لیست Social غیرمتمرکز Social dapps

لیست Social غیرمتمرکز Social dapps

لوگونامدسته بندیپروتکلتوضیحات
SteemitSocialSteemدر این برنامه که سازندگان آن مدعی هستند دنیای شبکه های اجتماعی را متحول کرده‌اند، با به اشتراک گذاشتن صدا هایی از خود پول پاداش خواهید گرفت.
PeakDSocialHiveیک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز که بر روی پروتکل هایو مستقر بوده و بیش از 2 هزار نفر کاربر فعال دارد.
EcencySocialHiveدر این برنامه کاربران به تولید محتوای بدون سانسور و با کیفیت می‌پردازند و این برنامه رو روی پروتکل هایو مستقر است.
Mail3SocialETHاین برنامه یک پلتفرم بومی برای ارتباطات در بستر web3 است.
KAI MembershipSocialKardiaChainاین برنامه به عموم افراد جهت دریافت، ذخیره، خرج و سرمایه گذاری KAI، با تمرکز بر تجربه کاربری و ابزارها، کمک می‌کند.
Hive BlogSocialHiveاین برنامه همچون یک پل ارتباطی بین مردم همچون تلگرام فعالیت کرده و بر روی شبکه هایو فعال است.
APPICSSocialEOSدر این برنامه تعداد کاربران همچون اینستاگرام عکس و ویدیوهای خود را به اشتراک می‌گذارند و لایک مردم زیر پست آنها به ارز دیجیتال تبدیل می‌شود.
SOMESINGSocialKlaytnاین شبکه اجتماعی که بزودی راه اندازی شده برای خوانندگان است که در آن خوانندگان موسیقی های خود را به اشتراک می‌گذارند.
Lens ProtocolSocialPolygonاین برنامه یک گراف بدون نیاز به مجوز، قابل ترکیب و غیر متمرکز است که ساخت پلتفرم‌های شبکه اجتماعی Web3 را آسان می‌سازد.
Step.appSocialAvalancheبا این برنامه، می‌توانید از طریق فعالیت‌های بدنی و ورزشی خود کسب درآمد کنید.
YupSocialEOSدر این شبکه اجتماعی بسیار جالب، در صورت نمره دادن به سایت ها و پلتفرم های مختلف و انجام دادن برخی کار های دیگر پاداشی در قالب رمز ارز دریافت خواهید کرد.
WhereinSocialSteemدر این برنامه چینی کاربران به تولید محتوای عالی می‌پردازند و این برنامه همچون اینستاگرام فعالیت کرده با این تفاوت که بر روی بلاکچین حضور دارد.
LiketuSocialHiveدر این برنامه‌ی ساخته شده بر بلاکچین HIVE شما می‌توانید تصاویر خود را به اشتراک گذاشته و آن‌ها را به بقیه بفروشید.
HUDDLNSocialPolygonاین برنامه بر روی شبکه پالیگان ایجاد شده و در این شبکه اجتماعی تمامی پست های شما تبدیل به توکن NFT تبدیل خواهد شد.
DTubeSocialSteemاین برنامه یک پلتفرم غیرمتمرکز برای به اشتراک گذاری و تماشای ویدیو است.
5DegreesSocialETHاین برنامه یک شبکه ی اجتماعی در نسل سوم وب است.
MyTemsSocialKlaytnدر این شبکه اجتماعی کاربران می‌توانند به ترید و تولید تمامی لحظات زندگی خود بپردازند.
TON SurfSocialEverscaleدر این برنامه کاربران به چت کردن می‌پردازند و در آن می‌تواند به جابجایی و نگهداری ارز دیجیتال خود بپردازند.
CrypterTokenSocialBSCاین بازی که یک شبکه اجتماعی نیز می‌باشد در سبک فایتینگ بوده و کاربران در حال با فعالیت کردن و چت کردن و بازی کردن ارز دیجیتال کسب خواهند کرد.
CatecoinSocialBSCاین شبکه اجتماعی اولین پلتفرم برای میم کوین ها و توسعه دهندگان آنهاست.
Violet GardenSocialEOSدر این شبکه اجتماعی هر روزه به کاربران و به تمامی آنها توکن VIO اهدا می‌گردد.
HedgehogeSocialTezosاین برنامه غیرمتمرکز خودرکار که بر روی پروتکل تزوس فعال است قصد دارد تا شادی و هیجان بیشتری را با استفاده از بلاکچین در سرتاسر دنیا پخش کند.
CXc.WorldSocialWAXدر این برنامه مختص موزیک است کاربران و آرتیست ها می‌توانند موزیک های خود را ارائه و گوش کرده و از تکنولوژی بلاکچین بهره‌مند شوند.
LivepeerSocialETHاین برنامه یک پلتفرم غیرمتمرکز برای استریم ویدیو می‌باشد.
Sputnik DAOSocialNEARاین سازمان غیرمتمرکز خودمختار از Bond:1NEAR و Vote Period:5d بهره می‌برد.
SteempressSocialHiveاین برنامه یکی از پلاگین های وردپرس است که دنیای وردپرس را به Steem متصل می‌کند.
EsteemSocialHiveدر این برنامه که شباهت زیادی به اینستاگرام دارد می‌توانید پست به اشتراک بگذارید و لایک کرده و کامنت بگذارید و تفاوت آن با اینستاگرام این است که بر روی تکنولوژی بلاکچین راه اندازی شده است.
Sense ChatSocialEOSاین برنامه به شما این امکان را می‌دهد تا بصورت بسیار بسیار امن و بدون ذخیره شدن پیام های خود با دوستان و خانواده و آشنایان خود با استفاده از تکنولوژی بلاکچین چت کنید.
VIMMSocialHiveدر این برنامه اجتماعی تمامی اقشار جامعه از جمله گیمر ها، تریدر ها و … می‌توانند کانال خود را به راحتی ایجاد کرده و سود بالایی بهره‌مند شوند.
TravelFeedSocialHiveاین پلتفرم که جزو شبکه های اجتماعی محسوب می‎‌شود در آن کاربران تجربه سفر های خود را بصورت بلاکچینی به اشتراک می‌گذارند.

لیست Social غیرمتمرکز Social dapps

شبکه های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین

ما در واقع در عصر اجتماعی شدن زندگی خود را آغاز کرده ایم که این روند به گونه ای پیش می رود که رسانه های اجتماعی به عنوان پرکاربردترین و محبوب ترین فعالیت خود را شروع کرده اند از نظر اندازه بازار، انتظار می رود رسانه های اجتماعی با CAGR 32٪ از 94.83 میلیارد دلار در سال 2020 به 308.96 میلیارد دلار تا سال 2025 رشد کنند.

تقریباً بیش از 4.41 میلیارد کاربر تا سال 2025 با شبکه های رسانه های اجتماعی درگیر خواهند شد. کاربران یا محتواهای تولید شده توسط کاربر نیروگاه های شبکه های اجتماعی می باشند و این صنعت تبلیغات و بازاریابی های سودآور رسانه های اجتماعی را هدایت می کند و درآمدهای زیادی را برای صاحبان شبکه های اجتماعی به دست می آورد. اما یک مشکل بسیار ذاتی در مورد شبکه های رسانه های اجتماعی وجود دارد و آن هم  متمرکز بودن آن می باشد و به این بدان معنا است که از سرورهای متمرکز برای ذخیره تمام اطلاعات ارائه شده توسط کاربران استفاده می کنند.

رسانه اجتماعی بلاکچین چیست؟

رسانه‌های اجتماعی ckchain پلتفرم‌های شبکه‌ای غیرمتمرکزی است که با استفاده از پروتکل‌ها و پلتفرم‌های بلاکچین ساخته شده‌اند که امکان توسعه برنامه‌ها و قراردادهای هوشمند را فراهم می‌سازد. برای نام بردن از چند مورد، اتریوم، استیم، استلار برخی از پروتکل های بلاکچین هستند که از توسعه DApp های رسانه های اجتماعی پشتیبانی و حمایت می کنند. شبکه‌های اجتماعی بلاکچین که غیرمتمرکز هستند، تحت هیچ مرجع اختصاصی مهم مرکزی که همه داده‌ها را در اختیار دارد، نیستند. در بعد دیگر، داده ها به صورت همگن و غیرمتمرکز در سرورهای هر گره شبکه ذخیره می شوند.

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین از شبکه‌های اجتماعی، اشتراک‌گذاری محتوا و حتی وبلاگ ‌نویسی پشتیبانی می‌کنند، اما غیرمتمرکز بودن، رمزگذاری‌های سراسر را برای هر تعاملی امکان‌پذیر می‌کنند. همچنین، اکثر آنها از ویژگی های خاصی برای اکوسیستم های بلاکچین پشتیبانی می کنند مانند:

 • معاملات درون پلتفرمی
 • پاداش دادن به کاربران
 • تامین مالی جمعی

شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز

برای درک عمیق اهمیت بهتر شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین، ابتدا اجازه دهید از جنبه‌های دیگر شبکه‌های اجتماعی متمرکز آگاه شوید. به طور کلی آنها سه نگرانی عمده در مورد تمرکز رسانه های اجتماعی دارند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 • در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغ‌کنندگان مشتری و کاربران محصول به شمار می روند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک با فروش اطلاعات شخصی کاربران به بازاریابی هدفمند و یا با تبلیغ‌ کردن، درآمد کسب می‌کنند.
 • رسانه های اجتماعی همچنین به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی برای تحریک کاربران به تفکر در مورد یک موضوع اجتماعی با روشی خاص استفاده می شود.
 • سرویس های متمرکز به راحتی هک می شوند.

رسانه های اجتماعی بلاکچین سه مزیت زیر را ارائه می دهد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

 • بررسی کالایی شدن کاربر
 • حریم آزادی و بیان
 • زمینه برای تامین مالی جمعی

حریم خصوصی و آزادی بیان

هر تعامل در رسانه های اجتماعی متمرکز، از جمله پیام های خصوصی، برای کسانی که مسئول تعدیل این پلتفرم ها هستند قابل دسترسی است. از جمله، این یک تهدید بسیار جدی برای حریم خصوصی کاربران عنوان شده است. علاوه براین بهتر است بدانید که محتوای ارسال شده در رسانه های اجتماعی به طور یک فرایند برای منافع سیاسی و مهار مخالفان مورد استفاده قرار می گیرد. قابل درک است که این یک مانع مهم برای آرمان های دموکراتیک آزادی بیان تلقی شده است و پلتفرم‌های رسانه اجتماعی بلاکچین با مکانیسم‌های اجماع غیرمتمرکز خود، حریم خصوصی بیشتری را مورد ضمانت قرار می دهند و به تحقق حق کاربران برای بیان آزادانه کمک می‌کنند.

با این حال، فقدان مقررات ممکن است تهدیدهای جدیدتری را ایجاد کند. اگر قرار است این پلتفرم‌های غیرمتمرکز با محبوبیت غول‌های رسانه‌های اجتماعی فعلی مطابقت داشته باشند، چنین مسائلی باید در طول زمان مورد توجه قرار بگیرد.

برترین شبکه های اجتماعی بلاکچین در سال 2021

 • Peepeth
 • Sapien
 • Diaspora
 • Minds
 • me
 • Earn
 • Socialx
 • Steemit

نتیجه

محبوبیت رسانه های اجتماعی سنتی به دلیل تجربه  های بازاریابی و سرگرمی که به کاربران خود ارائه می دهد، به طور تصاعدی روزانه در حال افزایش است. با این حال بهتر است بدانید، از طرف دیگر، نگرانی‌های بسیاری در مورد نقض داده‌ها و حریم خصوصی که این پلتفرم‌ها اغلب به آن‌ها مرتبط هستند، وجود دارد.

رسانه های اجتماعی بلاکچین، با شبکه های غیرمتمرکز و توزیع شده، راه حل قابل قبولی برای چنین مسائلی را ارائه می دهند. از جمله، آنها کاربران را قادر می سازند تا کنترل بیشتری بر داده های شخصی خود داشته باشند. علاوه بر این، در نبود هیچ مرجع متمرکزی، کاربران در این شبکه ها از حریم خصوصی بیشتری بهره مند می شوند. به نوبه خود بهتر است بدانید، این امر آزادی بیان را ثابت نگه می دارد و کاربران را از مصیبت پیگرد قانونی به خاطر افکارشان در رسانه های اجتماعی رها می سازد.

اکثر پلتفرم‌های غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی نیز به کاربران خود امکان می‌دهند تا پس از ارسال پست و تعامل، ارزهای دیجیتال را کسب کنند. با این حال، با وجود مزایای فراوان، چنین پلتفرم‌های بدون سانسور مملو از فرصت‌هایی برای فعالیت‌های مجرمانه است که هدف آن تضمین آزادی را تضعیف می‌کند. با این حال، ممکن است مقررات بسیاری لازم باشد تا اطمینان حاصل شود که ایده‌آل‌های شبکه‌های اجتماعی بلاکچین غیرمتمرکز برای ارائه مزایا و آسیب ها به فعلیت برسند. در مجموع، چشم اندازهای این دامنه متنوع می باشد و با مدیریت مناسب، ممکن است نحوه تعامل ما در اینترنت تغییر کند.

دکمه بازگشت به بالا