آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با نزدیک شدن به دور نهایی رای گیری شورای امنیت، قیمت آربیتروم ۱۱ درصد کاهش می یابد

با نزدیک شدن به دور نهایی رای گیری شورای امنیت، قیمت آربیتروم ۱۱ درصد کاهش می یابد

با نزدیک شدن به دور نهایی رای گیری شورای امنیت، قیمت آربیتروم ۱۱ درصد کاهش می یابد

به گزارش زوم ارز،

  • قیمت آربیتروم به زیر مرز ۰.۹۰ دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین حد ۰.۷۶ دلار در سال ۲۰۲۳ نزدیک شد.
  • نامزدهای شورای امنیت آربیتروم این هفته تکمیل شد و دور نهایی رای گیری قرار است در ۶ اکتبر آغاز شود.
  • اگر شش نفر از ۱۸ نامزد دور نهایی انتخاب نشوند، انتخابات شورای امنیت یک هفته به تعویق خواهد افتاد.

حرکات قیمت آربیتروم اغلب به نشانه های بازار گسترده تر بستگی دارد. با این حال، در چند روز گذشته، یک عامل خارجی اصلی وارد عمل شده است. انتخابات شورای امنیت در حال انجام آربیتروم برای دور نهایی آماده می شود که به طرز جالبی تأثیر منفی بر آلت کوین می گذارد.

انتخابات شورای امنیت داوری در جریان است

داوری شورای امنیت و انتخابات مربوط به تأسیس آن را در قانون اساسی DAO مشخص کرده است و اکنون در تلاش است تا آن را به واقعیت تبدیل کند. انتخابات جاری که با دور اول رای گیری در اواخر سپتامبر آغاز شد، برای دور دوم رای گیری آماده می شود.

رای گیری دور قبلی منجر به کسب ۱۸ نامزد برای رای گیری دور دوم شد که از ۶ اکتبر آغاز می شود. اگر نتایج دور منجر به انتخاب شود. فقط با تعداد لازم نامزد، انتخابات احتمالاً به پایان خواهد رسید.

با این حال، با توجه به تعداد نامزدهای موجود، ممکن است دور دوم و نهایی شش نامزد برای پیوستن به شورای امنیت نداشته باشند. این امر منجر به اجرای مرحله سوم انتخابات می شود که در آن یک دور رأی گیری دیگر برای انتخاب شش نامزد انجام می شود.

نامزدهای دور دوم شورای امنیت داوری
نامزدهای دور دوم شورای امنیت داوری

این می‌تواند پایان انتخابات را به اواسط اکتبر یا بیشتر از آن سوق دهد زیرا رای دهندگان بیش از هفت روز فرصت دارند تا رای خود را به صندوق بیندازند. تاثیر آن بر قیمت آبربیتروم می تواند نگران کننده باشد.

کاهش قیمت آربیتروم ادامه دارد

قیمت آربیتروم در چهار روز گذشته با نزدیک‌تر شدن رای‌گیری برای دور دوم، کندل‌های قرمز ثابتی را نشان داده است. با کاهش ۱۱.۵ درصدی در این مدت، ARB به زیر ۰.۹۰ دلار رسید و در حال حاضر با ۰.۸۵ دلار دست به دست می شود و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) را از دست می دهد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) به وضوح نشان می‌دهد که حرکت نزولی در حال افزایش است، زیرا شاخص به زیر خط خنثی در ۵۰.۰ می‌لغزد. بنابراین، اگر نزولی ادامه یابد، ARB ممکن است به پایین‌ترین سطح سال گذشته یعنی ۰.۷۶ دلار سقوط کند و تمدید انتخابات شورای امنیت حتی می‌تواند منجر به ثبت آلت‌کوین در سال ۲۰۲۳ شود.

نمودار 1 روزه ARB/USD
نمودار ۱ روزه ARB/USD

با این حال، اگر دور رای گیری با انتخاب شش نامزد برای شورا به پایان برسد، ارز دیجیتال نمی تواند صعودی داشته باشد. این امر باعث بهبودی می شود و به طور بالقوه قیمت Arbitrum را به سمت عقب انداختن مانع ۰.۹۴ دلاری به کف حمایت سوق می دهد. این شمارنده صعودی نه تنها تز نزولی را باطل می کند، بلکه EMA 50 روزه را به یک خط پشتیبانی تبدیل می کند که ممکن است ARB را به بیش از ۱.۰۰ دلار برساند.

اشتراک گذاری: فید Cryptos


منبع: fxstreet.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده