لیست Marketplaces Dapps

لیست Marketplaces Dapps

لوگونامدسته بندیپروتکلتوضیحات
OpenSeaMarketplacesETHاین برنامه غیرمتمرکز بزرگترین بازار خرید و فروش توکن های NFT محسوب شده و علاوه بر آن بزرگترین بازار خرید و فروش این توکن ها بصورت همتا به همتا می‌باشد و فاصله زیادی با رده دوم جدول ایجاد کرده است.
Magic EdenMarketplacesSOLANAاین بازار خرید و فروش که بر روی شبکه سولانا مستقر است تراکنش ها بسیار سریع در آن انجام می‌شوند و هزینه لیست کردن کالا در آن صفر درصد و هزینه تراکنش ها 2 درصد است.
AtomicMarketMarketplacesEOSاین برنامه به کاربران خود این امکان را می‌دهد که با استفاده از استانداردی جدید توکن های NFT خود را ایجاد کنند.
Axie MarketplaceMarketplacesETHاین برنامه بازار رسمی بازی Axie Infinity است.
objkt.comMarketplacesTezosدر این پلتفرم خرید و فروش توکن های NFT، کاربران می‌توانند حتی توکن های خود را به مزایده بگذارند.
GemMarketplacesETHاین برنامه یک اگریگیتور برای NFTها است که در آن می‌توانید ضمن خرید NFTها از تمام بازارها، تا 42 درصد کارمزد کمتری را پرداخت کنید.
NeftyBlocksMarketplacesWAXدر این پلتفرم کاربر دوستانه مردم به خرید و فروش کالا های دیجیتال می‌پردازند و به جستجوی دنیای جامعه محور توکن های NFT می‌پردازند.
ElementMarketplacesETHدر این برنامه که بر روی پروتکل اتریوم راه اندازی شده و در آن به خرید و فروش و کشف توکن های NFT خواهید پرداخت.
X2Y2MarketplacesETHاین برنامه یک پلتفرم بازار معاملاتی غیر متمرکز، با ویژگی‌های فراوان و شفافیت، جهت خرید و فروش NFTهای شما است.
tofuNFTMarketplacesBSCدر این بازار خرید و فروش نیز کاربران به خرید و فروش توکن های NFT عادی و توکن های NFT بازی های مختلف می‌پردازند.
LooksRareMarketplacesETHاین پلتفرم که در زمینه خرید و فروش توکن های NFT فعالیت می‌کند به تازگی راه اندازی شده و علی‌رغم قدمت کم، جزو بزرگترین رقبای OpenSea محسوب می‌شود.
fxhashMarketplacesTezosاین برنامه، یک پلتفرم عمومی برای ساخت و جمع آوری NFTها از روی بلاکچین تزوس است.
Radio Caca MarketMarketplacesBSCاین برنامه بازار خرید و فروش اختصاصی رمز ارز RACA است که البته در آن کاربران به خرید و فروش توکن های NFT نیز می‌پردازند.
SolanartMarketplacesSOLANAاین پلتفرم علی‌رغم رتبه ی بالا، هم اکنون در حالت بتا قرار دارد و بر روی شبکه سولانا راه اندازی شده و در آن کاربران به خرید و فروش توکن های NFT می‌پردازند.
Paras 2.0MarketplacesNEARدر این برنامه که رنک یک بلاکچین NEAR می‌باشد کاربران به خرید و فروش دارایی های دیجیتال می‌پردازند.
Hic Et NuncMarketplacesTezosاین برنامه تجربه ای متفاومت از سایر پلتفرم ها برای خرید و فروش توکن های NFT به ارمغان آورده و نام آن نیز برگرفته از علم شیمی است.
SolseaMarketplacesSOLANAاین برنامه بعنوان اولین پلتفرم خرید و فروش کالای دیجیتال بر روی شبکه سولانا شناخته می‌شود و امکان ساخت اینگونه از توکن ها را نیز برای کاربران به ارمغان آورده است.
NFTradeMarketplacesAvalancheهمانطور که از اسم این برنامه پیداست در آن به خرید و فروش توکن های NFT خواهید پرداخت و این برنامه از تکنولوژی Cross Chain استفاده می‌کند.
NFTbMarketplacesBSCدر این برنامه که سرعت بسیار خوبی را برای کاربران به ارمغان آورده است کاربران به راحتی به خرید و فروش توکن های NFT می‌پردازند.
FoundationMarketplacesETHدر این برنامه نیز همچون سایر برنامه های این دسته می‌توانید به تولید و خرید و فروش توکن های NFT بپردازید.
CryptoBay MarketplaceMarketplacesBSCاین برنامه بازاری برای خرید و فروش توکن های NFT و و بازی کردن است و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین مستقر بوده و از توکن های استاندارد ERC721 نیز پشتیبانی می‌کند.
SCV.FinanceMarketplacesBSCاین برنامه همتا به همتا بوده و از تکنولوژی کراس چین برای خرید و فروش توکن های NFT بهره می‌برد.
TreasurelandMarketplacesBSCاین برنامه بزرگترین برامه غیرمتمرکز خرید و فروش توکن های NFT بر روی بایننس اسمارت چین می‌باشد.
CryptoBladesMarketplacesBSCاین بازار خرید و فروش از تمامی توکن های NFT که بر روی استاندارد ERC721 راه اندازی شده باشند پشتیبانی کرده و کاربران به خرید و فروش این نوع توکن ها خواهند پرداخت.
AirNFTsMarketplacesBSCدر این برنامه به خرید و فروش و جمع آوری و راه اندازی توکن های NFT با کارمزد بسیار پایین و سرعت بسیار بالا خواهید پرداخت.
RaribleMarketplacesETHاین برنامه در راستای ایجاد توکن های NFT کسب و کار های مختلف ایجاد شده و کاربران می‌توانند به راحتی توکن خود را در این برنامه غیرمتمرکز ایجاد کنند.
NFT FarmMarketplacesBSCاین برنامه برای ردیابی توکن های NFT که در تمامی حوزه ها ایجاد شدند تولید شده است و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین مستقر است.
LiquidiftyMarketplacesBSCاین برنامه با استفاده از تکنولوژی Cross Chain ساخته و ایجاد شده و در آن به خرید و فروش توکن های NFT خواهید پرداخت.
Ulti ArenaMarketplacesBSCاین برنامه برای خرید و فروش توکن های NFT ایجاد شده از سوی آرتیست ها، هنرمندان، فریلسنر ایجاد شده و آنها به راحتی در این برنامه به تولید توکن های خود خواهند پرداخت.
CollectMarketplacesWAXاین برنامه که بازی و توکن های NFT را پیوند داده در صورت پیروزی در بازی های مختلف به شما توکن NFT پاداش خواهد داد.
Lootex BSCMarketplacesBSCهدف این پروژه تبدیل کردن دارایی های دیجیتال و مجازی به دارایی های واقعی است و در آن می‌توانید به خلق توکن های NFT بپردازید.
KalamintMarketplacesTezosاین برنامه بنا به ادعای سازندگان آن اولین برنامه خرید و فروش و جمع آوری توکن های NFT بر روی شبکه تزوس است.
NFTKEY BSCMarketplacesBSCدر این برنامه که بر روی شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی شده قادر به خرید و فروش و نگهداری توکن های NFT از سوی هنرمندان مختلف خواهید بود.
SimpleMarketMarketplacesWAXاین برنامه غیرمتمرکز بازاری برای توکن های FT و توکن های NFT ایجاد کرده است.
RefinableMarketplacesBSCاین برنامه غیرمتمرکز یک راه حل ایده آل برای ایجاد توکن های NFT و خرید و فروش و نگهداری آنها ارائه کرده است.
SmartlinkMarketplacesTezosاین برنامه غیرمتمرکز روش جدیدی برای پرداخت ها راه اندازی کرده که امور مالی را به سطح جدیدی خواهد رساند و در این برنامه از Web 3.0 نیز استفاده شده است.
Snowflake.MarketMarketplacesAvalancheاین برنامه اولین برنامه غیرمتمرکز برای توکن های NFT بر روی شبکه Avalanche محسوب می‌شود و بزودی از الگوریتم ERC1155 پشتیبانی خواهد کرد.
Ecommer ChainMarketplacesBSCاین برنامه راه حلی فوق العاده برای E-Commerce ارائه کرده و به آنها این امکان را می‌دهد تا کسب و کار خود را با تکنولوژی بلاکچین پیوند زده و به سطح جدیدی برسند.
Minted VodkaMarketplacesBSCدر این برنامه به ترید هرگونه از توکن های NFT خواهید بود و در آن به تولید آنها خواهید پرداخت.
MintbaseMarketplacesNEARدر این برنامه می‌توانید بر روی قرارداد های هوشمند توکن های NFT ایجاد کرده و خرید و فروش کنید.
SuperRare.CoMarketplacesETHاین برنامه مختص خرید و فروش توکن های NFT و هنر و گالری می‌باشد.
Vulcan MarketMarketplacesVULCANFORGEDاین برنامه که در راستای بازی Forged Arena ساخته شده محلی برای خرید و فروش توکن های NFT محسوب می‌شود و پرداخت های این برنامه نیز با رمز ارز PYR صورت می‌گیرد.
DecentralandMarketplacesETHدر این برنامه که سازندگان آن وعده کارمزد صفر را داده‌اند می‌توانید به راحتی به خرید و فروش توکن های LAND بپردازید.

لیست Marketplaces Dapps

بازار بستری است که فروشندگان به سادگی می توانند گرد هم آیند تا محصولات یا خدمات خود را به یک پایگاه مشترک انتخاب شده بفروشند. نقش یک مالک بازار، گرد هم آوردن فروشندگان مناسب و مشتریان مناسب برای هدایت فروش از طریق یک پلتفرم استثنایی چند فروشنده می باشد و فروشندگان مکانی برای دیده شدن و فروش محصولات خود دارند و صاحب بازار از هر فروش پورسانتی را دریافت می کند.

از طرف دیگر بهتر است بدانید، فروشگاه آنلاین، فروشگاهی است که محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می رساند. تمام بازاریابی ها و عملیات توسط شرکتی که صاحب وب سایت و محصولات است مدیریت می شود. مالک بازار، جنبه عملیاتی ‌تر کسب ‌و کار را به فروشندگان خود واگذار می‌کند، این روند در حالی است که عمدتاً بر تبلیغ برند بازار خود با هدف هدایت ترافیک به پلتفرم و تبدیل بازدیدهای سایت به فروش تمرکز بالایی دارد.

نمونه‌هایی برای بازارها، شرکت‌های بزرگ با موجودی‌های عظیم مانند آمازون، راکوتن یا eBay یا پلتفرم‌های خاص مانند: Etsy، Runnics یا Shop.Surf می باشد البته در مقابل، یک فروشگاه آنلاین و تنها یک شرکت واحد مانند زارا، اپل یا نایک است که محصولات خود را به صورت آنلاین از طریق فروشگاههای خود به فروش می رساند.

3 ویژگی کلیدی بازارهای آنلاین

برای کمک به کسب‌ و کارها در تصمیم‌ گیری بهترین مدل برای آنها به این صورت است که، ما تصمیم گرفتیم که به بررسی برخی از ویژگی‌های بازارهای مهم آن بپردازیم که آنها را از فروشگاه‌های آنلاین متمایز می‌کند و آنها را برای کارآفرینان دیجیتال جذاب می‌کند. آنها مدیریت موجودی را آسان می کنند یعنی در واقع نیازی به نگهداری سهام در بازار ندارند، ولی همین عملکرد روند را مقیاس پذیرتر کرده و به مدیران بازار اجازه می دهند بیشتر بر روی کاربر نهایی تمرکز کنند.

صورت کالا:

بازارها، مشاغل بزرگی هستند که با فروشندگان زیادی سروکار دارند، آن ها کاتالوگ خود را ارائه می دهند و معمولاً موجودی بسیار زیادی نسبت به فروشگاه های آنلاین خود دارند. اما در اینجا سوالی مطرح می شود که می گوید، آیا این بدان معنی است که آنها برای مدیریت، کارهای پیچیده تری انجام می دهند؟ لازم است بگوئیم خیر.

در واقع، اغلب می تواند برعکس عمل کند و از آنجایی که مالک فروشگاه آنلاین سهام و موجودی خود را مورد مدیریت خود قرار داده است، معمولاً هنگام شروع کسب و کار نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی در خرید و مدیریت سهام ها دارند و از سوی دیگر، کاتالوگ ارائه شده در بازارها توسط فروشندگان خارجی نگهداری می شود، بنابراین سرمایه گذاری در مدیریت سهام وجود نخواهد داشت، در نتیجه این عملکرد صاحبان بازار فقط باید مطمئن شوند که فروشندگان آنها به قوانین و دستورالعمل های کیفیت پایبند هستند البته بهتر است که به این واقعیت اضافه کنید که راه‌حل‌های بازار SaaS، مانند Shopery، راه‌حل‌های پیشرفته‌ای را برای مدیریت موجودی، با طرح‌های مقرون به صرفه ارائه می‌دهند،که البته این بدان معناست که بازارها ممکن است آسان‌تر و سودآورتر از این دو مدل باشند زیرا مدیریت موجودی گاهی اوقات بزرگ و متنوع به شمار می آید.

رضایت مشتری:

هنگام راه اندازی و به وجود آمدن یک فروشگاه آنلاین، چیزهای بسیار زیادی برای فکر کردن وجود دارد: مدیریت موجودی، مدیریت سایت، خدمات مشتری، بازاریابی، فروش، رسانه های اجتماعی، محتوا و موارد دیگر. در مقابل بهتر است بدانید که هنگام اجرای یک بازار، تمرکز اصلی صرفاً ارائه بهترین پلتفرم برای کاربران به حساب می آید، به طور خاص، برای کارآفرینانی که از راه حل پیشرفته بازار SaaS استفاده می کنند تا از جنبه فناوری بازار مراقبت کنند، چیزهای بسیار کمتری در انتظارشان می باشد البته این بدان معناست که آنها واقعاً می توانند بر ارزش افزوده برای کاربران خود و بهینه سازی بازار برای برآورده کردن بهترین نیازهای آنها تمرکز بالایی داشته باشند.

البته، هیچ کدام از اینها به این معنی نیست که اداره یک بازار آسان است بلکه کار زیادی برای مدیریت محتوا و تعدیل آن انجام می شود. ایجاد یک بازار فوق عمودی، به عنوان مثال، که بر روی یک جایگاه خاص متمرکز باشد، کار زیادی را از صاحب بازار برای تامین منابع فروشندگان و شامل محصولات مناسب می طلبد. هر چند تلاش در این کار نتیجه می دهد و با فروشندگان بسیار زیادی که زیر یک سقف کالای خود را می فروشند، بازارها به عنوان یک مکان بسیار جالبی برای مصرف کنندگان به حساب می اید تا گزینه های ارزان تر و جایگزین های جدیدتری را پیدا کنند. یک بازار می تواند عملکرد خوبی را به نتیجه برساند، و همین روند باعث می شود که جامعه بزرگی از رضایت مشتریان را بدست آورد.

کسب و کار ناب و مقیاس پذیر

بازارها به صاحبان خود مدل های تجاری بسیار ناب و مقیاس پذیری های بسیاری را ارائه می دهند. برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان نمونه‌های بسیار خوبی را می‌سازند. به عنوان مثال، اوبر، مالک خودروهای خود نیست. Airbnb مالک آپارتمان ها نیست و آمازون مالک اکثر کالاها و خدماتی نیست که آنها می فروشند و در حالی که بازارها باید مقدار بیشتری از کالاها یا خدمات را به فروش برسانند، این واقعیت که تمرکز بر روی پلتفرم و دسترسی به مصرف کنندگان است، به این معنی است که صرفه جویی در مقیاس آن آسان تر می باشد.

این عملکرد بدان معناست که برخلاف سایر مشاغل های دیجیتال، صاحبان بازارهای جدید نیز ممکن است از آنچه می توانند با یک تیم نسبتا کوچک به دست آورند شگفت زده شوند. با پدیدار شدن فناوری‌های SaaS که به راه‌اندازی بازار با جدیدترین محصول عرضه‌ شده کمک می‌کند اما نگهداری زیرساخت نسبتاً کم است، زیرا تعمیر و نگهداری و به ‌روزرسانی‌ها توسط ارائه‌دهنده گان انجام می‌شود. راه حل هایی مانند این به این معنی می باشد که بازارها می توانند با تیم بسیار کوچکی از مهندسان به طور موثر وارد عمل بشوند و در واقع این عملکرد به بازارها اجازه می‌دهد تا در سطح خود باقی بمانند و آماده ی سازگاری با چشم‌انداز در حال تغییر و رقابتی تجارت الکترونیک باشند.

در واقع، انتظار می‌رود درآمد بازار آنلاین تا سال 2022 دو برابر شود. بازارهای آنلاین در حال حاضر گزینه جذابی برای کسانی به شمار می رود که به دنبال تجارت الکترونیک هستند، و این بازارها با راه ‌حل‌های Saas مانند Shopery برای کمک به راه‌اندازی و مقیاس‌بندی آسان شرکت‌ها و مارک‌ها، بسیار زیاد شده اند.

دکمه بازگشت به بالا