آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تهدید بحران نقدینگی در بازار ETF های بیت کوین

تهدید بحران نقدینگی در بازار ETF های بیت کوین

به گزارش زوم ارز، تقاضای ETF های بیت کوین ایالات متحده در روز سه شنبه رکورد دیگری را شکست و برای اولین بار از ۱ میلیارد دلار ورودی خالص روزانه گذشت. جریان خروجی از Grayscale Bitcoin Trust  هنوز ثابت است، اما به ۷۹ میلیون دلار کاهش یافته است، از ۴۹۴ میلیون دلار در روز قبل. در همین حال، iShares Bitcoin Trust بلک راک رکورد ۸۴۹ میلیون دلار را به دست آورد و رقبای کوچکتر مانند VanEck ۸۲ میلیون دلار جمع آوری کردند.

تقاضای ETFها از زمانی که در ۱۱ ژانویه به بازار آمدند ثابت شده است و تنها در دو ماه ۱۱.۱ میلیارد دلار جریان خالص دریافت کرده است. عملکرد آنها نه تنها انتظارات کارشناسان را زیر پا گذاشته است، بلکه آنها همچنین به رساندن بیت کوین به بالاترین رکورد جدید قبل از نصف شدن دوره ای آن کمک کرده اند، که معمولاً قبل از رکوردهای بالاتر است.

در مجموع، ده صندوق در حال حاضر بیش از ۸۰۰۰۰۰ بیت کوین را در اختیار دارند که تقریباً ۴ درصد از کل عرضه بیت کوین موجود را تشکیل می دهد. اگر آنها به جذب سکه ها با این نرخ ادامه دهند، برخی از تحلیلگران گمان می کنند که بازار بیت کوین ممکن است با بحران نقدینگی مواجه شود، زیرا عرضه موجود قادر به پاسخگویی به تقاضای زیاد نیست.

در این بازی، برنده می‌شوند تا زمانی که جریان ورودی ETF #Bitcoin متوقف شود.

هفته گذشته، ETF های نقطه ای شاهد جریان خالص +۳۰ هزار بیت کوین بودند. نهاده‌های شناخته شده از جمله صرافی‌ها و ماینرها، حدود ۳ میلیون بیت کوین در اختیار دارند، که ۱.۵ میلیون بیت کوین از آنها به نهاده‌های ایالات متحده تعلق دارد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، نهاده‌های زنجیره‌ای شناخته شده از جمله ماینرها، صرافی‌ها و نهنگ‌ها در حال حاضر ۳ میلیون بیت کوین را در اختیار دارند، از جمله ۱.۵ میلیون بیت کوینی که متعلق به نهاده‌های ایالات متحده است.

او در توییتر اعلام کرد: “با این روند، ظرف ۶ ماه، ممکن است شاهد بحران نقدینگی در زمینه فروش باشیم.” بحران نقدینگی می‌تواند منجر به افزایش “بالای چرخه‌ای” بیت‌کوین خارج از پیش‌بینی شود، زیرا سفارشات خرید به دفاتر داده‌های بیت‌کوین معطل می‌شوند.

وقتی که تقاضای خرید ETF افزایش پیدا می‌کند، داشبورد Netflow Exchange CryptoQuant نشان می‌دهد که صرافی‌های بیت‌کوین، در ماه گذشته جریان‌های خروجی بیشتری نسبت به جریان‌های ورودی داشته‌اند.

یکی از نمایندگان CryptoQuant به Decrypt گفت: “مقدار بالا نشان دهنده فشار فروش در صرافی‌های نقطه ای (تمام صرافی‌ها) است.” برای معاملات مشتقه، این می‌تواند نشانگر نوسانات بیشتر باشد.

گزارشات نشان می‌دهند که داده‌های مربوط به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مبهم است.

از یک سو، با افزایش قیمت بیت‌کوین، درآمد ماینرها به طور افراطی افزایش یافته و این می‌تواند منجر به “پرداخت‌های بیش از حد” شود که بیانگر این است که آنها ممکن است بخشی از ذخایر خود را فروش دهند.

از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که مقدار بیت‌کوینی که توسط ماینرهای بزرگ مانند Marathon Digital و Riot Platforms در حال افزایش فعالیت هستند و دستیابی به موفقیت بیشتری می‌کنند. جو افزود: “بازار همچنان در حال رشد است، مگر اینکه جریان ETF کاهش یابد


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده