لایت فارکس

۴ کریپتو که ممکن است در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود برسد

۴ کریپتو که ممکن است در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود برسد

به گزارش زوم ارز، مرداد ماه یک روند نزولی برای بازار ارزهای دیجیتال بود. این مورد در مورد بیت کوین (BTC) و آلتکوین های مختلف قابل توجه بود که از اوج سالانه خود در جولای کاهش قابل توجهی را تجربه کرده اند.

علی‌رغم نزولی بودن بازار ارزهای دیجیتال، برخی آلت‌کوین‌ها شکل‌گیری‌هایی به ظاهر صعودی دارند. با این اوصاف، BeInCrypto به ارزهای دیجیتال برتر برای ماه سپتامبر نگاه می کند که می توانند به بالاترین سطح تاریخ خود دست یابند.

قیمت OKB از ژوئن ۲۰۲۱ به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این افزایش شبیه یک حرکت صعودی پنج موجی (سفید) است. اگر چنین است، در حال حاضر در موج چهار این تعداد موج الیوت است.

تحلیلگران فنی از نظریه موج الیوت برای تعیین جهت روند با مطالعه الگوهای قیمتی طولانی مدت و روانشناسی سرمایه گذار استفاده می کنند.

موج چهار شکل یک مثلث متقارن را به خود گرفته است که رایج ترین شکل در موج چهار است. این از محتمل‌ترین تعداد موج و اقدام قیمت پشتیبانی می‌کند، و نشان می‌دهد که انتظار می‌رود احتمال خروج از مثلث وجود داشته باشد.

اگر OKB شکسته شود، مقاومت بعدی در ۷۲.۱۰ دلار خواهد بود که به قیمت بالاترین تاریخ جدید می رسد. هدف توسط پسوند ۱.۶۱ Fib موج چهار پیدا می شود. همچنین با طرح ریزی طول مثلث تا نقطه شکست آن (سفید) همسو می شود. ۷۰٪ بالاتر از قیمت فعلی است.

نمودار هفتگی OKB/USDT. منبع: TradingView
نمودار هفتگی OKB/USDT. منبع: TradingView

با وجود این پیش‌بینی صعودی قیمت OKB، شکست از مثلث و ناحیه حمایت ۴۲ دلار به این معنی است که روند همچنان نزولی است. در این صورت، قیمت می‌تواند تا ۲۵ درصد کاهش یابد و به پشتیبانی بعدی نزدیک به ۳۰ دلار برسد.

پروتکل اقیانوس (OCEAN) نشانه هایی از شکست را نشان می دهد

قیمت OCEAN پس از رسیدن به بالاترین حد تاریخی خود یعنی ۱.۹۴ دلار در آوریل ۲۰۲۱، به زیر خط مقاومت نزولی کاهش یافته است. این روند نزولی برای یک بازه زمانی ۸۲۹ روزه ادامه داشته است. در این مدت، قیمت شش تلاش ناموفق برای خروج از این خط روند (نمادهای قرمز) انجام داده است.

از آنجایی که خطوط روند با هر لمس قدرت خود را از دست می دهند، احتمال خروج از این خط روند بیشتر است.

علاوه بر این، از اوایل فوریه، قیمت در یک کانال موازی نزولی (سفید) معامله می‌شود. این الگو معمولاً با حرکات اصلاحی همراه است. در نتیجه، محتمل ترین سناریوی قیمت در آینده، خروج از این کانال است. این انتظار با تلاش‌های شکست مکرر که مقاومت ایجاد شده در بلندمدت را تضعیف می‌کند، مطابقت دارد.

نمودار هفتگی OCEAN/USDT. منبع: TradingView
نمودار هفتگی OCEAN/USDT. منبع: TradingView

با این وجود، دستیابی به اوج قبلی با توجه به تفاوت قابل توجه بیش از ۵۰۰٪ بین بالاترین قیمت تاریخ و قیمت فعلی، چالش برانگیز خواهد بود.

یک هدف واقع بینانه تر پس از شکست موفق درازمدت، منطقه مقاومت ۱ دلاری خواهد بود. این منطقه ۲۱۵٪ بالاتر از قیمت فعلی است.

بیت کوین کش (BCH) الگوی اصلاحی را پاک می کند

قیمت BCH حرکت صعودی خود را در نوامبر ۲۰۲۲ آغاز کرد. پس از ایجاد یک پایین ترین سطح در ژوئن ۲۰۲۳، قیمت نرخ افزایش خود را تسریع کرد. این منجر به بالاترین قیمت سالانه ۳۲۹ دلار شد.

کل حرکت رو به بالا مانند یک افزایش پنج موجی به نظر می رسد. اگر چنین است، قیمت BCH موج چهار را با جهش در سطح حمایت اصلاحی فیب ۰.۶۱۸ در ۱۷ آگوست (نماد سبز) تکمیل کرد. علاوه بر تایید پشتیبانی Fib، جهش خط پشتیبانی یک کانال موازی نزولی را نیز تایید کرد.

بازی رمزنگاری خود را با بینش‌های پیش‌بینی‌کننده BCH تغییر دهید

اگر موج پنج تحقق یابد، قیمت BCH از کانال نزولی خارج شده و به بالاترین حد نزدیک به ۴۰۰ دلار خواهد رسید. در حالی که این بالاترین رکورد جدید نیست، اما افزایش ۹۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی است.

نمودار 3 روزه BCH/USDT. منبع: TradingView
نمودار ۳ روزه BCH/USDT. منبع: TradingView

اما، با وجود این پیش‌بینی صعودی قیمت BCH، بسته شدن زیر خط مقاومت کانال به این معنی است که شکست نامعتبر بوده است. در این صورت، قیمت می‌تواند تا ۳۵ درصد کاهش یابد و به نزدیک‌ترین پشتیبانی در ۱۴۰ دلار برسد.

Toncoin (TON) می‌تواند در سپتامبر سفر کند

قیمت TON از دسامبر ۲۰۲۲ تحت خط مقاومت نزولی قرار گرفته است. رد شدن در آوریل ۲۰۲۳ (نماد قرمز) باعث کاهش شدید شد که منجر به پایین‌ترین قیمت ۰.۹۶ دلار در ۱۱ ژوئن شد.

با این حال، از آن زمان قیمت افزایش یافته است. پس از یک انحراف اولیه، TON منطقه افقی ۱.۳۵ دلار را پس گرفت و آن را به عنوان پشتیبانی تأیید کرد.

TON در حال تلاش برای خروج از خط مقاومت نزولی است. در صورت موفقیت، قیمت احتمالاً به مقاومت افقی بعدی در ۲.۶۰ دلار خواهد رفت. این افزایش ۵۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی خواهد بود.

نمودار 3 روزه TON/USDT. منبع: TradingView
نمودار ۳ روزه TON/USDT. منبع: TradingView

با این حال، در صورت شکست قیمت، پیش‌بینی افزایشی قیمت TON نامعتبر خواهد بود. در این صورت، محتمل ترین نتیجه کاهش ۲۲ درصدی به پشتیبانی ۱.۳۵ دلار خواهد بود.


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده