آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۳ رمزارز بزرگ که در سال ۲۰۲۴ باید به آنها توجه کنید.

3 رمزارز بزرگ که در سال 2024 باید به آنها توجه کنید.

۳ رمزارز بزرگ که در سال ۲۰۲۴ باید به آنها توجه کنید.

به گزارش زوم ارز، با گسترش صنعت کریپتو، جامعه به انتظار رویدادهای مهمی است که می‌توانند تأثیر زیادی بر رشد اکوسیستم داشته باشند. سال ۲۰۲۴ به نظر می‌رسد پر از چنین رویدادهایی خواهد بود.

یکی از این رویدادها، ایجاد و اجرای مقررات شفاف در زمینه رمزنگاری در مناطق اصلی مانند اتحادیه اروپا است. جامعه کریپتو همچنین منتظر تأیید چندین محصول معامله‌ای در صرافی اتریوم است و همچنین متوجه حکم حبس بنیانگذار FTX و مدیر عامل سابق آن، سام بانکمن-فرید است. این کسانی که در یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های مالی در تاریخ مدرن دست داشته‌اند.

اجرای MiCA اروپا

پس از سال‌ها درخواست‌های بی‌وقفه از سوی صنعت کریپتو برای سیاست‌های شفاف، اتحادیه اروپا قوانین بازار دارایی‌های رمزنگاری شده MiCA را معرفی کرد. این چارچوب قانونی مقررات سختگیرانه‌ای را برای جلوگیری از فروپاشی گسترده شرکت‌های رمزنگاری، همانند آنچه در سال گذشته رخ داد، تعیین می‌کند.

پس از دو سال کار مقدماتی، کمیسیون اروپا MiCA را در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی کرد. این قوانین به منظور نظارت بر صدور و ارائه خدمات رمزنگاری و همچنین حفاظت از سرمایه‌گذاران در برابر فعالیت‌های کلاهبرداری ایجاد شده‌اند.

پارلمان اتحادیه اروپا در ماه آوریل با ۵۱۷ رای موافق در برابر ۳۸ رای مخالف، MiCA را تصویب کرد، در حالی که شورای اتحادیه اروپا که از ۲۷ کشور عضو تشکیل شده است، با توافق آرا سیاست صدور مجوز جدید را در ماه مه تصویب نمود.

این مقررات به دو مرحله اجرا می‌شوند: در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴، قوانین مربوط به استیبل کوین اعمال می‌شوند و سایر مقررات در ۳۰ دسامبر ۲۰۲۴ به اجرا در می‌آیند. اجرای این مقررات جدید ممکن است مناطق دیگر را تشویق کند تا قوانین شفافی را برای صنعت کریپتو به وجود آورند.

اجرای MiCA اروپا
اجرای MiCA اروپا

تأیید ETF اتر

صنعت کریپتو پیش‌بینی می‌کند که تا ژانویه، تصویب چندین صندوق نقدی قابل معامله ETFبیت‌کوین  در بورس، اتفاق خواهد افتاد و همچنین انتظار می‌رود که بین فوریه و مه، موافقت نظارتی برای ETF‌های اتریوم نیز رخ دهد.

شرکت‌های مختلف از جمله Ark Invest/21Shares، VanEck، Hashdex، Invesco/Galaxy Digital و Grayscale Investments، درخواست‌هایی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای ایجاد ETF‌های نقطه‌ای و مختلط ارسال کرده‌اند.

تأیید این محصولات می‌تواند به سرمایه‌گذاران دسترسی گسترده‌تری به اکوسیستم اتریوم فراهم کند و فضا را برای جریان‌های ورودی بیشتری ایجاد کند.

حکمیت SBF

موضوع مهمی که در سال ۲۰۲۴ مورد هیجان قرار می‌گیرد، صدور حکم SBF  است که برنامه‌ریزی شده است تا در مارس اعلام شود. پس از چهار ساعت رایزنی، هیئت منصفه در هفت اتهام از جمله کلاهبرداری با سیم، کلاهبرداری در اوراق بهادار، توطئه کلاهبرداری در کالاها و توطئه پولشویی مجرم، SBF را متهم و محکوم کرد.

SBF دارایی‌های کاربران را ترکیب و میلیاردها دلار از سرمایه‌گذاران را کلاهبرداری کرد، در حالی که با ادعای بهشتی بودن برای مشتریان، امپراتوری ارزهای دیجیتال خود را بازاریابی می‌کرد. فروپاشی FTX در نوامبر ۲۰۲۲ باعث شد که سایر شرکت‌ها به سمت نابودی سوق پیدا کنند. در حالی که صرافی در تلاش برای یافتن راه مناسب برای خروج از ورشکستگی است، SBF با تازه‌ترین حکم محکومیت مواجه است و ممکن است تا ۱۱۵ سال زندان بگذراند.

منبع: cryptopotato.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده