آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۳ موضوع قابل انتظار از کریپتو در پایان سال ۲۰۲۳🏷️

3 موضوع قابل انتظار از کریپتو در پایان سال 2023

۳ موضوع قابل انتظار از کریپتو در پایان سال ۲۰۲۳🏷️

به گزارش زوم ارز، با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، توقعات در بازار ارزهای دیجیتال به نام پدیده سالانه “گردش بابا نوئل” افزایش می‌یابد. در این دوره جشن‌ها، بازار اغلب به پویایی و تغییر تمایل دارد. در این فصل، عوامل متعددی وجود دارند که ممکن است بر تأخیر اندک ماه‌های پایان سال تأثیر بگذارند.

افزایش سرمایه گذاری نهادی

در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، بازار ارزهای دیجیتال شاهد رشد قابل توجهی در قیمت‌ها بود. این رشد ناشی از افزایش علاقه‌مندی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران بود. موسسات مالی بزرگ و صندوق‌های تامینی آغاز به توجه به بیت کوین (BTC) به عنوان یک دارایی پایدار، محافظ در برابر تورم، و ابزار ذخیره ارزش نمودند. شرکت‌های بزرگی نظیر Square و MicroStrategy دارایی‌های بیت کوین را به ترازنامه خود افزودند و این تصویر را تقویت کردند.

بیت کوین به اوج خود رسید و افزایش احساسات مثبت در بازار ایجاد کرد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری نهادی نیز به تعدادی از کسب‌وکارهای بزرگ مانند تسلا در خریدهای بزرگ بیت کوین عمومی دست زد. معرفی تعدادی ETF و صندوق ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران نهادی راحت‌تر کرد و آنها را بازار ارزهای دیجیتال آشنا کرد.

شرکت‌هایی که خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهند، به سرمایه‌گذاران نهادی که به دنبال راهکارهای امن ذخیره دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود در منظر مالی در حال تغییر به سرعت در سال ۲۰۲۲ می‌پردازند.

با وجود برخی نوسانات، این مسیر در سال ۲۰۲۲ به طور کلی صعودی بود. موسسات مالی سنتی شروع به ارائه خدمات مختلف رمزنگاری، از جمله وام‌دهی، تجارت، و نگهبانی، کردند زمانی که مترادفان نهادی ظاهر شدند. بازیگران نهادی همچنین ظهور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) را تشخیص دادند. این به ویژه توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و صندوق‌های تخصصی انجام شد که به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید بودند.

مثلاً، موسسات مالی برجسته تصمیم به همکاری در ایجاد EDX Markets (EDXM) گرفتند، یک بورس جدید که برای تجارت دارایی‌های دیجیتال از طریق واسطه‌های قابل اعتماد طراحی شده بود. این پلتفرم به سرمایه‌گذاران نهادی و خرد پاسخ می‌دهد و محیط امنیتی برای تجارت دارایی‌های دیجیتال فراهم می‌کند. شرکای اصلی این ابتکار شامل نهادهای بزرگی مانند Charles Schwab، Fidelity Digital Assets، Paradigm، Sequoia Capital، Citadel Securities، و Virtu Financial بودند که اعتبار و قدرت این بورس را در بازار تقویت کردند.

در سال ۲۰۲۲، با وجود نوسان‌های متعدد، توسعه در بخش ارزهای دیجیتال ۵ درصد افزایش یافت. این نشان دهنده علاقه پایدار به فناوری اساسی است. همچنین، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که ۹۱ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی تمایل به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های توکن‌شده دارند، که تقاضای قوی را نشان می‌دهد.

فصل آینده ممکن است شاهد تأثیر بزرگ‌تری از سرمایه‌گذاران نهادی در بازار ارزهای دیجیتال باشد. برخی نهاد‌ها مانند MicroStrategy در راه به افزایش دارایی‌های رمزنگاری خود با خرید ۱۰۴۵ بیت کوین اضافی برای خزانه خود هستند. تحقیقات نیز نشان می‌دهد که اکثر سرمایه‌گذاران نهادی به ارزش پایدار فناوری بلاک‌چین و دارایی‌های رمزنگاری شده اعتقاد قوی دارند و این می‌تواند به برنامه‌ریزی بزرگتری برای سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال در آینده نزدیک منجر شود.

علاوه بر این، علاقه به مشارکت در دارایی‌های مالی نشانه‌گذاری شده افزایش یافته و مؤسسات را تحت فشار قرار داده‌است تا فرصت‌های توکن‌سازی دارایی‌های خود را بررسی کنند و به بازار عرضه کنند. به عنوانی که صنعت ادامه می‌دهد و به رشد و مشروعیت خود ادامه می‌دهد، محصولات مالی جدیدی طراحی شده‌اند که به خصوص برای سرمایه‌گذاران نهادی ارائه می‌شوند و به ورود آنها به بازار کمک می‌کنند.

وضوح مقررات

در سال ۲۰۲۰، با افزایش چشمگیر بازار ارزهای دیجیتال، توجه قانونگذاران در سراسر جهان جلب شد. برخی از کشورها به شکلی کامل ممنوعیت ارزهای دیجیتال را اجرا کردند، در حالی که برخی دیگر به استراتژی‌های تنظیم و نظارتی مطلوبتری روی آوردند و چارچوب‌های نظارتی برای کنترل و نظارت بر امور دامنه دارایی‌های دیجیتال را آغاز کردند.

سال ۲۰۲۱، تحولات نظارتی در ایالات متحده، به ویژه آنچه با موقعیت SEC در مورد ارزهای دیجیتال مرتبط بود، در تأثیر جهانی در مورد ارزهای رمزنگاری شده مرکزیت پیدا کرد. صنعت به دلیل بحث‌های مداوم در مورد مقررات ارزهای دیجیتال و فشار برای تصویب ETF‌های بیت کوین در حالت هوشیاری بود. همچنین، در همان زمان، بازار و گفتگوهای قابل توجهی در مورد تمرکززدایی ناشی از تصمیم‌های چین در زمینه استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال وجود داشت.

محیط نظارتی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ تکامل یافت. بعد از بحث‌های اولیه، تعدادی از کشورها چارچوب‌های قانونی دقیقی را با قوانین مرتبط با ارزهای دیجیتال، عرضه اولیه سکه (ICO) و پلتفرم‌های DeFi ایجاد کردند. در همین زمان، جنبش جهانی برای ایجاد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) رشد کرد و بسیاری از کشورها ارزهای دیجیتال خود را معرفی یا آزمایش کردند.

در سال جاری، تحولات مهمی چشم‌انداز ارزهای دیجیتال جهانی را تغییر داده‌اند. به عنوان مثال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند آماده به کاهش محدودیت‌های سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی مرتبط با ICOها و هدف از این اقدام تحریک سرمایه‌گذاری در حوزه دیجیتال و تقویت رشد بازار است.

همچنین، اتحادیه اروپا با ارائه چارچوب نظارتی بازارهای دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) در آوریل ۲۰۲۳، یک مرحله مهم در ایجاد مقررات جامع برای رمزنگاری در منطقه آغاز کرد.

در ژوئیه ۲۰۲۳، یک رویداد مهم رخ داد که قاضی ایالات متحده حکم آنالیسا تورس مربوط به ریپل و فروش XRP در صرافی‌های عمومی را تأیید کرد. این حادثه

نشان‌دهنده پیروزی حقوقی مهمی برای صنعت ارزهای دیجیتال در مقابل مقررات ایالات متحده بود، اگرچه همزمان او بیان کرد که ریپل با ارائه XRP به صندوق‌های تامینی و خریداران نهادی، قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است.

در ماه سپتامبر، چهار عضو کنگره ایالات متحده برای تصویب فوری لیست بیت کوین توسط رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار گری جنسلر تجمع کردند. همانطور که این رویدادها نشان می‌دهند، ما همچنین شاهد رشد پیش‌بینی‌شده ETF‌های بیت کوین هستیم. این نقطه عطف بالقوه ایجاد چارچوب‌های نظارتی واضح‌تر را فراهم می‌کند، و صنعت ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران را به مسیری ساختاری و تعریف‌شده تر هدایت می‌کند.

تلاقی AI و Web3

در ماه‌های پایان سال ۲۰۲۰، دیدیم که همگرایی فناوری Web3 و هوش مصنوعی (AI) تغییرات چشمگیری در محیط ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده و الگوریتم‌های معاملاتی مبتنی بر هوش مصنوعی محبوبیت یافتند و به سرمایه‌گذاران نهادی و فردی امکان می‌دهند تا بهره‌وری هوش مصنوعی (AI) را بهبود بخشند. در سال ۲۰۲۱، DApp‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار گرفتند و راه حل‌های نوآورانه‌ای در زمینه‌هایی مانند NFT و DeFi ارائه دادند. این ادغام تسریع بازار را به دنبال داشت که به کشاورزان بازده، ایجاد و تجارت NFT کمک کرد.

در سال ۲۰۲۲، مشاهدانه بودیم که همگرایی هوش مصنوعی و Web3 توسعه یافت و پروژه‌هایی مانند Aave و Rarible از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای بهبود فرآیندهای وام‌دهی و مدیریت NFT‌ها استفاده می‌کردند. این ابتکارات تراکنش‌های امن و خودکار را ارائه داده و به افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران کمک کردند.

همگرایی هوش مصنوعی و Web3 در فصل کریسمس سال جاری آماده است تا بازار را مجدداً تعریف کند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی بیشتر توسعه پیدا خواهند کرد و قابلیت تصمیم‌گیری فعال در معاملات و نظارت بر داده‌های بازار را در زمان واقعی فراهم خواهند کرد. انتظار می‌رود فناوری‌های Web3 از مدل‌های سرمایه‌گذاری خلاقانه و رویه‌های تصمیم‌گیری، به‌ویژه در زمینه‌های سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) و سیستم‌های حاکمیت مبتنی بر هوش مصنوعی پشتیبانی خواهند کرد.

ترکیب محتوای تولید شده با هوش مصنوعی در فضای NFT و تجربیات واقعیت مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند نیروی محرکه ای در بازار در ماه‌های آینده باشد. این اشتیاق می تواند به تعالی جدید در بازارها و توسعه صنعت کمک کند.


منبع: cointelegraph .com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده