آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

عملکرد برترین استخرهای استخراج لایت کوین

بررسی داده های آنچین: عملکرد برترین استخرهای استخراج لایت کوین

عملکرد برترین استخرهای استخراج لایت کوین

به‌عنوان یک آلت‌کوین اصلی و شناخته‌شده در سطح جهانی، لایت‌کوین به‌طور پیوسته در بین بیست ارز برتر از نظر ارزش بازار قرار می‌گیرد و از اعتماد و توجه گسترده سرمایه‌گذاران در سراسر جهان برخوردار است. حتی در بحبوحه رکود قیمتی، هولدرهای شاخص آن – که اغلب به آنها “نهنگ” گفته می شود – روند انباشت پیوسته لایت کوین را نشان داده اند.

علاوه بر این، یکی از ویژگی های کمتر شناخته شده لایت کوین برای بسیاری از سرمایه گذاران، پذیرش اولیه مکانیسم اثبات کار کمکی (AuxPoW) است. این مکانیسم برای محافظت از Dogecoin در برابر حملات احتمالی ۵۱٪ به دلیل هشریت پایین آن در طول توسعه اولیه Dogecoin پیاده‌سازی شد. مکانیسم AuxPoW به استخراج‌کنندگان امکان می‌دهد تا لایت‌کوین و دوج‌کوین را به‌طور هم‌زمان استخراج کنند، در نتیجه هش‌ریت لایتکوین را افزایش می‌دهد زیرا ارزش Dogecoin در سال‌های اخیر به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. این استراتژی هوشمندانه امنیت هر دو ارز دیجیتال را تقویت کرده است.

بررسی داده های آنچین: عملکرد برترین استخرهای استخراج لایت کوین
بررسی داده های آنچین: عملکرد برترین استخرهای استخراج لایت کوین

استخراج ادغام شده لایت کوین و دوج کوین مزایای دوگانه ای را ارائه می دهد و بسیاری از مبتدیان را به این بخش میکشاند. با این حال، انتخاب استخر استخراج مناسب می تواند برای تازه واردان دلهره آور باشد. این مقاله از داده های واقعی استفاده می کند تا تجزیه و تحلیل کاملی از استخرهای استخراج لایت کوین پیشرو در بازار امروز انجام دهد و ماینرها را به سمت مناسب ترین گزینه هدایت کند.

تجزیه و تحلیل شرایط هشریت

هشریت به عنوان یک معیار مهم برای محبوبیت استخر استخراج و اعتمادی که ماینرها به آن دارند عمل می کند. به طور معمول، هشریت بالاتر، احتمال بیشتری برای ماینینگ بلوک‌ها را نشان می‌دهد که به طور بالقوه منجر به پاداش‌های استخراج پیاپی می‌شود. از سوی دیگر، یک استخر استخراج با هشریت پایین و عدد شانس کمتر می‌تواند بازدهی قابل توجهی پایین‌تر از انتظار داشته باشد.

داده‌های واقعی شبکه اخیرا نشان می‌دهد که ViaBTC از نظر هشریت استخرهای استخراج لایت کوین را رهبری می‌کند که نشان‌دهنده اعتماد قوی بازار است. Binance Pool، AntPool و F2Pool که همگی بازیگران کلیدی بازار هستند، سپ به سپر به دنبال ویابیتیسی هستند. استخراج‌کنندگانی که هر یک از این استخرها را انتخاب می‌کنند معمولاً می‌توانند انتظار درآمد ثابت و قابل توجهی داشته باشند.

تجزیه و تحلیل شرایط هشریت
تجزیه و تحلیل شرایط هشریت

در طول سه ماه گذشته، ViaBTC روند ثابت و رو به افزایشی را از نظر هشریت نشان داده است و حدود ۲۵۰ TH/s را حفظ کرده و موقعیت غالب خود را تضمین کرده است. واضح است که ViaBTC با ثبات و پتانسیل بالایی برای رشد در بازار استخر استخراج مشخص شده است و آن را به یک انتخاب برتر برای ماینرها تبدیل می کند.

نرخ هشریت بایننس پول بین ۱۵۰ TH/s و ۲۰۰ TH/s در نوسان است که نشان‌دهنده یک مرحله از رشد است که عمدتاً به دلیل نفوذ گسترده و شهرت خوب آن در بازار است. AntPool در حدود ۱۵۰ TH/s ثابت بوده است، که اخیرا افزایش قابل توجه‌ای را تجربه کرده، که حاکی از هجوم هشریت جدید است. در مقابل، هشریت F2Pool در دو هفته گذشته به طور قابل توجهی از ۲۰۰ TH/s به ۱۵۰ TH/s کاهش یافته است، روندی که ماینرها باید بر آن نظارت داشته باشند زیرا ممکن است بر ثبات و پیش‌بینی بازده تأثیر بگذارد.

در انتخاب یک استخر استخراج، ماینرها باید ثبات و مسیر رشد هشریت را بسنجند و استخرهایی را انتخاب کنند که نوید پرداخت های ثابت و قابل اعتمادی را می دهند. هنگامی که نوسانات هشریت قابل توجهی مشاهده می شود، توصیه می شود تا خود را برای تصمیم گیری های آگاهانه و هوشیارانه در محیط بی ثبات احتمالی پیش رو آماده کنید.

تجزیه و تحلیل شرایط هشریت
تجزیه و تحلیل شرایط هشریت

تجزیه و تحلیل استخراج بلوک

تعداد بلوک های استخراج شده توسط یک استخر برای تعیین سود ماینرها بسیار مهم است. طی سه ماه گذشته، ViaBTC، با بالاترین هشریت، ۱۲۵۵۶ بلاک را با موفقیت استخراج کرد که ۲۴.۱۸ درصد از کل بلاک های استخراج شده را به نمایش می گذارد و کارایی برتر و جایگاه بازار را به نمایش می گذارد. F2Pool با ۱۰,۲۴۴ بلاک، ۱۹.۷۱٪، پشت سر ViaBTC است.

برای استخراج‌کنندگان در طرح PPLNS (پرداخت به ازای آخرین N سهم)، استخراج بلاک استخر مستقیماً بر پرداخت‌های آنها تأثیر می‌گذارد. بلوک های کمتر می تواند به معنای ضررهای قابل توجه باشد. برعکس، استخراج‌کنندگانی که از PPS (پرداخت به ازای هر سهم) و انواع آن مانند PPS+ و FPPS استفاده می‌کنند، کمتر تحت تأثیر نوسانات استخراج بلاک قرار می‌گیرند، زیرا استخر ریسک‌های مالی را در شرایط سخت را پوشش می‌دهد.

منبع: لایت کوین اسپیس
منبع: لایت کوین اسپیس

به طور کلی، ViaBTC همچنان هم از نظر میزان هشریت و هم از نظر استخراج بلاک پیشرو است. سهم بازار Binance Pool، AntPool، و F2Pool در بازار اخیراً متغیر بوده است.

منبع: لایت کوین اسپیس
منبع: لایت کوین اسپیس

تجزیه و تحلیل عدد شانس

عدد شانس نشان می‌دهد که استخراج بلاک واقعی یک استخر با نتایج مورد انتظار در کوتاه مدت چه نسبتی با هم دارند. از تاریخ ۷ می، عدد شانس هفت روزه اخیر برای برترین استخرهای استخراج لایت کوین به شرح زیر است که تأثیر مستقیم و مشخص تری بر استخراج کنندگان با استفاده از روش پرداخت PPLNS دارد. اما برای کاربران PPS، پایداری طولانی مدت عدد شانس، که در حالت ایده آل نزدیک به ۱۰۰٪ است، اهمیت آن را به حداقل می رساند.

منبع: BTC.com
منبع: BTC.com

به طور خلاصه، استخرهای برتر لایت کوین از نظر مهارت فنی و ثبات درآمد سرآمد هستند. ViaBTC، محبوب و مورد توجه، در چندین معیار محوری پیشتاز است و آن را به بهترین انتخاب برای تمام کاربران تبدیل می کند. ماینرها به هنگام انتخاب یک استخر، فاکتورهایی مانند هشریت، خروجی بلوک و پایداری را می سنجند. همچنین بررسی مدل پرداخت هر استخر و سایر جزئیات در وب‌سایت‌های رسمی آن‌ها برای کسب اطمینان و بهره‌مندی از مطمئن‌ترین و کارآمدترین میزان درآمد استخراج بسیار مهم است.

منبع: ViaBTC

میرزایی
میرزایی
میرزایی هستم دانشجوی رشته کامپیوتر علاقه به ارزهای دیجیتال و تکنولوژی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده