آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز بیت کوین گلد BTG چیست؟ | آینده ارز بیت کوین گلد

ارز بیت کوین گلد BTG چیست؟

ارز بیت کوین گلد BTG ، در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از ارزهای دیجیتال آشنا کنیم . رمز ارزی که قصد داریم تا در این مقاله به شرح آن بپردازیم از خانواده ارز دیجیتال بیت کوین می باشد . اکنون بسیاری از کاربران می توانند بیت کوین را با تجهیزات کامپیوتری تخصصی استخراج کنند . برای استخراج بیت کوین ، شما چیزی به نام سخت افزار استخراج ASIC نیاز دارید . این سخت افزار گران قیمت است و همچنین استفاده از آن بسیار انرژی بر است . این امر باعث شده نسخه اصلی تولید بیت کوین هر چه بیشتر در دست نخبگان قرار گیرد.

ارزی که در این مقاله قصد داریم به شرح آن بپردازیم ، رمز ارز Bitcoin Gold می باشد . این ارز دیجیتال قصد دارد تا استخراج را دوباره به دست افراد عادی بازگرداند . قرار است بیت کوین گلد به جای نیاز به تجهیزات تخصصی ، توسط رایانه های معمولی استخراج شود . اگر شما هم علاقه مند به شناخت رمز ارز Bitcoin Gold هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

شما می توانید در صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین گلد BTG در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت بیت کوین گلد | قیمت BTG) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال بیت کوین گلد ( Bitcoin Gold ) چیست؟

ارز دیجیتال بیت کوین گلد ( Bitcoin Gold ) چیست ؟
ارز دیجیتال بیت کوین گلد ( Bitcoin Gold )

ارز دیجیتال Bitcoin Gold(BTG) در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و هدف از راه اندازی آن جبران محدودیت های بیت کوین بود که بستری برای معرفی آن فراهم کرد . در حقیقت ، بیت کوین گلد یک هارد فورک بیت کوین است ، به این معنا که با چرخاندن برخی از بلوک های موجود بلاکچین برای حاکمیت مستقل ایجاد شده است . از آن زمان به بعد ، همه پیوندها به بلاکچین بیت کوین متوقف شده است و تیم توسعه دهندگان خود را که در حال حاضر به بیش از ۲۰ عضو رسیده اند ، جمع می کند .

ارز دیجیتال BTG یک ارز رمزنگاری شده با اصول بیت کوین است که به جای ASIC های تخصصی ، روی GPU های رایج استخراج شده است .به عبارتی می توان گفت شما می توانید این رمز ارز را با استفاده از کارت گرافیک یا GPU استخراج نمایید .

BTG قصد دارد فضای رمزنگاری را با زنجیره بلوکی سازگار با بیت کوین گسترش دهد . این تیم با هدف ایجاد یک فضای خوشامد گویی برای توسعه دهندگان جدید و فناوری های جدید مبتنی بر بیت کوین ساخته شده است .


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال Bitcoin Gold

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال Bitcoin Gold
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال Bitcoin Gold

همانطور که در قسمت قبلی این مقاله گفتیم ارز دیجیتال BTG در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد . Jack Liao رهبر تیم فعلی توسعه دهندگان Bitcoin Gold  است و با گروهی متشکل از بیش از بیست توسعه دهنده فعال در سراسر جهان کار می کند . این تیم از بنیان گذاران نیز تشکیل شده است که به طور چرخشی فرماندهی هیئت مدیره را بر عهده دارند . آنها با دیگر متخصصان فناوری که در صحنه رمزنگاری ها نیز اثر می گذارند کار می کنند .

پس از شناخت ارز دیجیتال Bitcoin Gold به سراغ عملکرد این ارز دیجیتال می رویم .


عملکرد ارز دیجیتال Bitcoin Gold

عملکرد ارز دیجیتال Bitcoin Gold
عملکرد ارز دیجیتال Bitcoin Gold

اکوسیستم Bitcoin Gold توسط الگوریتم Equihash کار می کند، که خروجی بلوک را به حافظه موجود برای ذخیره سازی پیوند می دهد . به طور موثر ماشین های ASIC از زمان شروع Bitcoin Gold در معرض آسیب قرار گرفتند زیرا در فواصل زمانی به روز رسانی الگوریتم مورد نیاز است تا تغییراتی انجام شود . به زبان ساده ، ممکن است دستگاه قبل از منسوخ شدن ، ROI مورد انتظار خود را ارائه ندهد و دیگر برای هدف مناسب نباشد .ROI معیاری است که برای ارزیابی سوداوری یک سرمایه گذاری در مقایسه با سرمایه گذاری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . ROI سعی می کند به طور مستقیم ، میزان بازده یک سرمایه گذاری خاص را نسبت به هزینه سرمایه گذاری اندازه گیری کند.

با توجه به اینکه بلاکچین بیت کوین در درجه اول Open source و مبتنی بر تکنولوژی است ، فضای شفاف و تمرکززدایی را فراهم آورده است و آن را به یک پروژه کاربر محور تبدیل می کند . در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال پایه ، از نظر ناشناس بودن به Monero شباهت دارد . این با اتریوم و بیت کوین متفاوت است ، که هر دو جزئیات معامله را از طریق کاوشگران مربوط منتشر می کنند . این نقطه عطف بیت کوین گلد است که آدرس کیف پول واقعی را نشان نمی دهد .


اهداف ارز دیجیتال Bitcoin Gold

اهداف ارز دیجیتال Bitcoin Gold
اهداف ارز دیجیتال Bitcoin Gold

ارز دیجیتال Bitcoin Gold در زمانی معرفی شد که بیت کوین از قبل وجود داشت . با این حال ، هدف اصلی استفاده از بلاکچین موجود در حالی بود که زمان انجام معامله با کاهش اندازه بلوک تسریع شود . توسعه دهندگان بیت کوین گلد احساس کردند بیت کوین بیش از حد انحراف دارد و نمی تواند از طرفداران استخراج کنندگان بزرگ به شمار رود .

بیت کوین گلد مانند بیت کوین به عنوان یک ارز عمل می کند و بستری را برای بهبود ارزهای رمزنگاری شده ، تحقیقات و معاملات ارائه می دهد . همچنین اهداف دیگری مانند :

۱.وجه پرداخت برای کالاها و سایر خدمات

۲.به عنوان سرمایه گذاری قابل دسترسی در بازار دارایی های دیجیتال

۳.به عنوان یک مکانیزم پرداخت مستقل مانند سایر ارزهای پایه به کار می رود .

در ادامه مطالب شما با ویژگی های این ارز دیجیتال آشنا خواهید شد .


ویژگی های ارز دیجیتال Bitcoin Gold

ویژگی های ارز دیجیتال Bitcoin Gold
ویژگی های ارز دیجیتال Bitcoin Gold

Bitcoin Gold به جز چند ویژگی متمایز بسیار شبیه به بیت کوین است . از جمله ویژگی های این رمز ارز می توان به موارد زیر اشاره کرد .

۱.قابل تعویض بودن ( Fungibility ) : این ویژگی به این معناست که یک BTG برابر با یک BTG است . ارز دیجیتال BTG به عنوان یک ارز دیجیتال قابل قبول ، یکسان ، قابل تعویض و قابل تبدیل است .

۲.عدم تمرکز ( Decentralization ) : ارز دیجیتال Bitcoin Gold از الگوریتم اجماع بهره می برد و همین امر آن را غیرمتمرکز و مبتنی بر کاربران می کند .

۳.تراکنش سریع ( Faster Transactions ) : طراحی پیشرفته این ارز دیجیتال باعث انجام معاملات سریعتر می شود . در حالی که تصور می شود بیت کوین در هر ثانیه حدود ۵ تراکنش را انجام می دهد و Bitcoin Gold تا ۲۷ تراکنش را در ثانیه انجام می دهد .

۴.ناشناس بودن ( Anonymit ) : Bitcoin Gold مانند Monero از ناشناس بودن معامله کاملا استفاده می کند و از آدرس کیف پول فرستنده ها و گیرنده ها در شبکه محافظت می کند .


تفاوت بین بیت کوین ( Bitcoin ) و بیت کوین گلد ( Bitcoin Gold )

تفاوت بین بیت کوین ( Bitcoin ) و بیت کوین گلد ( Bitcoin Gold )
تفاوت بین بیت کوین ( Bitcoin ) و بیت کوین گلد ( Bitcoin Gold )

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم هدف ارز دیجیتال Bitcoin Gold حل مشکلات بیت کوین است . یکی ارز مشکلات رمز ارز بیت کوین استخراج آن به وسیله دستگاه های Asic است که این دستگاه ها از هزینه های بالایی برخوردار هستند .

برای اینکه شما بتوانید ارز دیجیتال بیت کوین را استخراج کنید نیازمند به دستگاه ASICS هستید . در واقع بیت کوین گلد برای اینکه بتواند این مشکل را حل کند الگوریتم را از SHA-256 به Equihash تغییر داده است .

با توجه به بررسی های انجام شده می توان گفت این موضوع از جمله تفاوت های عمده بین بیت کوین و بیت کوین گلد به شمار می رود .


روند قیمت ارز دیجیتال Bitcoin Gold

اکنون که در حال نگارش این مقاله هستیم قیمت ارز دیجیتال Bitcoin Gold برابر با ۲۴.۷۷ دلار است و حجم معاملات روزانه آن برابر با ۵۷۹۵۱۳۰۳ دلار می باشد . این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷.۲۴% کاهش یافته است . در حال حاضر در سایت CoinMarketCap رتبه ۹۵ را به خود اختصاص داده است . در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از سال ۲۰۱۸ تا اکنون مشاهده می کنید .

روند قیمت ارز دیجیتال Bitcoin Gold
روند قیمتی ارز دیجیتال Bitcoin Gold

کیف پول های ارز دیجیتال Bitcoin Gold

btg wallet zoomarz

پس از اینکه شما ارز دیجیتال Bitcoin Gold را خریداری نمودید ، می توانید این ارز دیجیتال را در کیف پول هایی که قادر به ذخیره سازی این رمز ارز هستند ذخیره نمایید . برای این کار شما می توانید با خرید کیف پول سخت افزاری یا نصب کیف پول نرم افزاری بر روی سیستم عامل خود رمز ارز Bitcoin Gold را ذخیره نماید . اما موضوعی که قابل توجه می باشد ، این است که چه کیف پول هایی قابلیت ذخیره سازی این رمز را دارند . اگر شما هم به دنبال یک کیف پول مناسب برای ذخیره سازی ارز دیجیتال بیت کوین گلد هستتید تا انتهای این قسمت از مقاله با همراه باشید .

کیف پول های Bitcoin Gold به عنوان ذخیره سازی برای توکن های BTG طراحی شده است . این کیف پول ها انواع مختلفی دارند :

۱.کیف پول Ledger Nano S

2.کیف پول Trezor

3.کیف پول Atomic BTG

4.کیف پول Exodus

5.کیف پول Freewallet

6.کیف پول Guarda

7.کیف پول Amon Tech


نحوه خرید ارز دیجیتال Bitcoin Gold

نحوه خرید ارز دیجیتال Bitcoin Gold
نحوه خرید ارز دیجیتال Bitcoin Gold

برای خرید ارز دیجیتال Bitcoin Gold در ابتدا باید به صرافی ها مراجعه کنید . اول از همه باید شما صرافی ارز دیجیتال که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و این رمز ارز را دارا می باشد بررسی نمایید . پس از انتخاب صرافی معتبر و احراز هویت در آن صرافی می توانید به راحتی ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری نمایید . به عبارت دیگر می توان گفت یک صرافی معتبر به شما این امکان را می دهد تا با خیال آسوده رمز ارز خود را خریداری نمایید .

در این قسمت از مقاله ما تعدادی از صرافی های ارز دیجیتال را که از رمز ارز Bitcoin Gold پشتیبانی می کند برای شما فراهم آوردیم . انتظار می رود با خواندن این بخش از مقاله با صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز آشنایی پیدا کنید . لازم به ذکر است که شما قادر خواهید بود که لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Bitcoin Gold را در سایت CoinMarketCap مشاهده نمایید .

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Bitcoin Gold :

1.Binance

2.HitBTC

3.Coinbit

4.Upbit

5.Bithumb

6.OKEx

7.Thodex

8.VinDAX

9.LATOKEN

10.Bitfinex


چگونه ارز دیجیتال Bitcoin Gold را بفروشیم ؟

چگونه ارز دیجیتال Bitcoin Gold را بفروشیم ؟
فروش ارز دیجیتال Bitcoin Gold

برای فروش ارز دیجیتال Bitcoin Gold همانند خرید آن باید به صرافی ها مراجعه کنید . در صورتی که از قبل در آن صرافی تراکنش و یا معامله ای انجام نداده بودید ، نیازمند آن هستید تا در صرافی مورد نظر ثبت نام نمایید . پیشنهاد ما به شما این است تا از صرافی های خارجی استفاده کنید به این دلیل که صرافی های خارجی از کارمزد کمتری برخوردار هستند . شما می توانید با خیال راحت ارز خود را به فروش برسانید و به پول رایج تبدیل نمایید .


آیا ارز دیجیتال Bitcoin Gold استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال Bitcoin Gold استخراج می شود ؟
استخراج ارز دیجیتال Bitcoin Gold

برای اینکه پاسخ سوال خود را دریابیم در ابتدا باید الگوریتم این ارز دیجیتال را بررسی نماییم . ارز دیجیتال Bitcoin Gold در ساختار و یا پلتفرم خود از الگوریتم Equihash Proof of Work و یا اثبات کار حافظه محور استفاده می کند و این دقیقا همان الگوریتمی است که در ارز Zcash استفاده شده است . این الگوریتم رمز ارز را در مقابل ASIC مقاوم می کند . به عبارت دیگر می توان گفت این الگوریتم از Blake2b در گواه کار استفاده می کند و به منظور تابع تولید کلید استفاده می شود .

اما ببینیم که روند استخراج این ارز دیجیتال به چه صورت است .

روند استخراج ارز دیجیتال Bitcoin Gold

برای شروع استخراج ارز دیجیتال بیت کوین گلد به موارد زیر احتیاج دارید .

۱.رایانه ای که برای استخراج از آن استفاده خواهید کرد .

۲.کیف پولی برای ارسال و ذخیره سازی کوین های شما

۳.نرم افزار استخراج به طوری که کامپیوتر شما بتواند به شبکه وصل شود و حل بلوک ها را شروع کند .

۴.یک حساب در صرافی به منظور مبادله کوین های استتخراج شده خود با انواع مختلف یا فیات .

اگر شما تنها یک ماینر دارید ، تصمیم معقولانه ای است که از استخر استخراج به جای استخراج انفرادی استفاده کنید تا پرداخت های شما ثابت تر شود . همچنین اگر یک استخراج کننده ضعیف دارید ، ممکن است استخراج انفرادی به هیچ وجه برای شما مفید نباشد . در اینجا لیستی از استخرهایی که از Bitcoin Gold پشتیبانی می کند وجود دارد .

۱.۲Miners

2.Pool.gold

3.Minertopia.org

4.Pool.Mining.SG

5.Minergate


آینده ارز دیجیتال Bitcoin Gold

آینده ارز دیجیتال Bitcoin Gold
آینده ارز دیجیتال Bitcoin Gold

دلیل اصلی هر سرمایه گذاری کسب درآمد بیشتر است و این موضوع توسط بسیاری از افراد بررسی شده است . به عنوان فردی که سرمایه گذار است ، توجه به جزئیاتی که زمینه ساز یک سرمایه گذاری خوب است بسیار مهم می باشد . در این قسمت از مقاله به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال در آینده خواهیم پرداخت . و بررسی خواهیم کرد آیا ارز دیجیتال Bitcoin Gold یک سرمایه گذاری خوب به شمار می رود یا خیر .

از آنجا که این روزها بازار ارزهای دیجیتال در حال رشد است ، هیچ دلیلی برای اینکه تصور کنیم این ارز دیجیتال رشد نخواهد کرد ، وجود ندارد . ارز بیت کوین گلد روندهای عظیم بازار را دنبال می کرد ، بنابر این معتقدیم که ۲۰۲۱ برای BTG بسیار خوب خواهد بود .

پیش بینی اینکه تیم Bitcoin Gold ویژگی قابل توجهی اضافه کند ، دشوار است . با نگاهی به گذشته به نظر می رسد BTG بدون افزایش چشمگیر به روند بازار ادامه خواهد داد . رشد احتمالی بازار ارزهای دیجیتال در چند سال آینده ممکن است به BTG ارزش ۴۴ تا ۴۸ دلار در پایان سال ۲۰۲۵ اعطا کند .


سخن پایانی

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا ارز دیجیتال Bitcoin Gold را به شما معرفی نماییم . همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ارز دیجیتال بیت کوین گلد تحت هارد فورک ارز بیت کوین ایجاد شده است . این ارز دیجیتال ویژگی هایی را از جمله قابلیت تعویض ، تمرکز زدایی ، تراکنش سریع و ناشناس بودن را ارائه می دهد . این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی ها در دسترس می باشد . همچنین این رمز ارز قابلیت استخراج را دارا می باشد زیرا در ساختار خود از الگوریتم Equihash Proof of Work استفاده می کند .

ممنون از اینکه تا پایان “ارز بیت کوین گلد” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده