سهام پروکسی، صندوق‌های خصوصی و ابزارهای سرمایه‌گذاری دیگر شناخته می‌شوند. این ETFها همچنین به حل سوالات مربوط به نگهداری دارایی‌ها کمک می‌کنند.

به طور خلاصه، تأیید ETF بیت‌کوین نقطه‌ای در ایالات متحده به این معنی است که این دارایی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران به یک دارایی قانونی‌تر تبدیل می‌شود و آنان نیازی ندارند نگران مسائل انطباق باشند. به گفته زی آتالایا، این توسعه مشخص می‌کند که بیت‌کوین به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری قابل دوام برای سرمایه‌گذاران جدید بی‌شماری محسوب می‌شود.

سونامی نقدینگی

هجوم سرمایه‌گذاران جدید به بیت‌کوین به ویژه با تصویب اولین ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای به‌نظر می‌رسد که تقریباً ناپذیر است. در حال حاضر، تنها ۱۲ درصد از مشاوران مالی ایالات متحده بیت‌کوین را به عنوان افزودنی به پرتفوی مشتریان خود توصیه می‌کنند. با این حال، پس از تأیید اولین ETF بیت‌کوین، این عدد احتمالاً به ۷۷٪ افزایش می‌یابد.

زی آتالایا توضیح داد که تفاوت زیادی بین ETF‌های نقدی و آتی وجود دارد. ETF نقدی مستقیماً در دارایی پایه سرمایه‌گذاری می‌کند، در حالی‌که ETF آتی صرفاً در قراردادهای مشتقه بر اساس قیمت دارایی سرمایه‌گذاری می‌کند.

او پیش‌بینی کرد: «در نتیجه، ظهور ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای برای افزایش نقدینگی، تقویت قیمت‌های باثبات‌تر و تسهیل کشف راحت‌تر قیمت در بازار بیت‌کوین، آماده است.

او همچنین نشان داد که کل صنعت ارزهای دیجیتال احتمالاً از چنین پیشرفتی سود خواهد برد.

زی آتالایا افزود: «این نشان‌دهنده طلوع ETF برای طیف وسیع‌تری از توکن‌های رمزنگاری خواهد بود، در نتیجه ادغام آن‌ها در چارچوب‌های سرمایه‌گذاری مرسوم‌تر را به طور قابل توجهی تقویت می‌کند.

بیت کوین چقدر می تواند بالا رود؟

هر گونه پیش‌بینی در مورد تأثیر قیمت ETF‌های بیت‌کوین در اولین نقطه با توجه به نوسانات استثنایی نمایش داده شده توسط دارایی‌های رمزنگاری بسیار دشوار است، اما برای راهنمایی می‌توانیم عملکرد طلا را در نظر بگیریم، که اغلب گفته می‌شود یکی از بهترین تشابه‌ها با بیت‌کوین است، با توجه به اینکه هر دو به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر گرفته می‌شوند.

طلا از بسیاری جهات شبیه بیت‌کوین است و هر دو دارایی عرضه محدودی دارند. قبل از سال ۲۰۰۴، دسترسی به طلا برای بسیاری از سرمایه‌گذاران دشوار بود. اما این با راه‌اندازی اولین ETF طلای نقطه‌ای، SPDR Gold Trust، در آن سال تغییر کرد. تنها در عرض سه روز از راه‌اندازی، SPDR Gold Trust بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی جمع‌آوری کرد و امروز به حدود ۵۵ میلیارد دلار افزایش یافته است. در این مدت، قیمت طلای فیزیکی بیش از چهار برابر ارزش سال ۲۰۰۴ افزایش یافته است.

البته، طلا قیاس کاملی با بیت‌کوین نیست. قیمت طلا نوسانات بسیار کمتری دارد و دسترسی به پیش از ETF از بیت‌کوین امروز سخت‌تر بود. اما دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم بازار بیت‌کوین با راه‌اندازی اولین ETF خود، مانند طلا، تکان شدیدی خواهد داشت.

تیم شان، مدیر ارشد اجرایی Dexalot، گفت که خیلی به میزان علاقه ای که سرمایه‌گذاران نهادی سنتی و غیر رمزنگاری به بیت‌کوین نشان می‌دهند بستگی دارد.

شان گفت: «تأیید یک ETF بیت‌کوین قطعاً باید در کوتاه‌مدت باعث رشد کریپتو شود، زیرا ETF در ابتدا توسط مدیرانی که نیاز به خرید BTC در بازار آزاد دارند، ایجاد می‌شود.» با این حال، من بیشتر علاقه‌مندم که ببینم آنها چقدر در جذب سرمایه خارجی از سرمایه‌گذاران نهادی موفق خواهند بود. این آزمون نهایی برای تعیین اینکه آیا ما یک بازار صعودی طولانی‌مدت داریم یا خیر است.»

تقریباً مسلم است که اولین ETF بیت‌کوین تأثیر مثبت فوری بر قیمت دارایی خواهد داشت، اما سؤال بزرگتر این است که پس از آن سودهای فوری چه اتفاقی خواهد افتاد.

در حالی‌که اکثر کارشناسان از انجام پیش‌بینی‌های خاص خودداری می‌کنند، استویچف از Nexo معتقد است که بر اساس روندهای فعلی، تأیید ETF می‌تواند بیت‌کوین را به مرز ۴۵۰۰۰ دلار برساند و پس از یک عقب‌نشینی اجتناب‌ناپذیر، شاید در حدود ۴۰،۰۰ دلار ثابت شود. .

بعد از آن، خیلی چیزها به زمان‌بندی دقیق بستگی دارد، زیرا بیت‌کوین به طور سنتی همیشه ا

ز به اصطلاح “نصف کردن” تقویت می‌شود، یعنی زمانی که مقدار پاداش استخراج بیت‌کوین نصف می‌شود، به این معنی که دارایی کمیاب‌تر می‌شود.

استویچف اشاره کرد که انتظار می‌رود نصف‌شدن بعدی در سال آینده رخ دهد، و توضیح داد که اگر BTC بتواند حرکت خود را از ETF به جلو برساند، تا زمانی که اتفاق بیفتد، اتفاقات بزرگی می‌تواند رخ دهد.

او گفت: «تأیید ETF بیت‌کوین در دسامبر یا ژانویه زمینه را برای یک روند صعودی در سال ۲۰۲۴ فراهم می‌کند.


منبع: invezz.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده