آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۳ ایده تاثیرگذار در بازار صعودی بعدی بر اتریوم و بیت کوین♨️

۳ ایده تاثیرگذار در بازار صعودی بعدی بر اتریوم و بیت کوین♨️

۳ ایده تاثیرگذار در بازار صعودی بعدی بر اتریوم و بیت کوین♨️

به گزارش زوم ارز، بعد از گذشت سال ۲۰۲۱، به دورانی در عالم ارزهای رمزنگاری وارد شده‌ایم که مردم دیگر صحبت‌های مرتبط با عدم تمرکز مالی را کنار گذاشته و به بحث گسترده درباره توکن‌سازی همه چیز پرداخته‌اند، به خصوص با توجه به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT).

این تغییر نشانگر دیدگاه حیاتی‌ای است که قرار است سهمی در تعیین سیاق بازار در دوران صعودی آینده داشته باشد. برای درک کامل این پدیده‌ها، باید در نظر گرفته شود که همه چیز به معنای واقعی داده است. پول داده است. تعامل شما با یک برند داده است. اعتبار شما داده است. حتی بلیط نمایش مورد علاقه شما هم داده است.

از سال ۲۰۲۱ به بعد، اکوسیستم به شدت شروع به ذخیره‌سازی بخش قابل توجهی از این داده‌ها به صورت توکن‌های قابل تبدیل، NFTها و مهرهای زمانی در بلاک‌چین کرده است، که عمل می‌کند به عنوان یک مخزن داده در این حوزه.

گرچه نیازی به قرار گرفتن تمام داده‌ها در بلاک‌چین نیست، قابلیت افزودن داده‌ها به بلاک‌چین به طور اساسی شیوه‌ای کاملاً جدید برای ذخیره، به اشتراک‌گذاری، و بهره‌مندی از داده‌ها را برای تعاملات و تراکنش‌های خودکار و امن فراهم می‌کند.

به نظر می‌رسد که این روند از توکن‌سازی همه چیز به بیت‌کوین می‌رسد، که این امر منجر به پایان نامه نخستین مرحله می‌شود.

اوردینال ها و پروتکل های مشابه همچنان به رشد خود ادامه می دهند، در حالی که بیت کوین به شبکه ای برای چند دارایی (یا انواع داده های متعدد) تبدیل می شود

در ژانویه ۲۰۲۳، کیسی رودامور پروتکل Ordinals را به صورت عمومی منتشر کرد، که به طور خلاصه، این امکان را فراهم می‌کند که هر نوع فایلی به صورت دائمی در بلاک چین بیت کوین ثبت شود.

در زمان کمتر از یک سال، جامعه در زمینه‌ی این پروتکل آزمایش‌هایی انجام داده است که در آن موسیقی، آثار هنری، مقالات روزنامه‌نگاری و حتی بازی‌های ویدیویی در بلاک چین پیشرو جهان ثبت می‌شوند.

اگرچه پروتکل Ordinals نخستین نهادی نبود که این اجازه را اعطا کرد، اما توجه بیشتری به خود جلب کرده است و همه نشان می‌دهد که این جرقه، هنوز هم خاموش نشده است.

این ایجادات به نحوی فراتر از یک پروتکل فنی رفته و یک فرهنگ و تفکر جدید را ایجاد کرده‌اند، که در آن سازندگان به بیت‌کوین را به عنوان یک پلتفرم برای ایجاد پروژه‌ها و برنامه‌های کاربردی دیگر می‌بینند و هیچ چیز نمی‌تواند این جریان‌های فرهنگی را متوقف کند.

به یاد داشته باشید که همه چیز لازم نیست ۱۰۰٪ در زنجیره ذخیره شود، زیرا این هزینه‌بر است و برای برخی از برنامه‌ها ناکارآمد است.

بنابراین، پروتکل‌هایی مانند Taproot Assets که امکان ایجاد دارایی‌های دیگر را فراهم می‌کند، در شبکه بیت‌کوین وجود دارد، اما این اطلاعات را به روشی که بیشتر اطلاعات را خارج از زنجیره نگه می‌دارد، معنی‌دار است.

در مورد هزینه‌های ذخیره‌سازی در بلاک چین‌های لایه ۱ حرف زده شده است و به نظر می‌رسد که بلاک چین‌های لایه ۲ در آینده بیشتر به چشم می‌آید.

Crypto از حباب خود خارج می شود و در نهایت از طریق بلاک چین لایه ۲ به دست افراد عادی می رسد

افرادی که در بازار صعودی سال ۲۰۲۱ فعال بودند، به خاطر دارند که هزینه تراکنش در شبکه اتریوم حدود ۵۰ دلار تقریباً عادی بود، به خصوص بدون اشاره به افت معاملات از جمله زمان انتشار NFT معروف Otherside توسط Yuga Labs که کاربران در آن تا ۶ ETH هزینه می‌کردند.

به سادگی می‌توان گفت: اگر بلاک‌چین نامرئی نباشد، به جریان اصلی نخواهد رسید. تراکنش‌های گرانقیمت و آهسته، بلاک‌چین را بسیار جلب توجه می‌کنند.

بنابراین، بلاک‌چین‌های لایه دو، که برای مقیاس‌پذیری بلاک‌چین‌های لایه یک طراحی شده‌اند، برای بازار صعودی بعدی بسیار اهمیت خواهند داشت.

گرچه این بلاک‌چین‌های لایه دو سال‌هاست که وجود دارند، اما نه آنها و نه بازار به اندازه‌ای بالغ نبودند که در چرخه‌های گذشته بر روی آنها بسازند. از یک سو، بسیاری از شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان مطمئن نبودند که لایه دو به اندازه کافی پایدار هستند تا بتوانند هجوم قابل توجهی از جریان اصلی را مدیریت کنند. از سوی دیگر، بی‌اطلاعی و عدم درک آنچه که لایه‌های ۲ هستند، نقطه تعادل را تشکیل می‌دهد.

حالا، با درس‌های آموخته‌شده و آرامش بازار نزولی، ذهنیت ساخت‌وساز بسیار بلندپروازتر است و “کارهایی که باید انجام شود” برای بلاک‌چین، بسیار واضح‌تر شده است. این پروژه‌ها در حال ساختن هستند.

تغییراتی چون اجرای EIP-4844 توسط گیلاس، که منتظر می‌رود در چند ماه آینده در شبکه اتریوم اتفاق بیفتد، قرار است هزینه‌های تراکنش شبکه‌های لایه دو را بیشتر کاهش دهد و آنها را حتی نامرئی‌تر کند. این مسئله به شدت موثر بر جذب و حفظ مخاطبان جریان اصلی خواهد بود.

3 تز که اتریوم و بیت کوین را در بازار صعودی بعدی تحت تاثیر قرار می دهند

اما اگر مردم نتوانند به آن وصل شوند و شرکت‌ها نتوانند روی آن بسازند، نامرئی بودن زیرساخت بی فایده است. با این حال، راه حل از قبل اینجاست!

راه‌حل‌های انتزاعی، دروازه اصلی و مکانیزم حفظ برای کاربران و شرکت‌های بزرگ سنتی در Web3 خواهند بود

چالش اساسی در توکن‌سازی همه چیز این است که در برخی موارد، به جای کمک، می‌تواند مانع تمرکززدایی شود.

زمانی که بحث به نگهداری ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) می‌پردازد، تمرکززدایی یک مسئله است. اما هنگامی که موضوع به توکن‌سازی بلیط‌ها یا اعتبارنامه‌های وفاداری یک شرکت می‌پردازد، ارزش در تمرکززدایی سیستم نهفته نیست. بنابراین، تسهیل تجربه کاربری با ساده‌سازی فرآیندهای پیچیده – مثل ایجاد یک کیف پول بر اساس نیمه نگهدارنده با ورود به یک سیستم اجتماعی یا از بین بردن نگرانی‌ها در مورد هزینه‌های گاز – به طور کاملاً منطقی و ضروری به نظر می‌رسد.

راه‌حل‌های انتزاعی، یک پل گمشده بودند تا زمانی که فناوری رمزنگاری یک محیط تخصصی برای افراد فنی ماهر بماند. اما اکنون، آنها آماده‌اند درخشش یابند!

این موضوع به پایان نرفتن تمرکززدایی نیست، بلکه در مورد داشتن گزینه‌های متعدد است. افرادی که می‌خواهند به‌طور کامل غیرمتمرکز باقی بمانند، می‌توانند این کار را انجام دهند، اما کسانی که این امکان را نمی‌یابند، گزینه‌های دیگری هم دارند. این به وسیله جلوگیری از مواجهه اکوسیستم کریپتو با شکاف نوآوری معروف، جلوی می‌دهد. زیرا اگر مردم نتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و از آن بهره‌مند شوند، زیرساخت‌های پیچیده بی‌اهمیت خواهند بود.

3 تز که اتریوم و بیت کوین را در بازار صعودی بعدی تحت تاثیر قرار می دهند

چرخه زندگی پذیرش فناوری، که شکاف بین اولین پذیرندگان و بازار اصلی را بیان می‌کند، اغلب در بحث‌ها دست‌نخورده می‌ماند. سوالی که معمولاً به آن توجه نمی‌شود این است که اهمیت راه‌حل‌های انتزاعی چقدر برای شرکت‌های سنتی است که قصد دارند به Web3 بپیوندند. اکنون چند شرکت تیمی وجود دارند که می‌توانند به زبان‌های بلاک چینی مانند Solidity برنامه نویسی کنند؟ تسهیل شروع کار برای سازندگان از اهمیت زیادی برخوردار است.

با تجزیه‌وتحلیل سفر بلاک چین به چهار مرحله، مشخص است که راه‌حل‌های انتزاعی حساب، همراه با پیشرفت‌های ذکرشده در پایان‌نامه دوم، Web3 را به فاز ماقبل آخر خود هدایت می‌کند. این فاز شاهد بهبود زیرساخت‌ها، کاهش نیاز به مهارت‌های فنی پیچیده، و پیوستن بیشتر برندها و سازندگان به آن خواهد بود. با افزایش تعداد برنامه‌ها، پروژه‌ها و موارد استفاده، این سیاق به بازی و جذب توجه جریان اصلی خواهد افتاد.

از امروز به نظر می‌رسد که بلاک چین‌های اصلی به عنوان پلتفرم‌هایی برای اجماع بر دارایی‌ها در چرخه بازار بعدی تشخیص داده می‌شوند و کمتر به عنوان ارز مورد نظر قرار می‌گیرند. اصلیت جواهر متمرکز بر مقیاس‌پذیری خواهد بود، که لایه‌ها را نامرئی‌تر و کمتر پیچیده‌تر برای کاربران و کسب‌وکارها می‌کند. به Ethereum و فاز ۲ بیت‌کوین خوش آمدید.


منبع: cointelegraph.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده