لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

نه، اسپیس ایکس دلیل این حمام خون چند میلیارد دلاری بیت کوین نیست

نه، اسپیس ایکس دلیل این حمام خون چند میلیارد دلاری بیت کوین نیست

نه، اسپیس ایکس دلیل این بازار ریزشی چند میلیارد دلاری بیت کوین نیست

به گزارش زوم ارز، این اولین فکری بود که به ذهن Reetika، معامله‌گر بیت‌کوین (BTC) مستقر در دبی و رمزارزها، در طول روال معمول خود برای بررسی قیمت‌ها پس از بیدار شدن رسید. بالا.

فروش غیرمنتظره و عمده در بازارهای کریپتو، چند هفته خسته کننده برای کریپتو را به لرزه درآورد و این احساس احتمالاً در سراسر جهان بین معامله گران و امیدواران ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشته شد. Reetika در پیامی به CoinDesk گفت.

بیت‌کوین در روز پنج‌شنبه سقوط کرد زیرا معامله‌گران توکن‌ها را به صورت انبوه بر اساس چندین کاتالیزور غیرمرتبط فروختند، که باعث شد بازارهای کریپتو ۶.۷ درصد از سرمایه کلی خود را از دست بدهند که یکی از بزرگترین افت‌ها در ماه‌های اخیر بود.

در ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین از ۲۸۵۰۰ دلار در بایننس با ۹ درصد کاهش به ۲۵۰۰۰ دلار رسید که منجر به سقوط در سطح بازار شد که باعث شد توکن های اصلی مانند لایت کوین (LTC) 14 درصد سقوط کنند. این باعث شد که بیش از ۱ میلیارد دلار معاملات آتی کریپتو منحل شود که بالاترین رقم در ۱۴ ماه گذشته است.

برخی به فروش فرضی بیت کوین اسپیس ایکس اشاره کردند – ادعایی غیرقابل اثبات – در حالی که برخی دیگر گفتند که ورشکستگی China Evergreen ممکن است ارتباطی با سقوط داشته باشد. با این حال، هیچ یک از این رویدادها ممکن است بر قیمت ها تأثیر نداشته باشد.

طبق گزارش WSJ، SpaceX صرفاً ارزش دارایی بیت کوین خود را یادداشت کرد. در بین حسابداران، کاهش ارزش دفتری دارایی زمانی است که ارزش بازار منصفانه آن کمتر از ارزش دفتری باشد.

کاهش دارایی‌ها در بین کسب‌وکارها رایج است – زیرا ارزش هر دارایی را برای اهداف مالیاتی کاهش می‌دهد. تا ساعت صبح آسیایی روز جمعه، اسپیس ایکس هیچ گونه فروش بیت کوین خود را تایید یا گزارش نکرد. به این ترتیب، ناشناخته باقی مانده است که شرکت تحت مالکیت ایلان ماسک چقدر بیت کوین یا کریپتو دارد.

فشار طولانی و آنچه واقعاً اتفاق افتاده است

معامله‌گران حرفه‌ای می‌گویند که ساختار بازار و انحلال‌ها دلیلی احتمالی برای افت ناگهانی به جای یک کاتالیزور بنیادی منحصر به فرد بوده است. بازار همچنین نسبتاً غیر نقدینگی و مسطح بوده است – شرایطی را برای تحرکات ناگهانی ایجاد کرده است.

«تصمیم بالقوه در مقیاس خاکستری فردا. لوئیس هارلند، تاجر Decentral Park Capital، در پیامی به CoinDesk گفت: ما شاهد افزایش BTC OI در موقعیت خود بوده‌ایم، با تعصب به شورت. «شکست به زیر ۲۸۵۰۰ دلار منجر به انحلال حجم مواد طولانی شد. این با فروش فوری قبل از تاریخ ترکیب شده است (احتمالاً تأخیرهای بعدی را پیش بینی می کند).»

بهره باز به تعداد قراردادهای آتی تسویه نشده برای هر دارایی مالی اشاره دارد. در یک بازار ثابت، ایجاد سریع مقدار قابل توجهی از موقعیت‌های آتی گاهی باعث می‌شود در صورت فروش زیاد توسط یک بازیگر با نفوذ، قیمت‌ها به سرعت کاهش یابد.

این به این دلیل است که با کاهش قیمت‌ها، معامله‌گران لانگ باید موقعیت‌های خود را بفروشند تا از انحلال جلوگیری کنند – این امر به افزایش فشار فروش می‌افزاید، اما در عین حال حلقه‌ای بی‌پایان از کاهش قیمت‌ها و پوشش موقعیت‌های خرید طولانی ایجاد می‌کند.

داده‌ها نشان می‌دهند که بیشتر انحلال‌های طولانی در صرافی OKX انجام شده است که تقریباً ۴۰٪ از کل بازار را تشکیل می‌دهد.

با این حال، برخی از کاتالیزورهای اساسی، افزایش نرخ بهره در ایالات متحده است، همانطور که قبلاً گزارش شده است.

“ایالات متحده نرخ بهره در حال افزایش به بالاترین حد چند ساله است.

حامد محمدی فر
حامد محمدی فر
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
آخرین مقالات منتشر شده