اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

25 میلیون دلار معادل ارز به قربانیان کلاهبرداری پس داده شد

25 میلیون دلار معادل ارز به قربانیان کلاهبرداری پس داده شد

به گزارش زوم ارز، طی 18 ماه اخیر، پلیس شهر منچستر، خانه‌ی دو تیم از مشهورترین تیم‌های فوتبال در جهان، بیش از 25 میلیون دلار به قربانیان یک کلاهبرداری جهانی ارز دیجیتال بازگرداند. بنا به آخرین گزارش، برخی از کسانی که خواهان پس گرفتن دارایی از دست رفته‌ی خود بودند تایید نشدند و دارایی‌ای پس نگرفتند.

هرچند، آمار نشان می‌دهد که به ازای هر قربانی، حدود 230000 دلار دزدی صورت گرفته است. ممکن است برخی از درخواست‌های پس گرفتن دارایی هنوز در مرحله‌ی تایید شدن باشند، اما پلیس این شهر برای پذیرش درخواست‌های جدید تجدید نظر می‌کند.

گزارشی اخیر از اعضای پارلمان اشاره کرد که تلاش کافی برای توقف و جلوگیری از این کلاهبرداری‌های آنلاین انجام نشد. این اتفاق، برد بزرگی برای بلاکچین به شمار می‌رود، چرا که برای بار دیگر قدرت یک بستر باز غیرمتمرکز و تایید شده را نشان می‌دهد. تراکنش‌های روی شبکه‌ی بلاکچین برای تمامی افراد قابل مشاهده هستند، بنابراین تراکنش‌های کلاهبرداران می‌تواند با دنبال کردن تاریخچه‌ی تراکنش‌ها، ردیابی شود.

این ردیابی در هر شرایطی نمی‌تواند توسط سیستم بانکداری سنتی انجام شود، و با پول نقد هم امکان انجام آن در هیچ شرایطی وجود ندارد. میزان کلاهبرداری‌های سیستم مالی سنتی هنوز با اختلاف چشم‌گیری از کلاهبرداری‌های انجام شده در دنیای رمز ارز بیشتر است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

پلیس منچستر حدود 20 میلیون دلار، در سال 2021، و بیش از 5 میلیون دلار، طی سال جاری، دارایی دزدیده شده را بازگردانده است. به شکلی شگفت‌آور، دلیل امکان بازگشت این دارایی، عدم موفقیت کلاهبرداران در حفظ کلید خصوصی کیف پول های خود، که دارایی دزدیده شده را در آن نگه می‌داشتند، بود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا