آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

راهکار جدید لایه ۲ برای بیت‌کوین در بلاکچین Anduro

راهکار جدید لایه ۲ برای بیت‌کوین در بلاکچین Anduro

به گزارش زوم ارز، در تاریخ ۲۸ فوریه، Marathon Digital، یکی از پیشروان در بخش استخراج بیتکوین، راه حل لایه دوی بلاکچین Anduro را معرفی کرد. Anduro به منظور حل مشکلات مقیاس‌پذیری در جهان طراحی شده است و به عنوان شبکه رمزنگاری شناخته شده‌ای شناخته می‌شود.

از نظر مفهومی، Anduro شبیه به شبکه لایتنینگ است، اما در سطح فنی با آن تفاوت‌های قابل توجهی دارد. هدف اصلی Anduro، ایجاد یک بستر ایده‌آل برای توسعه‌دهندگان بیتکوین است تا برنامه‌ها و پیاده‌سازی‌های نوآورانه‌تری را فراهم کنند.

همزمان با این اعلام، Marathon نتایج مالی بسیار موفقی را در سه ماهه گذشته گزارش کرده است و موقعیت خود را با افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت سهام MARA نسبت به سال گذشته تثبیت کرده است.

حالا بیایید به جزئیات بیشتری بپردازیم.

Marathon Digital راه اندازی Anduro را اعلام می کند، یک بلاک چین لایه ۲ که برای بهبود مقیاس پذیری بیت کوین ساخته شده است

در روز چهارشنبه، ۲۸ فوریه، شرکت Marathon Digital، که به استخراج ارزهای دیجیتال متمرکز است، اعلام کرد که شروع به کار روی پروژه Anduro کرده است. Anduro یک بلاکچین لایه ۲ است که بهبود عملکرد شبکه اصلی بیتکوین را هدف قرار داده است.

در پست وبلاگ شرکت Marathon Digital، می‌توان خواند که Anduro یک راه‌حل چندزنجیره‌ای است که برای تسریع توسعه و پذیرش بیتکوین طراحی شده است و به توسعه‌دهندگان یک بستر ایده‌آل برای ساخت آینده زنجیره ارائه می‌دهد.

اگرچه در نگاه اول، Anduro ممکن است شبیه به شبکه لایتنینگ باشد، یک شبکه فرعی بیتکوین که قادر به پشتیبانی از تراکنش‌های اقتصادی و فوری است، اما در واقع دارای ویژگی‌های بسیار متفاوتی است.

ایجاد Marathon Digital به طرز قابل توجهی برای پشتیبانی از ایجاد زنجیره‌های فرعی چندتایی طراحی شده است که می‌تواند وزن قابل‌توجه تراکنش‌ها را در لایه اولیه تقسیم کند.

در حال حاضر، ماینرها بر روی دو زنجیره فرعی به نام‌های Coordinate و Alys کار می‌کنند، که به ترتیب برای فراهم کردن زمینه‌ای مناسب برای تکثیر Ordinal و سازگاری با اتریوم و عملیات نشانه‌گذاری دارایی‌های سازمانی در نظر گرفته شده‌اند.

این لایه ۲ عمدتاً برای تسهیل کار توسعه‌دهندگان و کشف ارتباطات جدید با web3 طراحی شده است، قبل از بهبود تجربه کاربران نهایی.

Anduro طبق آنچه در وبلاگ ذکر شده است، به شرح زیر است:

– برنامه‌ریزی شده است
– “یکپارچه سازی سیستماتیک حاکمیت غیرمتمرکز با هدف تبدیل شدن به لایه ۲ قابل اعتمادترین و پررونق‌ترین بیتکوین”
– دارای یک سیستم نوآورانه به نام “ادغام استخراج” است که به Marathon اجازه می‌دهد به طور همزمان از استخراج بیتکوین و درآمد کارمزد تراکنش‌های بلاکچین جدید بهره‌برداری کند، همه با حفاظت در برابر حملات MEV.

در مرکز این پروژAnduro Collective قرار دارد، که یک کنسرسیوم ناهمگن است که از نهادهایی که به طور خاص به بیتکوین اختصاص دارند، تشکیل شده است و مدیریت زنجیره را بر عهده دارد.

این پروژه در مراحل اولیه زندگی قرار دارد و به تدریج از سایر گزینه‌های تصمیم‌گیری که بر اساس اعتماد نیستند، جدا می‌شود.

منبع: Litepaper Anduro
منبع: Litepaper Anduro

با تأکید رئیس و مدیرعامل شرکت Marathon، آقای تیل، اکوسیستم بیتکوین به تغییر و تحول نیاز دارد تا بتواند از موج جدیدی از نوآوری‌ها حمایت کند. او معتقد است که امکان آزمایش، تکرار و ارزیابی ایده‌ها توسط بازار اهمیت دارد تا بتوان تصمیم‌گیری درباره موفقیت آن‌ها را به عهده گرفت. یکی از ایده‌هایی که این امکان را برای دارندگان بیتکوین و توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی فراهم می‌کند و در عین حال پایداری طولانی‌مدت Proof-of-Work بیتکوین را تقویت می‌کند، پروژه Anduro است.

اگرچه لایه ۲ هنوز فعال نشده است، اما در حال حاضر Marathon تلاش می‌کند تا شرکای تجاری “نفوذ و همسو” را جذب کند، کسانی که توانایی سرمایه‌گذاری در پذیرش جریان اصلی بیتکوین را دارند. این همکاران تجاری قادر خواهند بود در ارتقای اکوسیستم بیتکوین نقش مهمی ایفا کنند.

عملکرد مالی ماراتون و تجزیه و تحلیل سهام MARA

در روزی که لایه ۲ بیتکوین Anduro معرفی شد، ماینر دیجیتال ماراتن جشنی برگزار کرد و نتایج مالی سه ماهه چهارم را اعلام کرد. این نتایج نشان داد که شرکت با رشد قوی نسبت به سال قبل مواجه شده است.

ماینر ارزهای دیجیتال سود خالص ۲۶۱.۲ میلیون دلار (با یک میانگین ۱.۰۶ دلار در هر سهم رقیق شده) را گزارش کرد که نسبت به ضرر خالص ۹۹۴ میلیون دلار (با یک میانگین ۶.۱۲ دلار در هر سهم رقیق شده) در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲ تفاوت قابل توجهی دارد.

در سال ۲۰۲۳، درآمد شرکت با افزایش ۲۲۹٪ به ۳۸۷.۵ میلیون دلار از مبلغ ۱۱۷.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ شروع شد.

عملکرد برتر شرکت به دلیل وضعیت سالم بلاکچین بیتکوین است، جایی که ماراتن فعالیت تجارت اصلی خود را در آن انجام می‌دهد. تولید بلاک در سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۱۰ درصد بیشتر از سال قبل بوده است، به عبارت دیگر، شرکت توانسته است سکه‌های بیشتری را استخراج کند که در عین حال به طور میانگین ۱۰۱٪ ارزش افزوده داشته‌اند.

بیشتر درآمدهای ماراتن از فروش بیتکوین‌هایی که از شبکه استخراج می‌شوند تأمین می‌شود و حدود ۷۴ درصد از کل درآمد تولید شده در سال تقویمی را تشکیل می‌دهد.

وضعیت مالی پایدار ماینر توسط داده‌های نقدینگی شرکت تأیید می‌شود. تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳، شرکت مبلغی معادل ۳۵۷.۳ میلیون دلار نقدینگی و همچنین ۱۵۱۲۶ بیتکوین در دارایی‌های خود داشت که به طور کلی ۹۹۷.۰ میلیون دلار نقدینگی و بیتکوین را تشکیل می‌دهد. این مبالغ می‌توانند برای سرمایه‌گذاری یا بهبود ساختار کسب و کار مورد استفاده قرار گیرند.

عکس فوری از تولید معدن ماراتون، با مقایسه سال به سال و سه ماهه است.
عکس فوری از تولید معدن ماراتون، با مقایسه سال به سال و سه ماهه است.

در محیطی مشابه، با توجه به حضور قوی ماراتون در استخراج بیت‌کوین، قابلیت اعاده قیمت سهام MARA پس از سالی که در آن رکودی رخ داده است، وجود دارد.

بعد از افت ۹۵ درصدی از نقاط بالای نوامبر ۲۰۲۱ تا نقاط پایین ژانویه ۲۰۲۳، سهام MARA گزارش کرده است که از آن زمان تاکنون به طور کلی ۶۵۰ درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

در مقایسه با ۱ مارس ۲۰۲۳، ارزش سهام MARA به طور جایگزین ۳۰۰ درصد افزایش یافت که ناشی از بهبود بازار ارزهای دیجیتال است.

عملکرد مثبت قوی بیت‌کوین تأثیر مثبتی بر سهام ماینینگ دارد و سرنوشت آن به طلای دیجیتالی که شرکت روزانه استخراج می‌کند، وابسته است.

MARA حتی نوسانات بیشتری نسبت به بیت‌کوین نشان می‌دهد، با نوسانات قابل توجه در دوره‌های صعودی و نزولی.

در حال حاضر، قیمت سهام بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ هفته است و در نزدیکی آستانه ۳۰ دلاری قرار دارد که سهام را از یک فاز صعودی دیگر جدا می‌کند.

اگرچه در این مرحله ممکن است انتظار اصلاح کوچکی در قیمت سهام وجود داشته باشد، به ویژه اگر بیت‌کوین عملکرد مثبتی نداشته باشد، مسیر سهام MARA به سمت بالا در چند ماه آینده واضح است.

به طور خاص، انتظار داریم که حداقل به ۵۰ دلار برسد، به ویژه اگر ماراتون موفق شود لایه ۲ Anduro را با موفقیت در جامعه بیت‌کوین راه‌اندازی کند.

نمودار هفتگی قیمت سهام MARA
 نمودار هفتگی قیمت سهام MARA


منبع: en.cryptonomist.ch

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده