آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۱.۳۶ میلیون دلار USDT به طور تصادفی سوزانده شد!

۱.۳۶ میلیون دلار USDT به طور تصادفی سوزانده شد!

به گزارش زوم ارز، یک کاربر ارز دیجیتال به طور اتفاقی ۱.۳۶ میلیون تتر را به آدرس قرارداد هوشمند توکن USDT در اتریوم ارسال کرد. این واقعه به دلیل اهمیت ویژه‌ای که دارد، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، زیرا کاربر یک تراکنش آزمایشی ۱۰۰ USDT را دقیقاً قبل از وقوع این حادثه انجام داده بود.

معمولاً، توکن‌هایی که به طور مستقیم به یک آدرس قرارداد هوشمند ارسال می‌شوند، در یک جایی بدون امکان برگشتی گم می‌شوند، زیرا ابزاری برای انجام چنین انتقالی وجود ندارد. این امر ناشی از نداشتن فراگیری در قراردادهای هوشمند است. با این حال، قرارداد توکن USDT از این قاعده مستثنی است.

این قرارداد حاوی تابعی به نام removeBlackFunds است که به عنوان یک لایه حفاظتی عمل می‌کند و به صاحب قرارداد این امکان را می‌دهد که برخی از USDT‌ها را از یک آدرس مشخص در لیست سیاه حذف کند. اگرچه قرار گرفتن در این لیست سیاه یک اقدام ایمنی برای جلوگیری از ارسال USDT توسط برخی آدرس‌ها است، اما این آدرس‌ها همچنان می‌توانند USDT را دریافت کنند. جالب اینجاست که حتی خود آدرس قرارداد USDT نیز در این لیست سیاه قرار دارد.

کاربر به اشتباه این حادثه را در توییتر به اشتراک گذاشته و پائولو آردوینو، مدیر عامل تتر، به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که شاید راه حلی برای حل این مشکل وجود داشته باشد.

با بررسی دقیق، به نظر می‌رسد که آدرس قرارداد USDT از طریق تابع removeBlackFunds تراکنش را انجام می‌دهد، که نشان‌دهنده تلاش آردوینو برای بازیابی وجوه مفقوده است.

تاکنون، تاریخچه‌ای از استخراج مجدد وجوه از دست رفته توسط شرکت Tether ثبت نشده است.

منبع: en.bitcoinsistemi.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده