آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ممکن است، آلت کوین ها تا پایان سال روند نزولی داشته باشند، دلیل چیست؟

ممکن است، آلت کوین ها تا پایان سال روند نزولی داشته باشند، دلیل چیست؟

ممکن است، آلت کوین ها تا پایان سال روند نزولی داشته باشند، دلیل چیست؟

به گزارش زوم ارز، فصل مورد انتظار آلت کوین ممکن است با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۳ دیگر تکرار نشود. این نظر معامله گر مستعار Altstreet Bets بود. به گفته وی، بسیاری از آلتکوین ها ممکن است قبل از پایان سال، بین ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزش فعلی خود را از دست بدهند.

برای افرادی که عادت ندارند، فصل آلتکوین دوره ای است که بسیاری از آلتکوین ها از بیت کوین (BTC) بهتر عمل کردند. در حالی که این دوره با نوسانات زیادی همراه است، سود تضمین نشده است. پیش از این، تعدادی از تحلیلگران معتقد بودند که فصل آلتکوین امسال وجود خواهد داشت. اما با گذشت سه ماهه آخر، بسیار بعید به نظر می رسد.

با این حال، Altstreet Bets همچنین اشاره کرد که افت احتمالی قیمت به این معنی نیست که آلت کوین‌ها دیگر عملکرد خوبی نخواهند داشت. اما فصل آنها برای ارائه یک عملکرد چشمگیر می تواند در سال ۲۰۲۳ باشد.

از نمودار AltStreet Bets که به اشتراک گذاشته شده است، کل ارزش بازار آلت کوین ها در سال ۲۰۲۴ می تواند به ۴۴۰ میلیارد دلار برسد. برای دستیابی به پیش بینی، باید میانگین ۴ برابر افزایش قیمت آلت کوین ها وجود داشته باشد.

در همین حال، آلت‌کوین‌های پیشرو مانند اتریوم (ETH) و Solana (SOL) در هفت روز گذشته با اصلاحات جزئی روبرو شده‌اند. بر اساس CoinMarketCap، SOL 6.09٪ از ارزش خود را در هفت روز گذشته از دست داده است در حالی که با ۲۲.۳۹ دلار معامله می شود. از سوی دیگر، پس از اینکه بنیاد اتریوم اخیراً تعدادی سکه فروخت، اتریوم ۱۵۹۲ دلار دست به دست شد.

طبق نمودار ۴ ساعته ETH/USD، خریدارها در تلاش بودند تا قیمت را به سطح ۱۶۰۰ دلار برگردانند. قابل ذکر است که اتریوم لحظاتی پس از فروش بنیاد اتریوم از ۱۶۳۷ دلار کاهش یافت.

از آن زمان، آلت کوین قادر به بازپس گیری منطقه ۱۶۰۰ دلاری نبوده است. برای اینکه ETH به چنین سطوحی افزایش یابد، شاخص جریان پول (MFI) باید بسیار بیشتر از زمان انتشار باشد. در زمان نگارش، MFI 26.85 بود.

 

اگرچه این اندیکاتور بسیار پایین بود، اما افزایش جزئی به این معنی است که از وضعیت فروش بیش از حد خود خارج می‌شود و تلاش می‌کند شتاب خرید خوبی را حفظ کند. با این حال، این تنها در صورتی می تواند اتفاق بیفتد که فشار خرید افزایش یابد و MFI به سمت ۵۰.۰۰ حرکت کند. در زمان نگارش، افزایش بعید به نظر می رسید.

اگر MFI به عقب بازگردد، ETH ممکن است در منطقه ۱۴۰۰ دلار سقوط کند. نوسانگر عالی (AO) نشان داد که ETH ممکن است کاهش دیگری را تجربه کند زیرا این اندیکاتور در اعماق منطقه منفی قرار دارد.

نمودار 4 ساعته ETH/USD (منبع: TradingView)
نمودار ۴ ساعته ETH/USD (منبع: TradingView)

در یک توسعه مرتبط، یکی دیگر از معامله‌گران کریپتو تونی اهداف خود را برای ETH در چند ماه آینده افشا کرد. به گفته تونی، ETH ممکن است بیش از ۲۰٪ از ارزش خود را از دست بدهد و به ۸۷۰ دلار کاهش یابد.

#Ethereum / $ETH در چند ماه آینده در حالی که ما ۱۷۵۰ دلار را در اختیار داریم، هدف گذاری می کند. بسیار مهم است که یک نقطه باطل در معاملات داشته باشید و ۱۷۵۰ دلار مال من است. همانطور که می دانید من نیز از چند روز پیش کوتاه هستم

آیا ETH در کنار سایر آلتکوین‌ها کاهش قیمت را تجربه خواهد کرد، زمان مشخص خواهد کرد. اما در حال حاضر، به نظر می‌رسد که دیگر از یک نوسان‌کننده دیگر اجتناب نمی‌شود.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده