آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا اتریوم و XRP از فاز انباشت Wyckoff پرواز خواهند کرد؟

آیا اتریوم و XRP از فاز انباشت Wyckoff پرواز خواهند کرد؟

به گزارش زوم ارز، در یک پست در X، یک تحلیلگر مشاهده کرده است که ارزش بازار آلت‌کوین از الگوی انباشت Wyckoff خارج شده است. با این افزایش، معامله‌گران انتظار دارند که قیمت آلت‌کوین به سمت بالاتر حرکت کند.

همچنین، این شکست در همان زمان با عملکرد درخشان بیت‌کوین نیز همراه است. در تاریخ ۲۸ فوریه، بیت‌کوین با نرخ نقدی بالای ۶۰۰۰۰ دلار معامله می‌شود که نشان از یک وضعیت روانی قوی است. همچنین، شماره دور (معمولاً در تحلیل فنی استفاده می‌شود) در حال حاضر در حال حمایت است و به سمت ۷۰۰۰۰ دلار نزدیک می‌شود.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

فرار آلت کوین از تجمع

“الگوی انباشت Wyckoff”، که توسط تحلیلگران فنی استفاده می‌شود، یک مفهوم است که به منظور شناسایی فرصت‌های خرید بالقوه استفاده می‌شود. این الگو به طور ویژه در زمینه آلت‌کوین‌ها شکل گرفته است. هر زمان که قیمت‌ها در این مرحله قرار دارند، یک باور گسترده وجود دارد که به “پول هوشمند” یا بازیگران بزرگ اشاره دارد که در این مرحله با قیمت‌های پایین انباشته می‌شوند.

نمودار Wyckoff
نمودار Wyckoff

در حال حاضر، قیمت‌ها در محدوده‌های مشخص و با حجم معاملات کم ثابت شده‌اند. سیگنالی که پایان انباشتگی را نشان می‌دهد، یک شکست شدید است که قیمت‌ها را به فوق محدوده‌ی بالا می‌برد. اغلب، این افزایش همراه با افزایش حجم معاملات رخ می‌دهد.

با نگاهی به نمودار، ارزش بازار آلت‌کوین از مرحله انباشتگی خارج شده است. با توجه به مقاومت و حمایت‌های قبلی، احتمالاً ارزش بازار آلت‌کوین به سمت بالا به صورت شناور ادامه خواهد داد. در نتیجه، آلت‌کوین‌های برتر مانند اتریوم ، سولانا و XRP این روند را دنبال کرده و بالاترین قیمت‌های سال ۲۰۲۴ را ثبت خواهند کرد.

چرا ETF های بیت کوین اسپات به بیت کوین در این روند صعودی برتری می دهند

تا کنون، بیت‌کوین به عنوان پیشرو در بازار ارز‌های دیجیتال عملکرد برتری داشته و در کمتر از یک هفته بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار به قیمت آن افزوده شده است. با این حال، با معامله سکه به قیمت بالاتر از ۶۰,۰۰۰ دلار، تحریک‌کننده‌های تقاضا برای بیت‌کوین به طور کاملاً متفاوتی نسبت به آلت‌کوین‌ها عمل می‌کنند. تصویب ETF بیت‌کوین توسط SEC باعث شده تا میلیاردها دلار به اولین ارز دیجیتال جهان سرازیر شود.

بنابراین، در حالی که آلت‌کوین‌ها در تاریخ بهترین عملکرد را در هنگام افزایش قیمت کریپتو داشته‌اند، وجود ETF‌های بیت‌کوین یک مزیت خاصی را به بیت‌کوین می‌بخشد. به همین دلیل، این روند صعودی احتمالاً با سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ متفاوت خواهد بود. این پیش‌بینی به دلیل این است که موسسات احتمالاً دارایی‌های تنظیم‌شده را ترجیح می‌دهند که وضعیت آن‌ها تعریف شده و قطعی باقی بماند.

تصویر ویژه از DALLE، نمودار از TradingView
تصویر ویژه از DALLE، نمودار از TradingView

از اواخر فوریه ۲۰۲۴، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) هنوز ETF‌های نقطه‌ای برای آلت‌کوین‌ها، از جمله اتریوم، را تایید نکرده است. علاوه بر این، این آژانس چندین آلت‌کوین برجسته، از جمله Cardano (ADA)، را به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده شناخته است. همچنین، SEC حتی شکایتی علیه صرافی‌های بزرگ مانند Binance و Coinbase داشته و آنها را به اتهام تسهیل تجارت اوراق بهادار ثبت نشده مورد اتهام قرار داده است.

در حال حاضر، نامشخص است که آیا SEC ایالات متحده در آینده قصد تغییر در نگرش خود نسبت به آلت‌کوین‌های پیشرو، به ویژه اتریوم (ETH) با بازاری به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار، را دارد یا خیر. ارائه‌دهندگان معتبری مانند BlackRock و Fidelity همچنان علاقه‌مند به راه‌اندازی ETF‌های نقطه‌ای برای اتریوم هستند.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده