آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بالاترین حد کارمزد بیت کوین در شش ماه گذشته فرا رسید!🤯

بالاترین حد کارمزد بیت کوین در شش ماه گذشته فرا رسید!🤯

بالاترین حد کارمزد بیت کوین در شش ماه گذشته فرا رسید!🤯

به گزارش زوم ارز، در چند هفته اخیر، قیمت بیت کوین (BTC)، که به عنوان پرچمدار بازارها شناخته می‌شود، به دلیل افزایش فعالیت شبکه، افزایش چشمگیری را تجربه کرده است. با افزایش قیمت‌های عمومی، هزینه‌های ماینرها نیز روند صعودی را نشان می‌دهد. طبق گزارش اخیر IntoTheBlock، کارمزد بیت کوین از مبلغ ۶۰ میلیون دلار گذشته و به بالاترین سطح در طول شش ماه گذشته رسیده است.

به گفته داده‌ها، این افزایش در کارمزد منتسب به افزایش ۶۰٪ در علاقه به Ordinals اتفاق افتاده است. بررسی دقیق‌تر هزینه‌های رمزنگاری نشان می‌دهد که در ماه نوامبر افزایش قابل توجهی داشته و به بیشترین سطح خود در ده روز گذشته رسیده است. هزینه‌های روزانه در تاریخ‌های ۱۷ و ۱۸ نوامبر از ۱۱ میلیون دلار گذشته ولی از آن زمان با آخرین به‌روزرسانی به ۳.۶ میلیون دلار کاهش یافته است.

اگرچه کارمزد کاهش یافته است، hashrate (نرخ هش) همچنان در یکی از بالاترین سطوح سال جاری باقی مانده است. تجزیه و تحلیل نرخ هش بیت کوین در CryptoQuant اخیراً نشان می‌دهد که یک روند صعودی ثابت در چند هفته گذشته وجود دارد. این افزایش به افزایش حجم تراکنش در شبکه نسبت داده می‌شود که نیاز به قدرت محاسباتی بیشتری برای پردازش این تراکنش‌ها دارد. این نمودار نشان می‌دهد که نرخ هش در تاریخ ۱۹ نوامبر به بیش از ۵۴۶ میلیون رسید، که بالاترین میزان در سال است. با این حال، در تاریخ ۲۳ نوامبر به حدود ۳۳۱ میلیارد کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، نرخ هش به بالای ۵۴۰ میلیارد رسیده است و به دومین سطح بالاتر در بیش از شش ماه گذشته رسیده است.

افزایش کارمزد بیت کوین: گزارش IntoTheBlock بالاترین سطح شش ماهه را نشان می دهد

درآمدهای استخراج بیت کوین

افزایش قابل توجه درآمد حاصل از کارمزد استخراج کنندگان بیت کوین در چند هفته گذشته قابل مشاهده است. این افزایش، هرچند به اوج ۸ میلیون دلار نرسیده است، اما ثبات آن این روند را از سایر افزایش‌ها متمایز می‌کند. تجزیه و تحلیل نمودار نشان می‌دهد که درآمد ماینرها از کارمزدها در این ماه سه بار از ۲۰ درصد فراتر رفته است. در زمان نگارش این مقاله، درآمد حاصل از کارمزد تقریباً به ۸.۵٪ کاهش یافته است. با این حال، باقی می‌ماند که همچنان بالاتر از آنچه در سه ماه گذشته مشاهده شده بود، که نشان‌دهنده سهم قابل توجهی از هزینه‌ها در درآمد ماینرها در ماه‌های اخیر است.

بر اساس ارزیابی فعلی، بازه زمانی روزانه بیت کوین به نظر می‌رسد در محدوده قیمتی ۳۷۰۰۰ دلار ثابت مانده است. نمودار افزایش حاشیه‌ای کمتر از ۱% پس از جلسه قبل نشان داد که شاهد افزایش بیش از ۱% بود. با نزدیک شدن به آخر هفته، روند قوی خود را به نمایش گذاشته است.

منبع: en.coin-turk.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده