آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تصویب ETF بیت کوین، توجه را به تصمیمات صندوق اتر جلب می‌کند!

تصویب ETF بیت کوین، توجه را به تصمیمات صندوق اتر جلب می‌کند!

به گزارش زوم ارز، تأیید SEC دربارهٔ ETFهای بیت‌کوین در هفتهٔ گذشته به عنوان نقطهٔ عطفی مورد انتظار شناخته می‌شود.

طبق گفتهٔ ناظران صنعت، ارائهٔ ETFهایی که به طور مستقیم اتر را نگه می‌دارند، در صف قرار دارد، اما حکم آتی نظارتی دربارهٔ آن‌ها به سادگی قابل انجام نیست.

شرکت‌های Ark Invest و ۲۱Shares به طور مشترک در ماه سپتامبر برای یک ETF نقطهٔ عطفی اتر ثبت نام کردند. گروه صندوق VanEck که در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار درخواست چنین صندوقی را داد، در همان روز برای یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مجدد اقدام کرد.

در ماه اکتبر، Grayscale Investments تصمیم گرفت تا Ethereum Trust خود را به یک صندوق اتر نقطهٔ عطفی تبدیل کند، و BlackRock نیز برنامه‌هایی را برای یک ETF نقطهٔ عطفی اتر در ماه بعد اعلام کرد.

سندی کاول، رئیس دارایی‌های دیجیتال و خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری فرانکلین تمپلتون، در یک مصاحبه با بلومبرگ گفت که منطقی است انتظار داشته باشیم که دارایی‌های رمزنگاری شده دیگر “به وسایل نقلیه‌ای منتقل شوند که سرمایه‌گذاران را در آینده قادر به سرمایه‌گذاری آسان‌تر در این دارایی‌ها کنند.”

هنوز شرکت فرانکلین تمپلتون برای یک صندوق اتر نقطهٔ عطفی ثبت نام نکرده است، اما کاول تأکید کرد که سرمایه‌گذاران می‌توانند منتظر بیشترین اطلاعات مربوط به رمزنگاری از این شرکت باشند.

آیا اتر یک کالا است یا یک امنیت؟

کمیسیون CFTC آمریکا اعلام کرده است که اتر به عنوان یک کالا مورد تشخیص قرار می‌گیرد، مانند بیت‌کوین. این تصمیم توسط تنظیم‌کننده بورس CME که قراردادهای آتی اتر را در فوریه ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرده است، تأیید شده است. در حالی که سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ETFهای مبتنی بر اتر را تأیید کرده است، اما به صراحت تصمیمی در مورد طبیعت اتر به عنوان یک امنیت یا یک کالا اعلام نکرده است.

به عبارت دیگر، SEC و CFTC در نظر دارند اتر را به عنوان دو نوع مختلف دارایی معرفی کنند. با این حال، تأیید یک ETF نقطه‌ای برای اتر هنوز مشکلاتی را در بر دارد و نیاز به بررسی‌های قانونی بیشتری دارد. اگر SEC قانونی‌ترین تعریف از اتر را به عنوان یک اوراق بهادار ارائه کند، حامیان ETF ممکن است مطمئن نباشند که آن را به طور قابل اعتماد پشتیبانی کنند و احتمالاً از ارائه آن منصرف شوند.

«نفسم را حبس نکنم» در تأیید ETH ETF نقطه‌ای

به گفته لارا کریگر، سردبیر VettaFi، با تأیید ETF های بیت کوین نقطه ای، “هیچ دلیل نظری وجود ندارد که SEC نباید اسپات اتر را نیز تأیید کند”. او به Blockworks اظهار داشت که SEC بیان کرده است تأیید ETF های بیت کوین نقطه ای نشانه ای برای تأیید سایر صندوق های رمزنگاری نقطه ای نیست.

در بیانیه ای در تاریخ ۱۰ ژانویه، Gensler اعلام کرد که تأیید ETF های بیت کوین نقطه ای “پایدارترین مسیر رو به جلو” است و اشاره کرد به ضرر دادگاه در مورد Grayscale Investments. او تأکید کرد که قراردادهای سرمایه گذاری بیشتری از قوانین اوراق بهادار فدرال پیروی می کنند و بنابراین تصویب ETF های اتر یا هر ETF نقطه‌ای دیگر نباید به عنوان تمایل کمیسیون برای تصویب استانداردهای فهرست بندی برای اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری تفسیر شود.

جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، نیز به این موضوع خوش بینانه نگریسته است و معتقد است که SEC استدلال نمی کند که قراردادهای آتی اتر قراردادهای آتی اوراق بهادار هستند. او تصریح کرده است که اگر Gensler به دنبال تأیید ETF های اتر باشد، این باعث خواهد شد تا تعداد زیادی از بازیگران صنعت از این تصمیم حمایت کنند. همچنین، CFTC همچنان باید با این مسئله مقابله کند و ارزش آن را در نظر نمی گیرد.

چه زمانی ممکن است تایید اتفاق بیفتد؟

مت هوگان، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری Bitwise، در همان پادکست، اظهار کرد که این یک جهش نسبتاً بزرگ به سوی کمیسیون SEC است که ETF‌های نقطه‌ای اتر را تأیید می‌کند، اما او معتقد است که این سرمایه‌ها “در معرض دید” هستند.

SEC مهلت ۲۴۰ روز دارد (از زمانی که پیشنهادات ETF های نقطه‌ای اتر در ثبت فدرال منتشر می‌شوند) تا در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری کند. پیشنهاد اولین صندوق VanEck Ethereum ETF در تاریخ ۲۶ سپتامبر ثبت فدرال شد و مهلتی تا ۲۳ مهر تعیین شد. پیشنهاد Ark Invest و ۲۱Shares نیز روز بعد ثبت شد.

ژنگ گفت: “SEC ممکن است قبل از اینکه چراغ سبز را در این فضا روشن کند، یک دوره نظارت طولانی را برای بررسی سلامت بازار ETF های نقطه‌ای بیت کوین اخیراً تأیید شده انجام دهد.” او اظهار داشت که به طور کلی، او بسیار خوش‌بین نسبت به ورود ETF های نقطه‌ای اتر است، زیرا این باعث جذب سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری در آینده قابل پیش‌بینی خواهد شد.


منبع: blockworks .co

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده