آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نشانه‌هایی نشان می‌دهد که بعد از دستیابی به سطح ۷۰۰۰۰ دلار، بیت کوین همچنان در مسیر صعودی قرار دارد.

نشانه‌هایی نشان می‌دهد که بعد از دستیابی به سطح ۷۰۰۰۰ دلار، بیت کوین همچنان در مسیر صعودی قرار دارد.

نشانه‌هایی نشان می‌دهد که بعد از دستیابی به سطح ۷۰۰۰۰ دلار، بیت کوین همچنان در مسیر صعودی قرار دارد.

به گزارش زوم ارز، مسابقه گاو نر بطور دوره‌ای ویژگی‌های خاصی دارد و هفت سیگنال نشان می‌دهد که به تازگی آغاز شده است.

فقط سه هفته پیش، در تاریخ ۱۲ فوریه، قیمت بیت کوین با عبور از آستانه ۵۰,۰۰۰ دلار، به ارتفاعات جدیدی رسید. شان فارل، رئیس استراتژی دیجیتال در شرکت Fundstrat Global Advisors اظهار داشت: “این رالی به طور قطع فضایی برای ادامه دارد.”

او حقیقتا درست می‌گوید!

رالی بورس ارزهای دیجیتال در روز جمعه، ۵ مارس، به بالاترین سطحی بالغ بر ۷۰,۰۰۰ دلار رسید و پس از آن به مقداری کاهش یافت. بنابراین، پس از عبور از میزان ۵۰,۰۰۰ دلار، رالی همچنان فضایی برای ادامه دارد.

اما در حال حاضر هشت علامت وجود دارد که نش”مسابقه گاو نر: آیا فضایی برای ادامه رالی بیت کوین وجود دارد؟”

۱. نرخ فدرال رزرو حتی کاهش نیافته است

قیمت بیت کوین در حال افزایش به بالاترین سطح خود است و نرخ وجوه فدرال برای استقراض دلار آمریکا هنوز کاهش نیافته است. در زمانی که قیمت بیت کوین به این میزان افزایش یافت، تامین دلار در جریان بود و فدرال رزرو نرخ بهره را پایین نگه داشت. اما در این بار، بدون نرخ پایین، این اتفاق افتاد.

جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات شرکت مدیریت دارایی دیجیتال CoinShares، اخیراً در مصاحبه با ABC News گفت: “افزایش قیمت بیت کوین همزمان با نرخ‌های بهره سرسختانه رخ داده است و نشان می‌دهد که این ارتفاع قیمت به دلیل جستجوی پول نیست، بلکه ناشی از مازاد نقدینگی است. این می‌تواند یک مکان برای فروش باشد.”

با تغییراتی که در آینده احتمالاً در سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد، پناهگاه ضد تورم بیت کوین به عنوان یک منبع عظیم تقاضا برای ارز دیجیتال از فدرال رزرو تبدیل می‌شود، در حالی که از افزایش سرمایه‌گذاری بهره‌مند خواهد شد و شرکت‌های فناوری از مازاد نقدینگی و ارزانی قیمت استقراض بهره می‌برند.این به معنی وجود یک رژیم با نرخ بهره پایین است.

۲. اولین شمع ماهانه ۲۰ هزار دلاری BTC

بیت کوین در ماه فوریه برای اولین بار شمع ماهانه ۲۰,۰۰۰ دلاری خود را پرینت کرد، که یک نقطه عطف امیدوارکننده بود و به نوسانات قیمت پتانسیل ناگهانی در آینده اشاره می‌کرد.

به عبارتی دیگر، یکی از تحلیلگران زنجیره‌ای در شرکت Glassnode نوشت: “واقعاً خارق‌العاده بود… در فوریه ۲۰۲۴، یک شمع بیت کوین با ارزش ۱۹,۸۴۰ دلاری چاپ شد که بزرگترین افزایش ماهانه در تاریخ بیت کوین بود. این باعث افزودن ۳۹۰ میلیارد دلار به ارزش بازار بیت کوین شد… که نشان دهنده یک افزایش قابل توجه بیش از ۴۷ درصد بود.”

۳. معاملات آخر هفته بیت کوین کاهش یافته است

با توجه به گزارش شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های ارزهای دیجیتال Kaiko Research در اواخر فوریه، مشخص شده است که درصد معاملات کریپتو در آخر هفته به تدریج کاهش یافته است.

با این حال، این روند به طور کلی در طول مدت زمان طولانی ادامه داشته است. سهم بیت کوین در معاملات تعطیلات آخر هفته در طی شش سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است، از ۲۴٪ در سال ۲۰۱۸ به تنها ۱۷٪ در سال ۲۰۲۳.

این امر احتمالاً نشان می‌دهد که مؤسسات بیشتری در ساعات کاری فعالیت می‌کنند و از ارزهای دیجیتال بیشتر استفاده می‌کنند.

این روند در سال ۲۰۲۴ نیز ادامه داشته است. تا به امروز، تنها ۱۳ درصد از کل تراکنش‌های بیت کوین بین ۱ ژانویه تا ۲۰ فوریه در آخر هفته صورت گرفته است. با جدا کردن این درصد بر اساس منطقه، مشخص شده است که معاملات آخر هفته در صرافی‌های فراساحلی و همچنین صرافی‌های موجود در ایالات متحده کاهش یافته است.

کاهش از ۱۷٪ به ۱۳٪ احتمالاً نشان‌دهنده تأثیر گسترده‌تر ETF بیت کوین در بازار است.

۴. رالی بیش از حد Coinbase را داغ کرد

افزایش قیمت بیت کوین در حالی که هنوز نصف نشده است، قرار است به طور ناگهانی رخ دهد و حجم بیت کوین را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. در پایان فوریه، صرافی‌های ارزهای دیجیتال مستقر در سانفرانسیسکو با گرم شدن بازارهای رمزنگاری با مشکل کاهش حجم مواجه شدند.

در نتیجه، این صرافی پس از عدم توانایی در مدیریت حجم درخواست‌ها، با مشکلاتی روبرو شد. به علاوه، یک خطای فنی باعث اعلام صفر بودن موجودی حساب‌های کاربران شد.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل صرافی، در یک پست اعلام کرد:

«در حال حاضر، برنامه‌ها در حال بازیابی هستند. ما پیش‌بینی کرده بودیم که حجم ترافیک را ده برابر کنیم و آن را تست کنیم، اما ما به مرحله بیش از این رسیدیم. ارائه خدمات فراتر از ظرفیت گران است، اما ما باید به کار بر روی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر و رفع مشکلات باقیمانده ادامه دهیم.»

این اتفاق به طور فوری پس از رسیدن قیمت بیت کوین به ۶۰,۰۰۰ دلار در صرافی رخ داد، که بالاترین قیمتی بود که بیت کوین از سال ۲۰۲۱ به بعد به آن دست یافته بود. بعد از انتشار اخبار مربوط به قطع بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی در بعدازظهر چهارشنبه، بیت کوین حدود ۲,۸۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد.

۵. یک نهنگ ۱ میلیارد دلار از Coinbase خارج کرد

با عرض پوزش، برای فروش نیست. یک نهنگ شخصی با ارزش یک میلیارد دلار ۱۶,۰۰۰ بیت کوین را از کوین بیس خارج کرده است، به گفته Santiment در ابتدای مارس.

این حادثه برای قیمت بیت کوین بسیار مهم است، زیرا با وجود نزدیک شدن به قیمت بالاترین قبلی، این نهنگ علاقه‌ای به فروش ندارد. به علاوه، او تنها نهنگی نیست که این کار را انجام داده است.

در ماه فوریه، نهنگ‌های دیگری بیت کوین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار را از کوین بیس خارج کردند. آنها در حال حاضر می‌توانند برای فروش آنها اقدام کنند، اما به نظر می‌رسد که فکر می‌کنند قیمت در آینده بیشتر خواهد شد.

در کل، بیت کوین در صرافی‌ها به کمترین سطح در شش سال گذشته کاهش یافته است. این روند، بعد از برداشت میلیارد دلاری، هیچ نشانه‌ای از توقف نشان نمی‌دهد.

این نشان می‌دهد که باورها و امیدواری‌ها در مورد آینده بیت کوین، زمانبندی بلندمدت و حمایت جهانی گسترده در قیمت آن در حال جلوگیری نمی‌کند.

۶. ETF های بیت کوین اکنون مالک ۴ درصد بیت کوین هستند

با توجه به داده‌های BitMEX، در ماه مارس، صندوق‌های ETF بیت کوین حدود ۷۷۶،۴۶۴ بیت کوین را در اختیار داشتند. این مقدار معادل ۴٪ از کل بیت کوین موجود است و بازار ETF که توسط وال استریت تنظیم می‌شود، در کمتر از دو ماه این حجم عرضه واقعی زنجیره بیت کوین را از بین برد.

این به درستی سناریوی کابوس آرتور هیز نیست که در آن صندوق‌های ETF می‌توانند بیت کوین را “از بین ببرند”، اما آنچه که در اینجا رخ داده، یک ضربه جدی است که در کمتر از دو ماه، حجم قابل توجهی از عرضه و تقاضای بیت کوین را از بین برده است. این واقعیت نشان می‌دهد که یک شوک شدید در عرضه و تقاضا وجود دارد که باعث حمایت گسترده‌ای از افزایش قیمت‌ها می‌شود.

زک پاندل، رئیس تحقیقات Grayscale Investments، می‌گوید:

“به سادگی برای پاسخگویی به تقاضای جدید، بیت کوین به اندازه کافی وجود ندارد و به همین دلیل پویایی طبیعی عرضه و تقاضا قیمت‌ها را به بالا می‌برد.”

۷. کنگره شناور است که به بانک ها اجازه می دهد بیت کوین را نگه دارند

ETF ها و بانک ها در حال مبارزه با سرمایه گذاران خرده‌فروشی برای بیت کوین هستند. علاوه بر این، بانک ها ممکن است به زودی وارد رقابت بیت کوین شده و کمبود و قیمت ها را به سطوح جدیدی سوق دهند.

در کمیته خدمات مالی مجلس، نماینده مایک فلود (R-NE) اخیراً یک قطعنامه ارائه کرد که “با حذف موانعی که بانک‌های بسیار تحت نظارت را از ایفای نقش به عنوان نگهبان دارایی‌های دیجیتال باز می‌دارند، اطمینان حاصل می‌کند که از مصرف‌کنندگان محافظت می‌شود.”

با این قطعنامه، ناشران ETF و بانک‌های بزرگ تحت نظارت به زودی قادر خواهند بود بیت کوین را نگه دارند و به کمک آن به کمبود جهانی ۲۱ میلیون بیت کوین کمک کنند. در عین حال، شوک عرضه و تقاضا همچنان ادامه دارد.


منبع: cryptopotato.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده