آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آلیسون دوتمن: چگونه بلاک چین ها می توانند هوش مصنوعی را ایمن تر کنند؟

آلیسون دوتمن: چگونه بلاک چین ها می توانند هوش مصنوعی را ایمن تر کنند؟

آلیسون دوتمن: چگونه بلاک چین ها می توانند هوش مصنوعی را ایمن تر کنند؟

به گزارش زوم ارز، اگر در مورد فناوری نوظهور کنجکاو هستید، تصور شغل جالب‌تر از آلیسون دوتمان سخت‌تر است. او مدیر عامل مؤسسه «فورسایت» است، اندیشکده‌ای که در سال ۱۹۸۶ تأسیس شد و به پیشرفت علم و فناوری اختصاص داده شده است که مسلماً مورد ارزیابی قرار نگرفته است – زمینه‌هایی مانند فناوری نانو، اکتشاف فضا، و استفاده از رمزنگاری برای ایجاد هوش مصنوعی ایمن‌تر.

دویتمان در دنیای ایده های آینده بزرگ زندگی می کند. او همکار «بازی در آینده: فناوری‌هایی برای همکاری داوطلبانه هوشمند» است. او بنیانگذار امید وجودی است (با ماموریت “تفکر بزرگ برای آینده مثبت”)؛ و او به Consensus 2024 در افتتاحیه اجلاس هوش مصنوعی می‌پیوندد تا بینش‌هایی را در مورد آنچه که در دنیای AI+Crypto مفید است و چیزهایی که فقط تبلیغات است به اشتراک بگذارد.

در یک مصاحبه اخیر با زوم، ما جنبه خیره کننده فناوری نانو را پوشش می‌دهیم، بررسی می‌کنیم که رمزارز چگونه می‌تواند به توسعه هوش مصنوعی کمک کند، و ممکن است به طور تصادفی یک توکن میلیارد دلاری تولید کرده باشیم.

مصاحبه برای وضوح فشرده و کمی ویرایش شده است.بیایید با یک توپ منحنی شروع کنیم. با برخی از فناوری‌هایی که برای شما مهم به نظر می‌رسد، اما چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد: فناوری نانو. اگر کد فناوری نانو را بشکنیم، نمونه ای از یک مورد استفاده چیست؟ جهان چگونه متفاوت خواهد بود؟آلیسون دوتمان: اساساً، کل روشی را که ما در آن چیزها را تولید می کنیم، متحول خواهد کرد. بنابراین، بله، برنامه های کاربردی فردی هیجان انگیز هستند. اما به طور کلی تر، تقریباً مثل این است که ما هنوز در حال تولید چیزهایی به این روش فوق العاده عصر سنگ هستیم. ما منابعی را که در اختیار داریم می گیریم و سعی می کنیم آنها را به هم متصل کنیم.

اما اگر بتوانیم [از طریق فناوری نانو] در مورد انواع منابعی که در فرآیند تولید استفاده می‌کنیم، دقیق‌تر به دست آوریم… مثلاً، در حال حاضر، در سطح کاملاً اشتباهی کار می‌کنیم. ما در فرآیند تولید زباله زیادی تولید می کنیم.

برای مثال یک روش پرینت سه بعدی را تصور کنید، اما در مقیاس مولکولی کوچک. بنابراین شما دستاوردهای عظیمی در آن جبهه خواهید داشت. نانوتکنولوژی می‌تواند پیامدهای واقعاً جالبی روی سخت‌افزار محاسباتی و برنامه‌های واقعاً جالب در فناوری طول عمر داشته باشد.

چطور؟

برای مثال، برای کرایونیک، تقریباً به نانوتکنولوژی مولکولی برای احیای بیماران نیاز دارید – مانند سطح تحویل دارو یا نانوربات ها در چشم انداز جریان خون شما. سپس نوآوری از منظر زیست محیطی نیز وجود دارد. کاهش کربن از طریق نانوتکنولوژی مولکولی یا حذف زباله در بیوسفر امکان پذیر خواهد بود.

با توجه به پیشرفت عظیم، چرا توسعه بیشتری در فناوری نانو صورت نگرفته است؟

یک چیزی که در مورد فناوری نانو بسیار جالب است این است که برای هر یک از برنامه های کاربردی، احتمالاً راه آسان تری برای انجام آن وجود دارد. اما اگر ما این نوع هدف عمومی، نانوتکنولوژی با توان عملیاتی بالا را داشتیم، می‌توانستید از آن برای بسیاری از زمینه‌های مختلف استفاده کنید.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

بنابراین هرگز انگیزه ای برای توسعه آن برای یک بازیگر وجود ندارد. به همین دلیل است که پیشرفت بسیار کند بوده است. تقریباً مانند این کالای عمومی است که وقتی ایجاد شد، می تواند این انقلاب ها را در صنایع مختلف ایجاد کند. اما برای هر برنامه کاربردی، هرگز یک اختراع منحصر به فرد برای توسعه آن وجود ندارد.

این خیلی جالب است. من این را فقط به شوخی می گویم … به نظر می رسد کاندید خوبی برای یک پروژه رمزنگاری باشد. زیرا این چیزی است که ممکن است جمعیت زیادی برای سرمایه گذاری نیاز داشته باشد، با مزایایی که به یک جامعه بزرگتر اعطا می شود. آیا توکن NANO وجود دارد؟

خب…

اگر نه، بیایید یکی را شروع کنیم، آلیسون!

بله، اکنون که آن را گفتیم، Nano DAO.

نه، اما من فکر می‌کنم با جدیت تمام، واقعاً خوب است. افراد زیادی در جامعه Foresight وجود دارند که در حوزه رمزنگاری نیز فعالیت می کنند و به نانو اهمیت می دهند. بسیاری از ایده های اولیه علمی-تخیلی نانو به خوبی با فلسفه رمزنگاری مطابقت دارند.

خب، بیایید در مورد رمزنگاری و هوش مصنوعی صحبت کنیم. به نظر شما امیدوارکننده ترین و مشروع ترین راه هایی که بلاک چین می تواند به توسعه هوش مصنوعی ایمن تر یا بهتر کمک کند چیست؟

من حدس می‌زنم می‌توانم بگویم سه سطل وجود دارد. یکی جنبه امنیتی همه چیز است، جایی که فضای Web3/crypto تجربه زیادی با خرابی سریع دارد، اگر سیستم های ایمن ساخته نشده باشید.

چون بسیاری از سیستم‌ها در فضاهای بدون مجوز یا غیرقابل تغییر – اگر آنها را درست نسازید – ممکن است یک جایزه میلیون دلاری به آنها تعلق گیرد. بنابراین فکر می‌کنم این روحیه ایمنی ساختمان و داشتن یک فرآیند بررسی تقریباً غیرعمدی یک طرز فکر مهم است، زیرا ما سیستم‌های هوش مصنوعی را ایجاد می‌کنیم.

و دوم؟

مورد دوم این است که چگونه می‌توانیم از فناوری‌هایی استفاده کنیم که فضای کریپتو نیز روی آن کار می‌کند، تا سیستم‌های هوش مصنوعی بسازیم که از دیدگاه انسانی می‌خواهیم؟

می‌توانید مثالی بزنید؟

بنابراین، ممکن است برنامه‌های حفظ حریم خصوصی بیشتری وجود داشته باشد که بیشتر از فضاهای رمزنگاری استفاده می‌کنیم. آنها ممکن است ما را قادر سازند تا برنامه های بهتری تولید کنیم، به عنوان مثال، برای سلامت انسان و در امور مالی، با استفاده از فناوری های رمزنگاری. و ممکن است بتوانیم از فناوری‌های رمزنگاری برای کمک به ایجاد سیستم‌های هوش مصنوعی بهتر و بسیار پیشرفته استفاده کنیم.

و سومین و آخرین سطل چیست؟

جنبه حاکمیت هوش مصنوعی. بنابراین، احتمالاً می توانید از فناوری های رمزنگاری برای اثبات اینکه از معیارها یا استانداردهای ایمنی خاصی پیروی می کنید استفاده کنید. به جای اینکه مجبور باشید همه اطلاعاتی را که احتمالاً اختصاصی هستند به اشتراک بگذارید، فقط می توانید اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که برای اثبات اینکه معیارهای ایمنی خاصی را رعایت می کنید، لازم است.

عالی است، و من می‌دانم که در نشست هوش مصنوعی همه اینها را بیشتر باز می‌کنیم. صحبت از این است که امسال بیشتر منتظر چه چیزی در Consensus هستید؟

من واقعا مشتاقانه منتظرم تا بفهمم وضعیت ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی در این مرحله واقعاً به چه چیزی رسیده است. من از جنبه تحقیقات بنیادی چیزها یا بیشتر در مورد نوع رمزنگاری و جنبه امنیتی چیزها به آن می پردازم. اما من همچنین می دانم که بسیاری از مردم واقعاً در فضای وب ۳ و هوش مصنوعی سخت کار کرده اند. بنابراین، من واقعاً علاقه مند هستم که ببینم کدام یک از فرضیه های من – یا کدام یک از فرضیه های دیگران – بیرون آمده است. چه کسی در حال حاضر چه چیزی را می سازد؟ و در کجا امکان هم افزایی بین محصولات مختلف وجود دارد؟ من برای دیدن آنچه در آن فضا اتفاق می افتد هیجان زده هستم.

من و تو هر دو. شما را در اجماع می بینیم.

منبع: coindesk.com


بیشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده