آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

غول هوش مصنوعی OpenAI به زودی به درآمد ۲ میلیارد دلاری خواهد رسید!🤯

غول هوش مصنوعی OpenAI به زودی به درآمد ۲ میلیارد دلاری خواهد رسید!

به گزارش زوم ارز، طبق گزارش ها درآمد OpenAI در ماه دسامبر از ۲ میلیارد دلار فراتر رفت و به دنبال دو برابر شدن این رقم در سال آینده است.

سازنده ChatGPT به دنبال افزایش درآمد در سال ۲۰۲۵ است

درآمد OpenAI در سال جاری به ۲ میلیارد دلار رسیده است، که نشان می‌دهد رشد قابل توجهی در مقایسه با سال گذشته داشته است. این موفقیت بزرگ بیشتر به پیشرفت‌های ارزشمندی است که محصول شاخص هوش مصنوعی شرکت، ChatGPT، به دست آورده است. OpenAI به عنوان یکی از شرکت‌های فناوری در حال رشد سریع در تاریخ معرفی شناخته شده است.

قابل ذکر است که در ماه اکتبر، درآمد سالانه OpenAI تنها ۱.۳ میلیارد دلار بوده است. اما با افزایش درآمد به ۲ میلیارد دلار، رشد OpenAI به صورت قابل توجهی است. این رشد همزمان با ارزش شرکت که به ۸۶ میلیارد دلار رسیده است، و OpenAI را در رقابت با شرکت‌های بزرگی مانند Stripe و Shein در زمینه هوش مصنوعی به مقام برتری رسانده است. افزایش سریع درآمد نشان‌دهنده افزایش فروش محصولات OpenAI در این دوره زمانی است.

با در نظر گرفتن درآمد فعلی، OpenAI ممکن است به زودی در میان شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و متا (مارک زاکربرگ) قرار گیرد. دستیابی به درآمدی به این اندازه در عرض یک دهه، نقطه عطفی بزرگ برای جشن گرفتن است.

OpenAI به قوت خود در پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۵، درآمد خود را دو برابر کند. این پیشرفت بزرگ به دلیل پذیرش گسترده مشتریان از ابزارها و محصولات هوش مصنوعی شرکت است که OpenAI به طور قاطع اعتقاد دارد.

OpenAI به آینده ای بهتر چشم دوخته است

بر اساس گزارشی، بسیاری از مشتریان تجاری بسیار هیجان زده از ادغام ChatGPT OpenAI در محل کار خود هستند.

در ماه نوامبر، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI اعلام کرد که تا ۹۲٪ از شرکت‌های فورچون ۵۰۰ از برخی از محصولات OpenAI، از جمله ChatGPT و مدل هوش مصنوعی GPT-4 استفاده می‌کنند.

با وجود فشارهایی که شرکت باید تحمل کند، به خصوص در دسامبر که آلتمن از سمت مدیرعامل برکنار شد و بعداً به عنوان مدیرعامل بازگشت، OpenAI همچنان به قدرت خود اعتماد دارد و با تمامی احتمالاتی که بر علیه آن وجود دارد، مقابله می‌کند.

OpenAI به تدریج وارد صنایع مرتبط با هوش مصنوعی شده است و یکی از آنها تولید تراشه‌های هوش مصنوعی است.

آلتمن به نظر می‌رسد تمرکز خود را برای ایجاد انقلابی در صنعت نیمه‌هادی جهانی و تقویت قابلیت‌های هوش مصنوعی به سمت دیگری تغییر داده است. او در حال حاضر در تلاش برای جمع‌آوری ۷ تریلیون دلار برای تامین مالی این ایده است و در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران بالقوه از جمله دولت امارات متحده عربی است.

در صورتی که برنامه‌ها به طور موفقیت‌آمیزی پیش بروند، سرمایه‌گذاری در تراشه‌های هوش مصنوعی Altman رقابت سختی را برای رقبای فعلی مانند NVIDIA و Intel ایجاد خواهد کرد.


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده